Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Letní teploty přímo nabádají ke grilování nebo táboráku. Marinované maso, opečené hermelíny nebo třeba grilovaná zelenina patří mezi dobroty, bez kterých se při grilování neobejdeme. Občas ale chceme zavzpomínat na dětství a dopřát si (ne)obyčejný...

Neděláte při OPÉKÁNÍ ŠPEKÁČKŮ tuto chybu? Ubírá na chuti i vzhledu

Opékání buřtů
zdroj: Profimedia Opékání buřtů
aktualizováno 06.05.2018, 00:05 | 06.05.2018, 00:05 | doma.cz

Letní teploty přímo nabádají ke grilování nebo táboráku. Marinované maso, opečené hermelíny nebo třeba grilovaná zelenina patří mezi dobroty, bez kterých se při grilování neobejdeme. Občas ale chceme zavzpomínat na dětství a dopřát si (ne)obyčejný špekáček! Jak si ale takový špekáček správně připravit?

Mohlo by se zdát, že na tom není nic složitého. Opak je ale pravdou, a i příprava špekáčků má své postupy, které bychom neměli ignorovat.


1. Zaměřeno na kvalitu
V první řadě je důležité, abyste si koupili opravdu kvalitní špekáčky. Mnoho obchodů sice používá označení „špekáček“, ale jeho složení vidělo maso možná tak z rychlíku. Nezapomeňte, že pravý špekáček by měl obsahovat vepřové a hovězí maso a kousky špeku. Je tedy nanejvýš důležité, abyste četli etiketu, která vám jeho složení prozradí. Navíc si dejte pozor na opékačky, buřtíky nebo třeba buřty. Tyto masné výrobky pouze klamou spotřebitele svým názvem, ale k pravému špekáčku mají daleko, a to nejen chutí, ale bohužel i složením.

 


2. Správné nařezání
Ano, právě nařezání špekáčků hraje poměrně zásadní roli, kterou bychom neměli opomíjet. Nejlépe uděláte, když ze špekáčku vytvoříte klasického „ježka“, díky kterému budete mít jistotu, že se špekáček ohřeje i uvnitř. Samozřejmě ani zde se fantazii meze nekladou, a tak si s nařezáním můžete pěkně pohrát.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Proč nejsou vaše opečené brambory křupavé? Zapomněli jste na důležitou ingredienci!
Známe nejčastější CHYBY PŘI VAŘENÍ, které by vás mohly stát zdraví!
Nebezpečná chyba při přípravě KUŘECÍHO MASA, kterou dělá většina z nás! O co jde?


3. Opékání

Možná se vám sbíhají sliny už při samotném nařezávání, ale je velmi důležité, abyste opékání neuspěchali. V žádném případě neopékejte špekáčky na přímém ohni. Pravděpodobně by se ihned spálily, a zároveň by uvnitř byly ještě chladné. Raději je opékejte na žhavých uhlících, které vám zaručí, že se špekáček prohřeje po celé své délce. Ideálně držte špekáček zhruba deset centimetrů nad rozžhavenými uhlíky. Nezapomeňte ani na pravidelné otáčení, díky kterému se špekáček nepřipálí.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

JMKI 15:04 12.05.2018
To je teda písálek...to by jsme nevěděli!!!