Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dobrou postel dělá nejen dobrá matrace, ale taky nejlepší přikrývka a správně tvarovaný polštář. Jak si vybrat ty ideální pro vaše blízké?

Vyspěte se dorůžova! Jak vybrat správný polštář a peřinu

Peřina - 1
zdroj: Oficiální zdroj Peřina - 1
aktualizováno 03.01.2018, 16:27 | 03.01.2018, 16:27 | doma.cz/ina

Dobrou postel dělá nejen dobrá matrace, ale taky nejlepší přikrývka a správně tvarovaný polštář. Jak si vybrat ty ideální pro vaše blízké?

Bez kvalitní přikrývky se nevyspíte. Přikrývky se liší jak typem náplně, tak materiálem, ze kterého je ušitý povlak. Rozdíl je především v kvalitě a množství výplně, což přímo ovlivňuje hřejivost přikrývky. Moderní přikrývky jsou často plněny dutými vlákny, vybrat si tak můžete z letní a zimní varianty.

 

Na povlaky se většinou používá bavlna, případně bavlna v kombinaci s polyesterem. Bavlněné přikrývky, které lze prát při vysokých teplotách, jsou vhodné zejména pro alergiky. Milovníci luxusu ale seženou i povlaky hedvábné.

 

Peřina - 2
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Náplň? Peří je peří

 

Pokud nedáte dopustit na klasické péřové přikrývky, určitě neuděláte chybu. Peří má výborné vlastnosti – je vzdušné, lehké, trvanlivé, zdravotně nezávadné a především skvěle hřeje. Pro udržení dobrých vlastností péřové přikrývky je ale potřeba dodržovat pár základních pravidel: Přikrývku každé ráno protřepejte, ale nevysávejte ji a nevystavujte přímému slunci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Recyklujte oblíbené látky: vytvořte polštářek, kabelku, nebo deku

Vyrazte s dětmi nakrmit ptáčky! Co jí sýkorky, co labutě?

 

Polštář, aby si páteř odpočinula

 

Stejnou pozornost jako přikrývce byste měli věnovat také polštáři. Spíte nejčastěji na zádech, na boku nebo na břiše? Pro polohu na zádech se hodí polštáře s větší plochou. Pro spaní na boku oceníte hlavně anatomicky tvarované polštáře a pro polohu na břiše se zase hodí méně objemné polštářky, které vás nebudou „dusit“.

 

Peřina - 3
(Foto: Oficiální zdroj)

 

A na konec ještě jeden drobný tip: Mrzí vás, že máte po ránu obličej otlačený od polštáře? Kupte si na něj saténový povlak, který je k pleti mnohem jemnější.
 

 
11 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Danča 12:22 05.01.2018
Osobně používám jak přikrývku tak polštář z dutého vlákna jsem nad míru spokojená. Je však pravda, že na tom povlečení něco bude. Ráda investuji do Českých prodejců a proto jsem ráda, že mohu nakupovat i ložní prádlo právě u nich. A musím říci, že satén je opravdu proti otlačeninám na obličeji dobrý. Pokud nevadí koupila jsem si tohle http://www.kvalitex.cz/satenove-povleceni-luxury-c...