Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud klasickou mouku nemůžete, nebo si chcete v rámci jarního detoxu jen trochu odlehčit, určitě vyzkoušejte tento recept na sladký bezlepkový dezert.

RECEPT na populární Dort Red Velvet v bezlepkové podobě

Red Velvet
zdroj: oficiální zdroj Red Velvet
aktualizováno 26.04.2016, 00:39 | 26.04.2016, 00:39 | doma.cz

Pokud klasickou mouku nemůžete, nebo si chcete v rámci jarního detoxu jen trochu odlehčit, určitě vyzkoušejte tento recept na sladký bezlepkový dezert.

Gastronomickým světem teď letí původem americký dort zvaný "Red velvet", Rudý samet. Rozhodně se nedá říct, že by na něj existoval jeden jediný možný recept. My se však hledáním toho pravého nemusíme trápit, my máme bezlepkový. Dort je nazýván červeným, protože v něm dochází k chemické reakci kyselých přísad a kakaa, které by mělo zčervenat. K reakci sice dochází, ale rozhodně není tak přesvědčivá, aby dort byl zabarven jako na mnoha obrázcích z internetu. Pro ty, kterým jemný náznak červené nestačí, doporučujeme nějaké kvalitní červené potravinářské barvivo. Určitě vyzkoušejte, je výborný.

 

Na korpus (průměr 21 cm) potřebujeme:

150 g bezlepkové mouky, např. Nomix (můžeme 30 g
nahradit hladkou kukuřičnou moukou)
3 ks (150 g) vejce
130 g cukru krupice (vč. vanilkového)
100g oleje
10 g kakaa
10 g kypřícího prášku
80 g podmáslí
1 PL octa


Tvarohový krém:

1 balíček (250g) tvarohu tučného a
1 balíček měkkého
cca 80-100 g moučkového cukru
příp. trochu zakysané smetany
na případné zahuštění rýžová kaše, např. Nomina
citrónová kůra

 

Red Velvet
(Foto: oficiální zdroj)

 

Postup


Vejce, cukr a olej třeme v robotu do pěny.


Mouky, přesáté kakao a kypřící prášek smícháme. Pak je přidáváme do pěny střídavě s podmáslím a vytvoříme hladké těsto. Nakonec přidáme ocet. Uvidíme, jak se kakao ve hmotě během krátké doby zbarví více do rezava. Komu by chyběla skutečně červená, přidá v této fázi např. gelové potravinářské barvivo.

 

Vlijeme hmotu do připravené vysypané dortové formy (může být také vyložená pečícím papírem). Povrch dortu klepnutím o desku stolu srovnáme a vložíme do vyhřáté trouby na 150 °C. Po 20 min zvedneme teplotu asi o 15 °C. Po dalších 20 min. už můžeme povrch dortu trochu chránit pečícím papírem. Celkem pečeme asi 60 min.


Po upečení korpus necháme vychladnout a teprve pak jej prokrojíme 1-2 krát. Povrch dortu můžeme také lehce seříznout.

 

ZKUSTE TAKÉ:

Vytvořte si růžičky na dort!
Upečte si skvělý ananasový dort! Lehký dezert jen ze tří surovin RECEPT
Milujete sladké, ale nechcete hřešit? Zkuste výborný RAW DORT

 

Krém si připravíme předem smícháním tvarohu s cukrem, citrónovou kůrou a případně zjemněný zakysanou smetanou. Pokud je tvaroh příliš řídký, lehce zahustíme rýžovou kaší. Množství cukru volte podle své chuti a přidávejte opatrně, ať je krém příjemně nakyslý a ne přeslazený.


Korpus promažeme krémem a pokud chceme, můžeme jej omazat celý. Dozdobíme podle své fantazie. Je dobré jej připravit den předem a uchovat v chladnu, aby proležel.


Náš tip:
Těsto můžeme upéct i v muffinových košíčkách jako tzv. cupcake. Do upečených muffinů pak můžeme vyvrtat dutinky a vyplnit je krémem pomocí zdobícího sáčku. Tím taky uděláme bílou krémovou čepici nahoře.Místo tvarohového lehkého krému, můžeme zvolit jiný podle své chuti.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Dave 13:30 11.05.2016
"teď letí"... loni jsme takhle přesně měli udělaný svatební dort (a byl dokonalý), Opava zase předběhla svět :D