Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mít doma domácího mazlíčka, ať už kočku nebo psa, je sice hezké, ale přináší to také mnoho starostí. Přestaňte marnit čas zdlouhavým uklízením chlupů a snahy zbavit se zápachu. Jde to totiž mnohem snadněji.

Zbavte se zvířecích chlupů a zápachu, víme jak!

Úklid
zdroj: Thinkstockphotos Úklid
aktualizováno 12.12.2013, 00:00 | 12.12.2013, 00:00 | Doma.cz / an

Mít doma domácího mazlíčka, ať už kočku nebo psa, je sice hezké, ale přináší to také mnoho starostí. Přestaňte marnit čas zdlouhavým uklízením chlupů a snahy zbavit se zápachu. Jde to totiž mnohem snadněji.

Nikoho nebaví věčné uklízení zvířecích chlupů, jelikož se jedná o stále se opakující proces. V zájmu každé správné hospodyňky je udržovat si byt čistý, ale samozřejmě také to udělat co nejrychleji a nesnadněji. Pakliže se jedná právě o zvířecí chlupy, máme pro vás tyto skvělé tipy, jak se jich rychle zbavíte:

Pokud doma zametáte psí nebo kočičí chlupy, ale ty se vám nepříjemně lepí na koště a vás už nebaví to z něho neustále dostávat, existuje také jiné řešení v podobě gumového koštěte. Gumové štětiny jsou totiž lepší v tom, že se na ně nelepí ani chlupy, ani prach, takže se jen tak nezašpiní a celkově se s nimi daleko lépe pracuje. Jsou vhodné nejen na koberce, ale také na tvrdé podlahy.

 

Úklid
Zvířecí chlupy jsou neodbytné. I když pořád zametáta, zase objeví. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Mezi jedno z nejlepších vybavení proti chlupům patří také speciální vysavač. Mnoho výrobců do vysavače přidávají speciální hlavici, která slouží pro odstraňování srsti z koberců, podlah a celkově bytového interiéru.

ČTĚTE TAKÉ:
TESTOVALI jsme uklízecí firmu: Peníze neukradla, ale neuklidila všude!
Nestíháte? Tady je 5 triků, jak rychle zvládnout předvánoční úklid
Oblečte svého mazlíčka do pořádného kabátku!

Posledním šikovným pomocníkem, ze kterého se vám navíc peněženka nezblázní, je malý váleček na odstranění chlupů - používá se sice nejčastěji na odstranění chlupů na oblečení, ale skvěle vám poslouží také v případě, že nemůžete dostat chlupy z pohovky nebo právě z onoho koberce.

 

Odstraňovač chlupů
Váleček nemusíte používat jen na oblečení. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Nahromaděná vrstva chlupů se pak z válečku, buď sloupne, anebo omyje, to záleží na jeho typu. Snadnější způsob odstranění nežádoucích chlupů však neexistuje.

Jak se zbavit nepříjemného zápachu?

Není nic otravnějšího, než když přijdete na návštěvu a tam to zapáchá jako ve zvířecím útulku. Také proti nepříjemnostem tohoto typu je třeba umět se bránit. Vyzkoušet ale můžete skvělý trik s jedlou sodou. Stačí, když šálek jedlé sody umístíte na koberec nebo do auta, a ten vám přes noc dokáže pachy skvěle neutralizovat. Když ale hledáte odpověď na otázku, proč není lepší si rovnou koupit osvěžovač, je jednoduchá - je to příliš drahé a některá zvířata mohou být na tyto osvěžovače alergická.

 

Zapáchající zvíře
Nemusíte doma chovat zrovna tchoře, aby to u vás zapáchalo. (Foto: Thinkstockphotos)

 

V případě, že vás trápí zvířecí zápach na oblečení nebo povlečení, kterého se prostě nemůžete zbavit, zkuste ho vyprat společně s octem. Stačí, když do pračky umístíte prací prášek a čtvrtku šálku jablečného octa. Ten skvěle odstraní i přetrvávající zápach.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Krásná.cz píše: 
Nebuď lhostejná - každé zvíře si zaslouží žít!
Víš, že můžeš porozumět zvířatům?

Poslední poněkud dražší možností je samozřejmě koupě speciálního odstraňovače pachů, která se vám sice na pár dnů vyplatí, ale jakmile vám dojde, je potřeba si koupit nový.

 

 

 

Záleží také, jak často svého mazlíčka koupete – čím častěji ho budete mýt, tím méně se budete muset starat o nepříjemné zvířecí pachy.

 
8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

peta88 12:30 01.03.2018
Mně se nejvíc osvědčili přípravky od Menforsanu, třeba https://www.labet.cz/menforsan-neutralizator-zapac... přírodní, takže zvířatům nevadí
Haloo 17:58 25.06.2017
čau čau !
používám přípravky a likvidátory pachu alpik.cz
nejvíc mám ráda citronový, má takovou svěží vůni a pes na to reaguje dobře
tak snad to pomože
Mlok 18:28 23.06.2017
ahoj, nemáte nějaké osvěžovače nebo čističe, které psům nevadí ? díky moc
pecan57 15:31 29.10.2014
Mě se osvědčil přípravek Xanto Whoops - http://www.xantea.cz/tagy/xanto/ . Je to čistící pěna na odstranění smradu od psů z koberců a sedaček.