Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Braňte se proti krádežím. Poradíme vám, jak váš byt, dům či chatu nejlépe ochráníte.

Zabezpečte dům i chatu proti zlodějům! Poradíme jak na to!

Zloděj
zdroj: Thinkstockphotos Zloděj
aktualizováno 12.11.2012, 00:00 | 12.11.2012, 00:00 | doma.cz/ina

Braňte se proti krádežím. Poradíme vám, jak váš byt, dům či chatu nejlépe ochráníte.

Značné škody na majetku mají každoročně na svědomí zloději, kteří se vloupávají do bytů či domů. Pokud chcete toto riziko snížit, věnujte patřičnou pozornost otázce zabezpečení svých nemovitostí. Poradí vám odborníci ze společnosti NEXT, která se dlouhodobě specializuje na výrobu a prodej kvalitních a prověřených bezpečnostních dveří. Vybrat si můžete z bezpečnostních fólií na sklo, mříží, či elektronického zabezpečení.


Bezpečnostní dveře: znesnadněte práci zlodějům


Riziko vloupání do domu či bytu výrazně omezíte instalací speciálních bezpečnostních dveří s kvalitní kovovou konstrukcí, která je po celé ploše krytá plechem a účinně brání objekt vůči mechanickému proniknutí. Vrchní - designovou - vrstvu dveří tvoří zpravidla tvrdé dřevo, dýha nebo jiné materiály, které lze sladit s interiérem nebo exteriérem.


ČTĚTE TAKÉ:


Dojemný příběh: Jak maličkaté slůně našlo nový domov

Čas zazimování želviček a dalších tvorečků: Jaká jsou pravidla?

5 tipů, jak naučit děti hospodařit s penězi

 

Mimo uvedené má pak smysl kupovat pouze certifikované dveře, jejichž stupeň odolnosti odpovídá minimálně třetí, lépe však čtvrté bezpečnostní třídě.„Pojišťovny tento certifikát často vyžadují. V případě vloupání vám pak certifikátem deklarovaná odolnost dveří usnadní jednání s pojišťovnou při vyřizování pojistné události. Pokud máte doma levné dveře nižších tříd, může být jednání s těmito institucemi komplikovanější,“ upozorňuje Ivan Pavlíček, ředitel společnosti NEXT.

 


Elektronické systémy: identifikujte snadno zloděje


Jestliže máte v plánu zabezpečit svůj dům, byt nebo chatu co nejdokonaleji, nabízí se cenově dostupný systém elektronického zabezpečení. „Alarmy vám ohlídají okna a dveře do objektu, budou signalizovat jejich rozbití, identifikují neoprávněný pohyb v místnostech nebo dokonce upozorní na únik plynu či na vznik požáru. Účinnou ochranu představují také kamerové systémy, které zaznamenávají všechny události ve vašem objektu nebo v jeho okolí. Přispívají nejen ke snadnější identifikaci případného pachatele, ale i ke zhotovení dokumentace pro pojišťovnu,“ říká Ivan Pavlíček.


Bezpečnostní fólie: zajistěte dveře i okna


Pokud chcete být vždy o krok napřed před nejrůznějšími kriminálními živly, pomohou vám také bezpečnostní fólie. Prosklené dveře a okna jsou totiž obecně nejsnadnějším místem průniku do vašeho domu či bytu. Fólie zpomalují vniknutí do objektu a zároveň zabraňují náhodnému vysypání skla. Současně jsou schopné zachytit až 80% tepla, což v případě využití fólií na vozidlech zaručuje vyšší pohodlí cestujících a zároveň ochranu interiéru vozu. Tento druh protislunečních fólií je možné využít také do klasických oken.


Bezpečnostní mříže: chraňte riziková místa


Pro další zabezpečení oken, balkónů, světlíků a zadních traktů můžete použít také pevné bezpečnostní mříže z kvalitních materiálů. Efektivní službu vám nabídnou také nůžkové mříže. Jejich výhodou je, že při roztažení zaberou málo místa, přestože po zatažení poskytují nadstandardní ochranu. Rozměry i design mříží si navíc můžete nechat přizpůsobit na míru vašim potřebám.
 

 
30 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře