Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sedací souprava je královnou každého obývacího pokoje, proto je důležité věnovat jí výběru dostatek času.

Vyberte si SEDAČKU podle vašich představ

Nohy nahoru
zdroj: Thinkstockphotos Nohy nahoru
aktualizováno 21.11.2017, 16:21 | 21.11.2017, 16:21 | doma.cz/ina

Sedací souprava je královnou každého obývacího pokoje, proto je důležité věnovat jí výběru dostatek času.

Sedací souprava je dominantním prvkem každé obývací místnosti. Teplé místečko před televizní obrazovkou vítá návštěvy, je oddaným společníkem na dlouhé televizní večery a často slouží i k odpočinku vleže.


Jaké jsou současné trendy?

 

Odborníci z oblasti prodeje sedacích souprav se shodují na tom, že pečlivě vybraná sedačka vám bude sloužit dlouhá léta. I sedačky podléhají trendům, tím současným jsou bledé barvy a moderní tvary. No ani vaše stará sedačka nemusí hned letět na smetiště, stačí ji sladit s moderními doplňky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tipy, jak ušetřit místo v malém bytě

Vyspěte se dorůžova! Jak vybrat správný polštář a peřinu

Ceny nábytku padají: velký přehled, kde výhodně nakoupit!

 

Při koupi sedací soupravy zvažte velikost místnosti, do které bude umístněna. Pokud vám váš příbytek nabízí dostatek místa, volte oblíbené L-tvary, na které se vejde i velká návštěva. Prim mezi materiály hrají kožené sedačky, které jsou vyhledávané pro elegantní a luxusní vzhled.

 

Sedačka
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Kožená sedačka

 

Pokud si vybíráte koženou sedačku, měli byste vědět, že existují tři typy kůže. Přírodní kůže je nejméně upravovaná a tedy i nejdražší. Další dvě kožené alternativy jsou upravovány mořením anilinovými barvami. Plně korigované kůže jsou levnější, ale hůře se přizpůsobují a tak se i snadněji roztáhnou. Proto je vhodné kupovat sedačku alespoň s tloušťkou kůže 1,5 milimetru.

 

Nenechte se ale doběhnout tloušťkou kůže. Vyrábějí se i sedačky ze spodní vrstvy kůže, která je hrubá, ale má nízkou kvalitu a není dostatečně jemná, aby se vám při sezení přizpůsobila. Proto si nechte ukázat vzorky kůže a ohmatejte si ji pořádně před tím, než vaše kreditka zapláče při placení. Při koupi se prodejce také nezapomeňte zeptat, zda je vaše sedačka celokožená nebo v kombinaci kůže s imitací kůže.

 

Luxusní sedačky Bruno Remz - 5
(Foto: Oficiální zdroj)

 

 

Látkový potah

 

Kožené sedačky mají i své nepřátele, kteří si stěžují na jejich chlad, opotřebení a v létě příliš lepkavý povrch. Proto existuje velký výběr látkových materiálů, které se ve srovnání s kůží hůře udržují a podléhají rychlejšímu opotřebení. Je třeba zohledňovat i kvalitu vybíraných látkových materiálů, kterých je na trhu dostatek a zejména v atraktivních barvách a potiscích.

 
26 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Pavel 20:43 13.07.2018
Naprosto souhlasím! Ta správná sedačka je prostě základ. Když jsem se nastěhoval do svého nového bytu, tak jsem právě sedačku vybíral hrozně dlouho. Nebyl jsem si jistý, jestli chci do U nebo rohovou... Nakonec jsem ale vybral rohovou. S jejím výběrem mi hodně pomohl tento článek: https://dobrebyvanie.sk/rohove-sedacie-supravy/
Lenka V. 12:23 25.09.2015
Dobrý den děkuji za pěkný článek, díky kterému jsem si víceméně vybrala pohovku do mého nového bývacího pokole. Vím žeteď jsou modelní hranaté tvary, černá bílá stříbrná atd. Já jsem ale velice konzeravivní osoba a tak jsem byla naprosto uchvácená z pohovky v béžovohnědé barvě ve vaší galerii a taky podle toho jsem vybírala pro sebe. Nakonec jsem si vybrala tuhlew krásku,která by měla v pondělí dorazit na moji adresu:http://www.zlutahala.cz/sedaci-souprava-ale... Jen doufám že přesvědčím řidiče aby mi ji pomohl složit až do obýváku, jinak budu muset sedět na chodbě než dorazí syn se snachou....