Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Prosciutto neboli sušená vepřová šunka pochází z Itálie a je považována za celosvětově známou pochoutku. Oživí i váš stůl, zejména pokud čekáte hosty nebo připravujete slavnostní večeři.

Oslňte hosty: Jak využít tradiční italské prosciutto?

Prosciutto
zdroj: Getty Images Prosciutto
aktualizováno 09.03.2019, 00:00 | 09.03.2019, 00:00 | doma.cz

Prosciutto neboli sušená vepřová šunka pochází z Itálie a je považována za celosvětově známou pochoutku. Oživí i váš stůl, zejména pokud čekáte hosty nebo připravujete slavnostní večeři.

Rozeznáváme dva druhy prosciutta, a to cotto neboli šunku vařenou a crudo, což je označení pro šunku syrovou. Italové si ji dopřávají v mnoha podobách snad ke každé večeři a svou cestu si tato delikatesa našla i do kuchyň českých hospodyněk.

 

Jak se ale prosciutto vyrábí a jakými způsoby jej lze využít?


Původ prosciutta


Prosciutto se vyrábí ze sušeného vepřového masa, a to konkrétně z kýty. Ta se očistí, zbaví šlach a přebytečného tuku a následně se nakládá do soli po dobu několika týdnů až měsíců. Po naložení se poté očistí a za různých podmínek se suší. Typů prosciutta však existuje mnohem více a v Itálii nalezneme odlišný postup při výrobě snad na každé farmě zabývající se chovem prasat a výrobou této delikatesy.


Historie je však jen jedna a traduje se, že již friulští Keltové věděli, jak maso konzervovat nasolováním a sušením, aby ho pak mohli během svého putování bez obav konzumovat.
V dnešní době pak prosciutto nalézá využití v mnoha podobách, a přestože jej nejvíce lidí používá k přípravě předkrmů, přidat se může i do salátů, na pizzu, jako náplň do masa a samozřejmě i do sendvičů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Recept na domácí tagliatelle od pravého Itala
PRŮVODCE PRAHOU: Milujete italskou kuchyni? Těchto osm podniků nesmíte minout!
Konec "gnoči" v Čechách aneb jak správně vyslovovat názvy italských jídel


My pro vás níže sepsali tři základní recepty, díky kterým si prosciutto zamilujete.


Rolka z prosciutta a ricotty


Rolky z prosciutta a ricotty patří mezi jeden z nejjednodušších italských předkrmů, který ocení i ti největší gurmáni. Jeho příprava je přitom rychlá a nevyžaduje žádný větší kuchařský um, pouze kvalitní suroviny. Potřebovat budete prosciutto, ricottu a rukolu.


Vezměte plátky prosciutta a doprostřed rozprostřete ricottu s najemno nakrájenou rukolou. Prosciutto zabalte do kulaté rolky a podávejte posypané rukolou. Nejste-li příznivci rukoly, náplň lze dochutit jinými bylinkami, například bazalkou.


Farfalle panna prosciutto


Jedná se o jednoduchý a rychlý recept, jehož základem jsou italské těstoviny farfalle, prosciutto, parmezán a smetana.
Těstoviny uvařte do podoby al dente. Mezitím si prosciutto nakrájejte na malé kousky a orestujte ji na másle a olivovém oleji. Následně přilijte smetanu a nechte ji zredukovat. Podle chuti do omáčky nastrouhejte parmezán a poté přidejte uvařené těstoviny. Ty můžete před podáváním posypat petrželkou a zakápnout olivovým olejem.


Sendvič s prosciuttem a rukolou


Sendvič s prosciuttem a rukolou je rychlá svačinka či oběd, který připravíte během pár minut. Vezměte si tmavý toastový chléb, namažte jej hrubozrnnou hořčicí a poté na něj naskládejte šunku, libovolný italský sýr, rukolu a na plátky nakrájené rajče. Následně přikryjte druhý plátek chleba a pokud je to potřeba, upevněte sendvič párátkem.

 

Pizza
(Foto: Getty Images)


Kam na kvalitní prosciutto?


Jak v kuchyni využít prosciutto bychom měli. Otázkou ale zůstává, kde koupit tuto kvalitní italskou ingredienci?
 

* Doporučit můžeme italskou degustační prodejnu Gran Gusto Food, která se nachází ve Štefánikově ulici v Praze a kde najdete jak tradiční italská vína, tak lahodné sýry, uzeniny, olivové oleje či kávu. Veškeré suroviny si můžete zakoupit pro svou potřebu domů či je zde možné posedět a vše ochutnat na místě. K dispozici je vám profesionální personál, který vám dokáže poradit s výběrem a otevřeno je každý všední den od osmi od rána do devíti do večera.
 

* Největší řetězec prodejen specializovaných na sýry a italské speciality se jmenuje La Formaggeria Gran Moravia a kromě Prahy naleznete jeho pobočky i v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Liberci, Olomouci, Ostravě, Zlíně a v Litovli, kde vyrábí pod značkou Brazzale Moravia své vlastní sýry a další mléčné produkty. Pro zákazníky připravují také tematické měsíce, během nichž mají možnost v prodejnách ochutnat různé produkty italských regionů a zakoupit je za zvýhodněnou cenu. Kromě mléčných produktů a uzenin zde seženete také těstoviny, olivové oleje a široký sortiment italských vín.
 

* Za italskými víny a delikatesami zamiřte také do Wine Food marketu, který najdete v Praze na Smíchově, v Dejvicích a v Průhonicích. Můžete si zde vychutnat jedinečnou italskou kuchyni v kvalitě odpovídající špičkovým restauracím, v autentickém, příjemně neformálním prostředí. Všude zákazníci najdou prvotřídní italská vína a potraviny dovážené 2× týdně přímo od výrobců ze všech italských regionů.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře