Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Někteří developeři přišli v polední době s novinkou: prodávají novostavby, které jsou už kompletně zařízené.

Vyplatí se koupit si nový, ale už zařízený byt?

aktualizováno 26.09.2010, 08:58 | 26.09.2010, 00:00 | tn.cz/ kar

Někteří developeři přišli v polední době s novinkou: prodávají novostavby, které jsou už kompletně zařízené.

Každý byt je navržen jako originál a odráží aktuální módní trendy. Vybavení bytů je propracované od barevného ladění, výběru a rozmístění nábytku až po osvětlení.

Má to smysl, nebo ne? Jak pro koho. Získat už zařízený byt, se kterým si nemusíte dělat žádné starosti, to je obrovskou výhodou nejen pro ty, kdo si s bydlením nechtějí zbytečně lámat hlavu, ale především pro rodiny, které se ocitly v časové tísni. Může se jednat například o mladé páry, které sice mají dost financí, ale nečekaně se ocitly v situaci, kdy čekají přírůstek do rodiny.

Čas jsou peníze

Místo zoufalého zařizování a shánění mohou v klidu přijít do hotového. Se zařízeným bytem odpadají únavné návštěvy obchodů, vybírání a posléze instalování svítidel, lepení tapet, pokládání koberců či rozmisťování nábytku. Do vybraného bytu stačí jen přinést vlastní doplňky a osobní věci.

ČTĚTE TAKÉ:
Je lepší postavit nový dům, nebo rekonstruovat starý?
10 důvodů, proč bydlet v paneláku
Architekt radí, jak zařídit garsonku pro studenta

Zajímavé mohou být tyto byty i cenově – protože developeři nakupují zařízení ve větším množství, dostávají na ně slevy, které vy nemáte šanci dostat. Vyplatí se i těm, kdo náhle dostali nabídku práce ve větším městě, kterou máte přijmout v šibeničním termínu. Místo shánění podnájmů je tu šance koupit zařízený byt a pak se soustředit jen na to, jak co nejlépe zapadnout do nového zaměstnání.

Pro koho se předem zařízený byt nehodí

Na druhou stranu pokud je pro vás zařizování bytu během na dlouhou vzdálenost, je pro vás tento druh bydlení zbytečný. Přijdete o všechny ty nádherné (ale někdy i dramatické) zážitky spojené s výběrem skříní a stolů, odpadne vám možnost prolézat obchody a nacházet v nich ukryté poklady…

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Jarek 22:18 30.09.2018
Moc hezky napsané. To my při výběru nového bytu dávali rozhodně přednost zařízenému. Přecejen je s tím spojeno o něco méně starostí. Nakonec se nám podařilo najít úplně ideální byt na https://www.psn.cz/ Pokud také hledáte, určitě doporučuji na tu stránku mrknout, mají tam spoustu zajímavých nabídek. :-)
Milada 21:51 26.09.2010
Kdybych měla peníze,tak bych neváhala a koupila si zařízený byt.