Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Découpage či obyčejné barvy udělají z nudné přepravky krásnou bedýnku na ovoce.

Vyrobte si originální koše a bedýnky na ovoce a zeleninu

aktualizováno 15.10.2010, 01:54 | 15.10.2010, 00:00 | doma.cz / kor

Découpage či obyčejné barvy udělají z nudné přepravky krásnou bedýnku na ovoce.

Ovoce a zeleninu obvykle skladujeme v obyčejných lískách nebo bedýnkách. Ty často používáme opakovaně. Můžeme je ozdobit obrázky ovoce a zeleniny, které do nich budeme ukládat.

Nejsnadnější způsob je "malování“ je pomocí ubrouskové techniky. V obchodech je velký výběr papírových ubrousků s krásnými motivy. Určitě si mezi nimi vyberete. Jak se s ubrousky pracuje se dozvíte ZDE!Koše i lísky můžeme ozdobit také jiným způsobem. Na čtvrtku si nakreslíme jednoduchý motiv, který pečlivě vystřihneme. Tuto šablonu přiložíme k podkladu a přestříkáme barvou ve spreji. Musíme jen dát pozor, abychom obrázek při odstraňování šablony nerozmazali, radí server zijemenaplno.cz.

ČTĚTE TAKÉ:
Krakelování aneb jak novým věcem dodat kouzlo starého
Už jste zkoušeli malování na sklo?
Jednoduchý korálkový náramek

Bedýnku pomalujte

Pro ty, kteří umí malovat, bude snadné ozdobit postranní prkénka lísky jednoduchou stylizovanou malbou (mrkev, rajče, dýně, jablíčko…). K malování použijeme temperové či akrylové barvy. Aby se malba neodřela, je dobré ji přelakovat ještě dvěma vrstvami bezbarvého laku.

 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře