Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V dnešní lekci ketlování se naučíme víceřadé šperky, vyrobíte si náhrdelník, náramek i náušnice.

Vyrobte si vlastní sadu šperků. NÁVOD

aktualizováno 17.08.2010, 00:02 | 17.08.2010, 00:00 | doma.cz / kor

V dnešní lekci ketlování se naučíme víceřadé šperky, vyrobíte si náhrdelník, náramek i náušnice.

Léto trvá a my v teplém počasí stále odhalujeme výstřihy a šíje. Co takhle náš výstřih doplnit nějakým výrazným šperkem? A protože často není jednoduché náhrdelník sladit s náušnicemi a náramkem, vyrobíme si rovnou celou sadu.Délka náhrdelníku bude zhruba 48 centimetrů, délka náramku zhruba 18 centimetrů a náušnice bez háčku budeou měřit asi 3 centimetry.

ČTĚTE TAKÉ:
SLOVNÍČEK: Ketlování
Vyrobte si vlastní náhrdelník. Ketlování - 1. díl
NÁVOD: Náramek cinkáček v modré barvě. Ketlování - 2. díl

MATERIÁL:
- větší mačkané korálky o průměru asi 8 milimetrů - 30 kusů
- menší mačkané korálky - 70 kusů
- ketlovací jehly - 100 kusů
- spojovací kroužky o velikosti 5 milimetrů - 2 kusy
- spojovací kroužky o velikosti 6 milimetrů - 4 kusy
- náušnicové háčky (pár)
- ketlovací nýty - 2 kusy
- karabinka s protikusem - 2 kusy
- silnější řetízek o délce asi 10 centimetrů
- ketlovací kleště, štípací kleště, ploché kleště
Celkové náklady na materiál (bez nářadí) jsou asi 127 korun. Ceny materiálu se od odhadu mohou lišit podle prodejny.

POSTUP:

1. připravte si materiál, použité korálky vyberte pro větší efekt v kontrastních barvách.2. vyskládáním na podložku si rozvrhněte, jak bude asi šperk výsledně vypadat.3. pak si na ketlovací jehly naketlujte připravené korálky (postup najdete TADY - bod 1 až 6), jen na ketlovací nýty si naketlujte dva větší korálky.4. začněte sestavovat náhrdelník, spojováním korálků si připravte pět samostatných šňůr – dvě o délce asi 5 centimetrů z menších korálků, jednu o délce asi 20 centimetrů z menších korálků, jednu o délce zhruba 24 centimetrů z větších korálků, jednu o délce zhruba 28 centimetrů zase z menších korálků a dva kousky řetízku o délce asi 5 centimetrů.5. šňůry o délce 20, 24 a 28 centimetrů na každém konci navlékněte do spojovacího kroužku o velikosti 6 milimetrů, pak do těchto kroužků na opačnou stranu zapojte i šňůry o délce 5 centimetrů, a to do každého jednu, a připojte i připravené kousky řetízku.

6. na opačný konec řetízků připevněte spojovacími kroužky o velikosti 5 milimetrů, karabinku a protikus.

7. v případě, že nám délky šňůr na náhrdelníku oproti předpokladu úplně délkově nesedí, přidejte nebo uberte pár korálků na koncích, pokud chcete regulovat délku náhrdelníku, přidejte kousek prodlužovacího řetízku.8. nyní si sestavte náramek, z korálků si naketlujte šňůru o délce zhruba 17 centimetrů, připojte ji do spojovacích kroužků o velikosti 6 milimetrů a do opačných konců kroužku napojte karabinku a protikus (opět, pokud chcete mít možnost regulovat délku náramku, přidejte prodlužovaní řetízek, nebo můžete karabinku nahradit americkým zapínáním.9. nakonec si vyrobte náušnice - spojte na každou náušnici dva menší korálky na jehlách a jeden větší korálek na nýtu, menší korálek na konci napojte do náušnicového háčku, pak stejně postupujte u druhé náušnice.

10. vaše souprava je hotova, příjemné nošení!

Pokud ale nemáte zrovna talent na rukodělné práce a přesto byste chtěla nosti podobné šperky, podívejte se www.fler.cz/hex. Autorky webu pro vás připravily dnešní lekci.  

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

lul 11:23 24.01.2017
a co betonové šperky?
https://lazycinderella.com/2017/01/10/diy-...