Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Taky milujete česnek? Tak teď si teprve pochutnáte.

Nejlepší česnekové recepty: Nabijí vás energií

Tescoma s chutí - Česneková polévka
zdroj: TV Nova Tescoma s chutí - Česneková polévka
aktualizováno 19.03.2015, 00:17 | 19.03.2015, 00:17 | esn

Taky milujete česnek? Tak teď si teprve pochutnáte.

Čtenářka Anna Skalická miluje česnek, a tak se s námi podělila o klasické recepty, kde hraje česnek hlavní roli. Všechny její recepty se nesou ve znamení jednoduchosti, ale některé z nich by nás přitom nenapadlo vůbec udělat.

 

Co nesmí chybět v české česnečce

 

Česnečka se napříč evropskými státy vaří na stovky způsobů, ale pravá česká je jen jedna. Podle Anny je neodmyslitelným základem hovězí vývar a ne ledajaký, nýbrž domácí. Vychytávka Anny Skalické spočívá v tom, že do polévky vymačká pouze tři česneky a zbylé stroužky opeče na pánvi společně se slaninou, takto upravené česneky nemají tak agresivní chuť, jako ty vymačkané a polévka je potom celkově jemnější. V česnečce nesmí chybět ani čerstvé bylinky, které teprve dodají polévce tu správnou vůni.

 

 POCTIVÁ ČESNEČKA, KTERÁ PROVONÍ CELÝ BYT

 

 

Pečené česnekové překvapení

 

Česnek je po vyndání z trouby opravdovým překvapením. Kdo by čekal ostře zavánějící a výrazně chutnající bombu, kterou ze svých úst ucítíte ještě týden, budete překvapeni. Česnek pečený v alobale chutná i voní velice jemně, podle Anny dokonce připomíná ořechy.


JEMNÝ A UPEČENÝ ČESNEK

 

 

Pečená slanina v hlavní roli

 

Slanina v české kuchyni většinou hraje vedlejší roli jako náplň v masových roládách nebo ji používáme k tzv. prošpikování masa, které by jinak bylo suché. Kvalitní kus slaniny si ale přitom zaslouží větší pozornost. „Zapomeňte na svíčkovou,“ říká Anna, „pečená slanina je pokrm pro bohy, ucítíte sami!


RECEPT NA PEČENOU SLANINU

 

 

Také rádi vaříte a chcete se s námi podělit o váš kuchařský um? Budeme rádi. Recepty můžete přidávat na stránku Pokličky skrze náš formulář, ve kterém se snadno zorientujete. Přejeme vám mnoho radostí s vařením

 
31 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře