Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Patříte mezi alergiky s nízkou tolerancí lepku, jste celiaci? Nebo jen uvažujete o tom, že byste pro svoje tělo chtěli něco udělat? A netušíte, jak na to nejsnazší cestou? Co třeba vyzkoušet uvařit si něco bezlepkového? Pokud navíc máte rádi sladk...

Bezlepkové domácí tiramisu RECEPT

Tiramisu
zdroj: oficiální zdroj Tiramisu
aktualizováno 05.12.2015, 00:27 | 05.12.2015, 00:26 | doma.cz

Patříte mezi alergiky s nízkou tolerancí lepku, jste celiaci? Nebo jen uvažujete o tom, že byste pro svoje tělo chtěli něco udělat? A netušíte, jak na to nejsnazší cestou? Co třeba vyzkoušet uvařit si něco bezlepkového? Pokud navíc máte rádi sladké, nabízí se výborné bezlepkové tiramisu. A tiramisu má rád přece každý!

V současné době, prochází většina společnosti uvědoměním. A to zcela zásadním. Ti, kteří nemají prokázanou alergii na lepek, a dosud běžně konzumovali více bílého pečiva než je zdrávo, začínají trpět obvyklými symptomy, jako ti, kteří alergii prokázanou mají. Často se cítí unavení, bolí je hlava, mají nafouklé břicho, průjem nebo jsou zesláblí. Tyto příznaky souvisí zejména s kvalitou obilnin dodávaných na trh. Pšenice, žita, ječmene aj. Jsou totiž vyšlechtěné k vyššímu obsahu lepku, protože čím vyšší obsah lepku, tím lépe pro těsto. Ale tím hůř pro celou civilizaci. Naše těla na tak vysoký podíl lepku prostě nejsou připravená. Proto nám vysoká konzumace lepkových potravin nedělá dobře.

 

Pojďme zkusit vařit bezlepkově a cítit se lépe. Příprava domácího bezlepkového tiramisu navíc není příliš složitá. Základem jsou výborné domácí bezlepkové piškoty, které si každý zvládne připravit doma sám. A také kvalitní mascarpone, které již v dnešní době není těžké sehnat v žádném větším obchodě. Stejně jako ostatní suroviny bez obsahu lepku, které budeme na jeho přípravu potřebovat.

 

Na domácí bezlepkové piškoty budeme potřebovat:


10 žloutků
10 bílků
330g bezlepkové mouky (Shär Mix Pattiserie C nebo Jizerka - zelená)
250g cukru krystal


Na krém z mascarpone budeme potřebovat:


5 vajec
500g mascarpone
150g cukru krystal


Roztok na namáčení piškotů:


Šálek silného espressa
1dcl Amaretta

 

Tiramisu
(Foto: oficiální zdroj)

 

Když už máme připravné všechny suroviny, je nejvyšší čas se pustit do samotné přípravy! Nejprve si připravíme piškoty. Postup není ani trochu složitý. Z bílků ušleháme tuhý sníh , který dáme stranou.


Žloutky vyšleháme s cukrem . Do vyšlehané žloutkové části vmícháme mouku. Nakonec vmícháme sníh z bílků.

 

Piškoty tvarujeme pomocí cukrářského sáčku na plech s pečícím papírem. Vytvarované piškoty pečeme na 180°C cca 10 minut.Hotové piškoty necháme vychladnout a mezitím si připravíme krém.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tescoma s chutí: Bezlepková pizza s quinoovým základem
Tescoma s chutí: Květákový bezlepkový kuskus
Upečte si BEZLEPKOVÉ cukroví! Recepty na nejoblíbenější druhy

 

Z bílků vyšleháme tuhý sníh. Žloutky vyšleháme s cukrem. Do vyšlehaných žloutků přidáme mascarpone a dále šleháme až je krém pevný. Nakonec ručně vmícháme sníh z bílků.

 

Espresso a Amaretto smícháme dohromady a do vzniklého roztoku namáčíme piškoty, které klademe do pohárků střídavě s krémem (ideálně do nízkých a průhledných skleněných mističek). Nakonec tiramisu v mističkách posypeme kakaem. Věříme, že vám tiramisu bude chutnat a přejeme vám úžasný kulinární zážitek – i bez lepku!

 

Recept pro vás připravil tým nové pražské bezlepkové restaurace UHELNA a cukrářka Veronika Znamenáčková. Více informací na www.uhelna.com nebo na facebooku facebook.com/uhelnaclub.

 
7 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře