Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Proč pořád utrácet peníze za módní doplňky? S troškou šikovnosti si můžete vyrábět vlastní.

Ušijte si vlastní brož. V módě budou kytky

aktualizováno 31.01.2011, 00:07 | 31.01.2011, 00:00 | doma.cz / kor / Hex

Proč pořád utrácet peníze za módní doplňky? S troškou šikovnosti si můžete vyrábět vlastní.

Filc se vyrábí v širokém spektru barev a můžeme z něj dělat veselé a efektní výrobky. Tuhle brož zvládnete za jeden večer.

Materiál:
3x barevná plsť/ filc nebo jiná netřepivá látka - 20 x 30 centimetrů asi 10 korun, tedy 30 Kč
vyšívací bavlnka
přírodní nebo umělé rouno na výplň (duté vlákno 250 gramů za 80 Kč)
knoflík (například keramický)
brožový můstek (nebo spínací špendlík)
tvrdý papír na šablonku
fix, jehla, nůžky
Celkové náklady na materiál (bez nářadí) cca 77 Kč.ČTĚTE TAKÉ:
Smaltovaná spona do vlasů - originální doplněk
Nudí vás trička v obchodech? Namalujte si vlastní

Postup výroby:

1. Připravte si materiál.2. Z papíru si uděláme šablonku na všechny díly brože. Pomocí fixu ji přenesme na plsť/filc. Základní tvar stříháme 2 x, ozdobné části pak jednou.3. Seskládáme si přední díl brože.4. Zadním stehem prošijeme všechny díly k sobě. Použijeme ladící nebo kontrastní barvu vyšívací bavlnky. Můžeme použít i ozdobné stehy, nebo přišít horní díl na prostřední a ten pak na základní. Snažíme se, aby jednotlivé stehy byly pravidelné. Jde přeci o stranu, která bude vidět!5. Přišijeme knoflík. Lze použít jakýkoliv knoflík – jednoduchý, ozdobný, plastový, keramický…6. Smyčkovým stehem spojíme přední a zadní díl brože.7. Spojování dílu přerušíme asi 3 centimetry od konce.8. Vzniklým otvorem brož lehce naplníme rounem nebo jiným výplňovým materiálem a dokončíme sešití dílů.9. Na zadní stranu brože přišijeme zavírací špendlík nebo brožový můstek.10. Brož máme hotovou, výběr barev a tvarů je jen na vás. Můžou to být květinky, hvězdičky, zvířátka nebo i jen kolečky či oválky. Na zdobení můžete kromě knoflíků využít také korálky.

Pokud ale nemáte zrovna talent na rukodělné práce a přesto byste chtěla nosti podobné šperky, podívejte se www.fler.cz/hex. Autorky webu pro vás připravily dnešní lekci.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře