Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Cvičit si je musíte už teď, abyste pak oslnili!

Nápady na party koktejly do zásoby!

aktualizováno 23.11.2008, 08:48 | 23.11.2008, 00:02 | tn.cz/kat

Cvičit si je musíte už teď, abyste pak oslnili!

Období vánočních večírků se blíží. Proto bychom měli dopředu promýšlet, čím naše hosty osvěžíme!

Při přípravě klasických koktejlů se neobejdeme bez kvalitního alkoholu. Samozřejmě platí, že všeho s mírou a až od osmnácti! Jeho chuť by ale neměla ostře rušit ostatní ingredience.


Doporučen je takový, který má aroma a svěží, delikátní chuť (např. gin Bombay Sapphire). Pak je přínosem pro vyváženost klasických martini koktejlů nebo jiných míchaných nápojů. Vybrat ty správné přísady je úplná věda!


V případě ginu Bombay Sapphire je zajímavý už samotný proces výroby, který je známý jako vapour infusion neboli plynná infuze. Spočívá v tom, že se alkoholové páry mísí s přísadami v plynném stavu – prochází přes bylinné přísady umístěné odděleně v perforovaných měděných koších a tím je umožněno vstřebání každého bylinného aroma.


Sapphire Cosmopolitan

INGREDIENCE:

4 cl Bombay Sapphire

1,5 cl Triple sec

3 cl brusinkový juice

čerstvá limetka – vymačkat


POSTUP:

Do boston mix glass nejdřív nalejeme všechny ingredienci, přidáme šťávu ze 2/8 čestvé limetky. Důkladně prošejkrujeme a přecedíme do sklenice typu V-shape Martini glass.


OZDOBA:


Zástřik pomerančovou kůrou


koktejl
(Foto: Oficiální zdroj)Bombay crushed

INGREDIENCE:

4 cl Bombay Sapphire

2 cl limetková šťáva

4 ks kumquat

2 barové lžíce třtinového cukru

drcený led


POSTUP:


Na dno sklenice typu double rock glass vložíme 4 ks rozpůlených kumquat, přidáme 2 barové lžíce třtinového cukru, lime juice a potom to lehce rozdrtíme. Sklenici potom naplníme drceným ledem, nalijeme Bombay Sapphire, vše důkladně promícháme barovou lžící a ozdobíme mangem.


OZDOBA:

Plátek manga

 
4 hlasů
Vaše hodnocení