Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V obchodech nalezneme mnoho zdravých potravin, o kterých víme, že nám dodají potřebné vitamíny a minerály. Existují ale i méně známé pochoutky, které s naším zdravím dělají hotové zázraky.

Malá ale zázračná! Tahle potravina vás ochrání před obezitou i infarktem

Pekanový ořech
zdroj: Thinkstockphotos Pekanový ořech
aktualizováno 08.04.2018, 00:25 | 08.04.2018, 00:25 | doma.cz

V obchodech nalezneme mnoho zdravých potravin, o kterých víme, že nám dodají potřebné vitamíny a minerály. Existují ale i méně známé pochoutky, které s naším zdravím dělají hotové zázraky.

Seznamte se s pekanovými ořechy, které mají opravdu úžasnou moc. To ostatně potvrdila i studie z massachusettské Tufts University. Tamní vědci zkoumali vliv pekanových ořechů na dvacet vybraných lidí. Účastníci výzkumu drželi speciální dietu, během které přijímali 15 % kalorií právě z pekanových ořechů. Výzkum prokázal, že ořechy zvyšují citlivost na inzulín, což se pozitivně odráží na hubnutí. Vědci také věří, že zdravé tuky, které se nacházejí v pekanovém ořechu, jsou účinné při prevenci kardio-metabolických onemocnění.

 


"Pekanové ořechy jsou přirozeně bohaté na mononenasycené a polynenasycené tuky. Pokud tedy ve stravě nahradíme část nasycených tuků těmito zdravějšími, můžeme spatřit kardioprotektivní účinky," uvedla pro DailyMail.com výzkumná pracovnice Diane McKay. Pekanové ořechy také obsahují vitamíny a esenciální oleje, které pozitivně působí na naše zdraví. „Je opravdu zajímavé, že i jeden hrnek pekanových ořechů denně může mít vliv na naše zdraví,“ dodává McKay.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Konečně víme, proč se vám slanina vždycky připálí! Tohle už nikdy nedělejte
Ztvrdlý chléb není pro slepice! Známe trik, díky kterému proměníte starý bochník v měkoučkou pochoutku
Změňte jednu ingredienci a vytvořte z VOLSKÉHO OKA zdravou pochoutku


Ačkoliv výzkum přinesl dobré zprávy, neměli bychom zapomínat na to, že výzkumný vzorek tvořilo pouze dvacet lidí. Samotní vědci proto dodávají, že je zapotřebí provést ještě několik výzkumů, které by blahodárnou funkci pekanových ořechů potvrdily. Na druhou stranu ale ničemu neuškodí, když pekanové ořechy zařadíte do svého jídelníčku. Díky obsahu bílkovin, vlákniny, provitaminu A, vitaminu skupiny B, draslíku, fosforu, zinku, vápníku a železu by měly zaujímat čestné místo v naší stravovací pyramidě. 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Dáša Procházková 13:00 09.04.2018
kde je koupím?