Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vilma Nyklová z Ulice řešila přebytky z Velikonoc, které u ní v pekařství zůstaly. Letošní rok a zvlášť poslední dobou u nich zboží moc nejde na odbyt a nezlepšilo se to ani před svátky. Zájemci si mazance a beránky nejspíš nakoupili jinde. A tak ...

Tipy, jak naložit s čokoládovou velikonoční koledou

Velikonoce čokoláda
zdroj: Getty Images Velikonoce čokoláda
aktualizováno 23.04.2019, 00:00 | 23.04.2019, 00:00 | doma.cz

Vilma Nyklová z Ulice řešila přebytky z Velikonoc, které u ní v pekařství zůstaly. Letošní rok a zvlášť poslední dobou u nich zboží moc nejde na odbyt a nezlepšilo se to ani před svátky. Zájemci si mazance a beránky nejspíš nakoupili jinde. A tak Zuzana i Anča Vilmě pomáhaly s tím, jak se zbylými produkty naložit.

Přestože toho hodně rozdaly mezi své známé, stále toho ještě dost zůstalo. I když třeba nevlastníte pekařství, s nadílkou dobrot si o Velikonocích láme hlavu spousta rodičů.

 

Seriál Ulice: K čemu se navzájem vyhecují Nyklová a Pelcová?
(Foto: TV Nova)

 

Nejrychleji se musí zpracovat vejce, aby se nezkazily. To je ale jednoduché, vyrobit z nich můžete pomazánku nebo karbanátky. Jsou tu také ale kvanta čokolády a dalších lahůdek. Jak s tím vším naložit, aniž byste vy nebo vaše děti zkonzumovaly obrovské množství cukru?


Co s čokoládovými králíky a kuřaty? Zpracujte je jako polevu


Čokoláda se naštěstí hned tak nezkazí, a tak když ji budete koledníkům dávkovat postupně, zabráníte jejich přejedení. Někdy je toho ale zkrátka moc a vůbec by nebylo na škodu, kdyby se doma těch sladkostí nacházelo méně. To je ale složité zvlášť po Velikonočním pondělí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Oslavte Velikonoce delikátní nádivkou: 6 receptů pro inspiraci
Velikonoce ve žhavém stylu: Masturbační vajíčka!
Na Velikonoce zkuste jehněčí nebo králíka: 5 receptů pro inspiraci


Čoko postavičkami se člověk snadno přesladí, a tak z nich vyrobte lahodné Míša řezy, které se hodí k odpolednímu zakousnutí i při posezení s přáteli. Místo čokolády na vaření jednoduše použijte stejný počet gramů rozehřátých figurek a přimíchejte do obvyklého receptu, můžete je smíchat s těstem, ale zužitkujete je hlavně na polevu.


Polevu můžete udělat z malých čokolád i na cokoliv jiného, třeba na bábovku nebo obyčejnou nedělní buchtu. Uvidíte, jak jejich množství ve velikonočním košíku rázem ubude.


Domácí čokoládový posyp se hodí vždycky


Figurek se můžete "zbavit" také tak, že je nastrouháte, dáte do sáčku a následně někam do chládku. Když pak budete připravovat nějakou sladkou dobrotu, tak takový čokoládový prášek snadno zapracujete. Hodit se vám bude minimálně jako posyp na buchtu, dort nebo jakoukoli krémovou polevu.

 


Kynuté knedlíky plněné čokoládou


Když děláte sladké knedlíky, nemusí se uvnitř nacházet jen ovoce. Připravte lahodné knedlíky, ve kterých bude rozteklá čokoláda. Stačí do těsta zabalit figurku nebo jen půl a máte hotovo. Na závěr pak knedlíky můžete ještě posypat nadrceným zbytkem čokoládových postaviček. Podobný postup můžete aplikovat, i když se třeba rozhodnete udělat buchty s čokoládovou výplní.


Co obvykle děláte s čokoládovými figurkami vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře