Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Svatba Meghan a Harryho bortí tradice ve všech směrech a možná ukazuje směr, kterým se královské veselky budou v příštích letech ubírat. Zřejmě nikoho nepřekvapilo, že i svatební dort byl neobvyklý, ba přímo jedinečný.

KRÁLOVSKÝ SVATEBNÍ DORT, který šokoval celý svět! Čím byl výjimečný?

Princ Harry a Meghan Markle - 1
zdroj: Profimedia Princ Harry a Meghan Markle - 1
aktualizováno 20.05.2018, 00:00 | 20.05.2018, 00:00 | doma.cz

Svatba Meghan a Harryho bortí tradice ve všech směrech a možná ukazuje směr, kterým se královské veselky budou v příštích letech ubírat. Zřejmě nikoho nepřekvapilo, že i svatební dort byl neobvyklý, ba přímo jedinečný.

Zatímco Kate s Williamem zvolili osmipatrový dort, který byl pokryt krajkou, Meghan s Harrym se rozhodli pro modernější dobrotu. Jejich dort připravila Claire Ptak, majitelka malé pekárny Violet Bakery v londýnské čtvrti Hackney. Už jenom tato volba potvrzuje, že Meghan i Harry milují nekonvenční věci, které jsou zároveň lokální a dostupné.

 

Dort
(Foto: Instagram)


Jaké bylo jeho složení?
Na dortu pracoval šestičlenný tým pekařů po dobu pěti dnů v kuchyních Buckinghamského paláce. Tvrdá práce se vyplatila, a tak vznikl úchvatný dort, který v sobě mísil sladké i lehce trpké chutě. Dominantní byla citronovo-bezová příchuť a máslový krém. Pomyslnou třešničkou na dortu byla šalvějová šlehačka, která dort pokryla po vnější straně. Samotné uspořádání dortu taktéž nebylo typické. „Je to netradiční uspořádání. Jde o mírný posun od tradice," řekla před několika týdny Claire Ptak pro Mirror. Troufáme si tvrdit, že pekařka splnila zadání, a vytvořila jarní a svěží dort, který si Meghan s Harrym přáli.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Znáte celý příběh lásky Meghan a Harryho? Seznámení přes kamarádku, tajné schůzky i nečekané zásnuby
Drsná ťafka pro prince Harryho! Co mu Meghan zakázala?
8 věcí, které jste nevěděli o MEGHAN MARKLE

 

Pro pekárnu Violet Bakery je typické, že používá kvalitní a bio suroviny, které jsou lokálního charakteru. Možná i proto si Meghan s Harrym zvolili právě tuto pekárnu v čele s Claire Ptak. Určitou váhu při rozhodování mohl hrát také fakt, že Meghan se s Claire zná z dob, kdy herečka vedla lifestylový web The Tig, na kterém zveřejnila rozhovor právě s Claire.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Meddy 15:33 12.07.2018
Co tady kecáš za nesmysly?Co tě opravňuje urážet Dianu i Meghan ?
Jsi Bůh,nebo ubožáček ,který si nevidí do huby a Harrymu závidí,až slintá ????
Pepa 14:29 21.05.2018
Syn pomatené Diany si vzal americkou mulatku. Ani dort za 100 000 000 GBP nezachrání Windsory před rodovou dehonestací.