Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kombinace kávy a jogurtu nemusí znít na první dojem lákavě, ale pokud rády experimentujete a zajímá vás asijský způsob úpravy kávy, nenechte si tuhle specialitu ujít. Třeba vás příjemně překvapí.

Milujete kávu? Zkuste ji upravit na vietnamský způsob a přidejte do ní trochu jogurtu

Ledová káva
zdroj: Getty Images Ledová káva
aktualizováno 01.09.2018, 00:00 | 01.09.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Kombinace kávy a jogurtu nemusí znít na první dojem lákavě, ale pokud rády experimentujete a zajímá vás asijský způsob úpravy kávy, nenechte si tuhle specialitu ujít. Třeba vás příjemně překvapí.

Kuchaři přidávají jogurt do omáček, dipů, koktejlů nebo salátů, ale do kávy? Říká se, že dokud neokusíš, nevíš. Ve Vietnamu se jogurt přidává do ledové i horké kávy a výsledný nápoj připomíná smoothie nebo milkshake s kofeinem.


Pár slov o kávové kultuře ve Vietnamu


Málokdo ví, že Vietnam je druhý největší exportér kávy na světě a konzumace kávy ve Vietnamu je důležitým rituálem, který se opakuje několikrát denně. Klasická káva se podává v menších sklenicích a je extrémně silná. Pije se překapávaná a servíruje se se speciálním hliníkovým sítkem, které se nazývá phin. Chcete-li takovou kávu ochutnat, navštivte tradiční vietnamskou restauraci a objednejte si "kafefin". Nejtypičtější přísadou je sladké kondenzované mléko, ale do své kávy si můžete přidat také žloutek, trochu másla nebo sýra. Proti gustu…

 

Vietnamská káva
(Foto: Getty Images)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vyšlehejte pěnu na cappuccino jako profesionál! Stačí, když se naučíte tento trik

POZOR! Káva z kelímku vás může zabít jedovatou látkou

Jak pít kávu jako pravá Italka?


Ochutnejte jogurtové espresso!


Kvalitní jogurt obsahuje důležité živiny, je plný bílkovin, pomáhá léčit zažívací potíže, posiluje imunitní systém a chrání před osteoporózou. Káva zase snižuje riziko srdečních onemocnění, zvyšuje energii, účinně bojuje proti depresi a urychluje spalování tuků. Tak proč je nespojit?

 

Jogurtové espresso
(Foto: Oficiální zdroj)


Pro domácí přípravu jogurtového espressa budete potřebovat:


* šlehač

* 20 ml bílého jogurtu

* 15 ml mléka

* cca 1 gram kakaového prášku

* 25 ml espressa


Postup:


Do menší průhledné sklenice dejte vrstvu jogurtu a opatrně vlijte kávu tak, aby se s jogurtem nesmíchala. Našlehejte mléko s kakaovým práškem a opět opatrně naneste na kávu.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře