Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sushi je tradiční japonské jídlo, které je zdravé i vynikající pro štíhlou linii. A teď si ho můžete připravit i sami doma.

Vše o sushi: rýže je základ

Vložit video na:

aktualizováno 03.05.2010, 12:43 | 28.04.2010, 00:00 | tn.cz/kat/Jindřich Kodíček

Sushi je tradiční japonské jídlo, které je zdravé i vynikající pro štíhlou linii. A teď si ho můžete připravit i sami doma.

Sushi si po prvním ochutnání buď zošklivíte, nebo si ho zamilujete. Tradiční japonské jídlo je velmi dietní, je bohatým zdrojem mastných kyselin, jódu, bílkovin a minerálů,a je radost se na ně podívat. Japonci si totiž na estetické stránce tohoto pokrmu dají záležet.


Hlavní ingrediencí je speciální
rýže nishiki

 

Lze ji běžně sehnat ve velkých supermarketech, ale exitují i specializované obchody s potřebami pro japonskou gastronomii.

 

 

Sushi doslova znamená "kyselá rýže“

 

 


Další důležitou ingrediencí je ryba, samozřejmě co nejčerstvější. U ryby v celku snáze poznáme, zda je ryba čerstvá, na rozdíl od předpřipraveného masa. S rybou v celu, je ale bohužel více práce. Vybrat si můžete z lososa, tresky, tuňáka, krevet, sépií, chobotnic.

 

 

 

Pro ty, kteří rybám právě nehoví máme dobrou zprávu: existuje spousta druhů sushi, které se vyrábějí bez stopy byť jednoho kousku rybičky (např. jen s avokádem nebo


Sushi se také často balí do mořský řas. Nejčastěji se používají ty druhu nori. Nejenže dodávají sushi charakteristickou vůni a chuť, ale navíc jsou velmi zdravé.

 

 

Jak sushi vzniklo?


Sushi se dříve připravovalo tak, že rýže se nechala dva roky kvasit a pak se do ní balila nasolená ryba. Tak mělo docházet k její konzervaci, zkvašená rýže se ale nejedla.


Sushi v dnešní podobě nasekané v malých kouscích se už podávalo v 19. století, kdy také v Tokiu vznikl první sushi fast food. V padesátých létech se sushi stalo velice oblíbeným ve Spojených státech a odsud se jeho popularita šířila do celého světa.

 

 

 

Sushi se vychutnává s různými ingrediencemi, fantazii se meze nekladou. Tradičně se podává spolu s pastou z japonského křenu wasabi a zajídá se nakládaným zázvorem.

 

Jak si připravit tu nejlepší rýži na sushi?

 

Podrobé video najdete v úvodu článku

 

NÁDOBÍ

 

Na vaření budeme potřebovat hrnec s těsně přiléhající poklicí, ideální je s nepřilnavým povrchem. Je lepší použít hrnec spíš, aby voda na začátku při prudkém varu neutíkala.

 

"Pokud máte sushi opravdu rádi, opatřete si speciální elektrický "rýžovar“,“ doporučuje specialista na přípravu sushi Vítek Kawasumi z restaurace Miyabi v Praze.

 

PROPÍRÁNÍ


Rýži odměříme hrníčkem nebo sklenicí, nasypeme do hrnce, přidáme asi dvojnásobné množství studené vody a propereme. Vodu slijeme a postup opakujeme dokud není voda čistá (asi čtyřikrát). Zrna tím zároveň "vyleštíme“. Propírat bychom měli rýži maximálně 5 minut.

 

VAŘENÍ


Poté rýži zalijeme studenou vodou, přikryjeme poklicí a necháme asi 10-20 minut stát. Pak ji rychle uvedeme do varu. Jakmile se začne vařit, stáhneme oheň na minimum a vaříme dalších 15 minut. Rýži nesolíme.

 

OCTOVÝ LÁK

 

Po 15 minutách rýži odstavíme, konečně sejmeme poklici a hrnec ihned přikryjeme čistou suchou utěrkou a poklici vrátíme zpět.

 

 

V misce smícháme 2 polévkové lžíce octa, polévkovou lžíci cukru a kávovou lžičku soli (stačí na cca 3 dcl suché rýže).

 

... A RÝŽE JE PŘIPRAVENÁ


Rýži poté přemístíme do větší mísy. Rovnoměrně ji rozprostřeme špachtlí. Rýži je třeba spíše převracet, než míchat, aby z ní nevznikla kaše. Po vychladnutí můžeme začít s balením sushi.


Další díl seriálu Vše o sushi bude následovat! Naučíme vás, jak správně sushi připravit, jaké suroviny použít i jak sushi správně jíst.

 


 

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Karla 15:45 27.10.2015
Důležité je na sushi hlavně mít kvalitní rýži. Já osobně doporučuji tuhle http://www.asijske-potraviny.eu/ryze/346-ryze-sush... ta je víc než skvělá!