Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Bez mobilu ani na krok. Naučili jsme se, že je nám dobrým pomocníkem. Většina z nás má ke svému telefonu určité „pouto“. Ale někdy nás dokáže i řádně otravovat.

Znáte pravidla slušnosti v telefonování? Zde jsou!

Žena před krbem
zdroj: Profimedia Žena před krbem
aktualizováno 18.05.2016, 00:27 | 18.05.2016, 00:27 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Bez mobilu ani na krok. Naučili jsme se, že je nám dobrým pomocníkem. Většina z nás má ke svému telefonu určité „pouto“. Ale někdy nás dokáže i řádně otravovat.

Zejména pokud zvoní, když jsme ještě v posteli nebo si večer chceme dopřát chvilku pro sebe. Pokud nám bude zvonit i v době oběda, nebojte se ho nezvedat! Je to chyba volajícího!

 

Někteří lidé si bohužel neuvědomují, že mají nárok na soukromí. Přitom existují jasné pravidla, kdybychom telefonovat, sms-kovat, ani mailovat neměli.

 

Ten, kdo volá, by měl respektovat hodinu a půl přes oběd.

 

To znamená, pokud chcete dát ostatním na vědomí, že vám telefonování při pojídání vadí, neměli byste telefon zvedat. Později můžete zavolat zpět.

 

Telefonování v letadle - ilustrační foto
(Foto: Profimedia)

 

Je rozdíl, jestli telefonuje někdo blízký nebo kolega. Rodina a přátelé si mohou dovolit více, ale je třeba naučit je mantinelu komunikace. Pro oficiální komunikaci platí přesné časy, kdy je telefonovat, smskovat a mailovat neslušné.

 

A to do osmé hodiny ráno, po deváté večer a jeden a půl hodiny v době oběda. Totéž platí i pro sms zprávy.

 

Čtěte také:

O nevěře je třeba mluvit, říká manželský poradce
Bolavé zápěstí z psaní na klávesnici: co dělat?
Mluvení je dřina – motivujte své dítě!

 

Platí však ještě jedna zásada. Vážně situace je třeba vždy řešit osobně. Rozchod či kondolence prostřednictvím sms je nepřípustná. K radostným událostem, jako je svatba či narozeniny, se ale blahopřát sms zprávou může.

 
7 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře