Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

V rakouském Salzburku na tuto dobrůtku nedají dopustit a v nabídce ji má většina restaurací, ale i leckteré stánky s občerstvením. Zkuste si populární nočky připravit i doma.

Sladký tip od našich sousedů: Salcburské nočky RECEPT

Salcburské noky
zdroj: oficiální zdroj Salcburské noky
aktualizováno 29.06.2016, 17:09 | 29.06.2016, 17:09 | doma.cz

V rakouském Salzburku na tuto dobrůtku nedají dopustit a v nabídce ji má většina restaurací, ale i leckteré stánky s občerstvením. Zkuste si populární "nočky" připravit i doma.

Salcburské noky byly opěvovány dokonce i v operetě! „Sladké jak láska a jemné jak políbení… z nebes pozdravení…“, tak se zpívá v temperamentní klasické operetě Freda Raymonda „Sezona v Salcburku“ z období před II. světovou válkou. Málokterý salcburský dezert si získal takovou světovou slávu jako právě salcburské noky. Přitom je jejich původ zahalen tajemstvím.

 

Salcburské noky – nebeské požitky pro chuťové pohárky

 

Dodnes nevíme, kdo je jejich autorem. V kuchařce z roku 1719, kterou napsal známý kuchař Conrad Hagger, působící u dvora knížecích arcibiskupů, je sice uvedena celá řada vynikajících receptů na přípravu nejrůznějších noků jako příloha nebo i hlavní jídlo, nicméně sladká pochoutka s označením salcburské noky se zde neobjevuje. Nevytvořil je ani Napoleon během svého pobytu v Salcburku, jak se často a s oblibou uvádí v různých turistických průvodcích.

 

Salcburské noky procházely transformací v průběhu 19. století a postupně se vyvíjely až do podoby, v jaké je známe dnes. Od noků z odpalovaného těsta přelitých žloutkovým krémem přes zapečenou vaječnou omeletu až po suflé, tedy jemný nákyp kypřený sněhem z bílků. Tento nový pokrm se stal zakrátko součástí svátečního jídelníčku každé salcburské měšťanské rodiny. V polovině 19. století byl recept na přípravu noků konečně zapsán i do kuchařských knih. Stalo se tak na podnět arcivévody Johanna, syna císaře Leopolda II., který byl vyhlášeným gurmetem. A tak začalo vítězné tažení salcburských noků po celé zemi a posléze i do celého světa.

 

VYZKOUŠEJTE TAKÉ:

Netradiční dezert: Baileys cheesecake RECEPT
Korutanské plněné taštičky
Tradiční vídeňský bramborový salát


Na přelomu 19. a 20. století za začal recept na salcburské noky objevovat i v běžných kuchařských knihách s domácí salcburskou kuchyní a na jídelníčcích hostinců a restaurací. Časem se staly nejoblíbenějším salcburským dezertem všech dob. Jejich příprava vyžaduje nejen řemeslnou zručnost, ale také kreativitu a fantazii. Recept a samotnou přípravu „nadýchaného snu“ lze totiž lehce obměňovat.

 

Zásadně však vypadá konečný produkt kuchařského umění vždy stejně: tři noky upečené dozlatova připomínají tři bílé a z hlediska konzumace takřka nedobytné hory. Podávají se obvykle v oválné misce, při slavnostních příležitostech také na stříbrném podnose. Jedna porce salcburských noků je tak velká, že uspokojí bezpečně tři strávníky. Z tohoto důvodu by nebylo moudré objednávat si je pro jednu osobu po zvláště opuletním menu, sestávajícím z několika chodů. S plným žaludkem byste totiž tuto rajskou delikatesu plně nevychutnali a to by byla škoda!

 

Salcburské noky se vždy připravují čerstvé a jejich příprava vyžaduje čas. Od hosta se očekává zdánlivě neslučitelné: nedočkavost i trpělivost. Nedočkavost z odhalení nové dimenze kulinářských požitků a trpělivost, kterou se musí vyzbrojit při čekání na okamžik, kdy se bude moci pustit do sladkého salcburského „zázraku“. Věřte nám, že toho ještě nikdy nikdo nelitoval!


Recept – SALCBURSKÉ NOKY

 

Suroviny
5 vajec, 4 lžíce moučkového cukru, 1 kávová lžička mouky, strouhaná citronová kůra, 2 lžíce mléka, 3 lžíce másla.

 
Příprava
Z 5 bílků ušlehat tuhý sníh a po částech do něj zašlehat 3 lžíce moučkového cukru, pak přimíchat 3 žloutky, citronovou kůru a 1 kávovou lžičku mouky.

 

Ve velké ohnivzdorné zapékací misce se nyní smíchají a následně zahřejí 3 lžíce másla, 1 lžíce moučkového cukru a 2 lžíce mléka. Z výše uvedené masy se vytvoří 4 noky ve tvaru pyramidy, vloží se do předehřáté zapékací misky a zvolna pečou dozlatova v mírně rozehřáté troubě.

 

Nakonec se posypou moučkovým cukrem a ihned podávají. Báječně chutnají doplněné třeba horkým lesním ovocem.

 

A nejlepší tip na závěr? Vychutnejte si je na dovolené přímo v krásném rakouském městě Salzburg. Okouzlí vás nejen svou honosnou architekturou, ale i zdější gastronomií, jejíž jsou salcburské nočky úžasnou sladkou tečkou.

 

Salzburg
(Foto: oficiální zdroj)

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře