Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Doma vytvořený adventní kalendář vydrží několik let a děti budou mít radost nejen z dárečků v něm schovaných, ale i ze samotného tvoření.

Vyrobte dětem adventní kalendář

Adventní kalendář - 9
zdroj: fler.cz Adventní kalendář - 9
aktualizováno 30.11.2010, 08:30 | 30.11.2010, 00:00 | doma.cz / kor

Doma vytvořený adventní kalendář vydrží několik let a děti budou mít radost nejen z dárečků v něm schovaných, ale i ze samotného tvoření.

Adventní kalendář musí milovat každé menší i větší dítě. Buď na něj každý den čeká sladká čokoládička, nebo dokonce malý dárek. Záleží na tom, kolik práce si rodiče s adventním kalendářem dají, mohou totiž koupit jen obyčejný čokoládový v obchodě, nebo jeden vlastnoručně vyrobit.

ČTĚTE TAKÉ:
VÁNOČNÍ TRHY u sousedů: kam vyrazit?
Mistryně světa ve zdobebení perníku jsou z Valašska, RECEPT
Ozdobte si rámeček technikou decoupage

A magazín doma.cz vám návod na jeden adventní kalendář přináší, takže se nechte inspirovat a tvořte. Do výroby samozřejmě můžete klidně zapojit větší děti.

MATERIÁL:
- výřezy z topolové překližky, ale dobře poslouží i karton z krabice
- Krabičky od zápalek ( dají se pořídit i nepoužité, čisté, bílé krabičky )
- barevné papíry
- výseky z filcu, papírové výseky, drobné dekorační figurky….
- čísla - ručně napsaná nebo natištěná na čtvrtce
- lepidlo, lepící čtverečky, stužky, akrylové barvy, výsekové strojky...

Adventní kalendář - 3
(Foto: fler.cz)


POSTUP PRÁCE:


1. Pokud nemáte základ, vyřízněte si ho z překližky nebo vystřihněte z kartonu (stačí stará odložená krabice). Potřebujete dva obdélníky o velikosti 20 x 15 centimetrů a třetí díl, který bude zhruba stejně velký, ale bude navíc stříšku. Nezapomeňte na otvory, pomocí kterých jednotlivé díly spojíte tak, jak vidíte na fotografii. Překližkový základ na titulní fotografii je přetřený štětcem bílou akrylovou barvou a hrany základu jsou lehce přetřeny houbičkou namočenou v červené barvě.

Adventní kalendář - 4
(Foto: fler.cz)


2. Ze třech stran si polepte krabičky barevnými papíry.

Adventní kalendář - 5
(Foto: fler.cz)


3. Krabičky ozdobte připravenými výseky. Lépe ozdoby vyniknou, pokud je nalepíte na lepící čtverečky. Nezapomeňte na každou krabičku přilepit nebo připsat čísla od 1 do 24.

Adventní kalendář - 6
(Foto: fler.cz)


4. Krabičky přilepte na základ tak, jak je patrné na fotografiích, aby bylo možné všechny krabičky lehce otevřít.

Adventní kalendář - 7
(Foto: fler.cz)


5. Jednotlivé díly základu svažte stužkou a stužku navažte i do otvoru na horním základu, aby bylo možné celý kalendář pověsit.

Adventní kalendář - 8
(Foto: fler.cz)


6. Pak už jen zbývá jednotlivé krabičky naplnit. Jistě vás napadne spoustu věcí, které se do tak malé krabičky vejdou a dětem udělají radost. Cukrátka, perníčky, žvýkačky, balónek, prstýnek, korunky...

Adventní kalendář - 2
(Foto: fler.cz)


Inspiraci na veletrhu ve Wiesbadenu čerpala a návod pro vás připravila Iveta Hochmanová. Potřebný materiál na výrobu tohoto kalendáře můžete zakoupit v internetovém obchůdku www.fler.cz/ivetule-h. Zde najdete i další výrobky.

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Bára 17:16 01.10.2012
Prosím vás,kde se dají sehnat ty bílé krabičky?? :)