Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vejce hrají o Velikonocích hlavní roli. Jaká vybrat?

Vybrali jste vejce správně? Tohle o nich zjistí i naprostý laik

Vejce - 4
zdroj: akademiekvality.cz Vejce - 4
aktualizováno 20.04.2019, 00:00 | 20.04.2019, 00:00 | doma.cz

Vejce hrají o Velikonocích hlavní roli. Jaká vybrat?

Velikonoce jsou obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara a oslavou plodnosti a zrození nového života. Jedny z nejvýznamnějších a nejkrásnějších svátků v roce jsou ale spojené také s přípravou a konzumací dobrého jídla a pití. A většina velikonočních receptů obsahuje vejce, potravinu s nejvyváženějším obsahem nutričně významných látek, které dodávají našemu tělu kvalitní bílkoviny. Vejce jsou vysoce stravitelné, mají skvělou schopnost zasytit a Velikonoce se bez nich zkrátka neobejdou. Jak je - a jaká vlastně - vybrat?

 

Vejce - 2
(Foto: akademiekvality.cz)

 

Když nemáte příbuzné na vsi, nebo svého ověřeného dodavatele, vybrat kvalitní vejce může být docela věda. Není však třeba studovat oologii, abyste věděli, jak na to. Co lze zjistit z údajů uvedených na obalu a co nám sdělují informace na skořápce? S výběrem vajec nám mohou pomoci i značky kvality, které najdeme na obalu.


Kódy na obalu vajec a na jejich skořápce nelze slučovat. Každý má úplně jinou funkci a poskytuje odlišnou informaci. Pokud na obalu najdeme zkratku CZ, znamená to, že vejce byla tříděna a balena v České republice, neoznačuje to jejich původ. Tento kód však udává pouze identifikaci balírny/třídírny, kde se vejce třídí a balí. Znamená to, že ani z této informace není možné odvozovat zemi původu vajec. Tu je možné nalézt v povinném kódu producenta vytištěného přímo na vejci. Kód producenta, který je uveden na skořápce vajec, je také na balení vajec vysvětlen - většinou na vnitřní straně víčka.

 

Jak číst kód ze skořápky

 

Jak číst vejce
(Foto: Tesco Stores ČR)

 

Určitě jste zaregistrovali kódy, které se nacházejí přímo na vejci. Co přesně tyto údaje znamenají? Uveďme si konkrétní příklad - kód 1CZ7601.

 

První číslo – zde č. 1 – označuje metodu způsobu chovu nosnic.
1 – vejce nosnic z chovu ve volném výběhu
2 – vejce nosnic z chovu v halách
3 – vejce nosnic z chovu v klecích
0 – vejce nosnic z chovu v ekologickém zemědělství (BIO)

 

Další dvě písmena jsou zkratkou pro zemi, odkud vejce skutečně pochází („CZ“ – Česká republika, „SK“ – Slovensko, „LV“ – Lotyšsko, „PL“ – Polsko, „DE“ – Německo, „NL“ – Nizozemí, „ES“ – Španělsko apod.).

 

Čísla za písmeny zase označují registrační čísla chovu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Velikonoce se blíží: Jak spolehlivě poznat čerstvá vejce?
Jezte čtyři vajíčka denně! Pomůžou vám rychle zhubnout!
Bojíte se vajec kvůli cholesterolu? Je to mýtus! A okrádáte se o tyhle 4 benefity pro zdraví

 

Hmotnostní skupiny vajec

 

Vejce jsou stejně jako oblečení dělena podle velikostí. I jejich značení je obdobné - „S“ představují nejmenší vejce, „XL“ ta největší. V obchodech se nejčastěji setkáváme s velikostmi „M“ a „L“. Jak je to ovšem s jejich hmotností?

 

• XL - velmi velké vejce, hmotnost nad 73 gramů
• L - velké vejce, hmotnost od 63 do 73 gramů
• M - středně velké vejce, hmotnost od 53 do 63 gramů
• S - malé vejce, hmotnost méně než 53 gramů

 

Superpotravina dostupná pro každého

 

Dříve neprávem opomíjené slepičí vejce lze s klidným svědomím označit za další superpotravinu. Byla by tak velká škoda si je vychutnávat jen o Velikonocích. Jsou ceněná pro vysoký podíl bílkovin, vitamínů a minerálů. Výživovými hodnotami se skvěle hodí při hubnutí, zvýšené fyzické aktivitě, v období rekonvalescence a tepelně upravená jsou vhodná i pro těhotné a kojící ženy. Vejce obsahuje zdravé tuky, je plné bílkovin a má jen okolo 70 kalorií.

 

Vejce - 3
(Foto: akademiekvality.cz)

 

Dříve se tvrdilo, že jsou vejce pro člověka nezdravá a zvyšují hladinu cholesterolu. Dnes naštěstí víme, že tomu tak není. Mýtus byl svržen a my se tak můžeme všichni přestat bát, že by vejce krevní cholesterol zvyšovala. Tělo si ho totiž dokáže pomocí jater vyprodukovat spoustu samo. Pokud posnídáte vejce, játra svou produkci cholesterolu prostě omezí.

 

Vejce je nejvhodnější skladovat v suchu, bez přístupu přímých slunečních paprsků při teplotě mezi 5-8°C. „Při skladování vajec by nemělo docházet k výkyvům teploty. Není tedy vhodné je uchovávat ve dvířkách lednice. Vejce byste také měli vždy uložit špičkou dolů, jelikož na tupé straně skořápky se nachází póry, kterými se dovnitř snadněji dostává kyslík,“ dodává Petr Dvořák, vedoucí manažer nákupu mléčných potravin ve společnosti Tesco. Pokud chcete vejce skladovat delší dobu, je vhodné je po týdnu otočit, aby se žloutek nedotýkal skořápky.


Chcete něco extra? Zkuste vejce pštrosí nebo indiánské


Patříte-li mezi labužníky, porozhlédněte se v obchodech po indiánských vejcích, která jsou původem z dnešního Chile. Prodává je například Tesco, od Velikonoc až do července. Indiánská vajíčka mají světle zelenou, namodralou nebo čokoládovou barvu skořápky a jejich snůška trvá déle, čímž získávají specifické chuťové i nutriční vlastnosti. Žloutek má krémovou konzistenci a na konci každého sousta je cítit jemný slaný závěr, který je způsoben vyšším obsahem minerálů.

 

Chcete-li něco extra, zkuste pro koledníky připravit pštrosí vejce. Prodává je například kosik.cz nebo pstrosivejce.cz, kde mají vajíčka přímo z vlastní farmy. Jedná se o největší vejce, jaká dnešní ptáci snáší, takže vás nikdo netrumfne. Mají bílou až krémovou a lesklou skořápku, které je silná a tvrdá, takže se nemusíte tolik bát, že vejce promáčknete při letmém dotyku. Pštrosí vejce je velké až 15 cm s obvodem 39 cm. Váží až neuvěřitelných 1550 g a vydá za 25 vajec slepičích. Čerstvá pštrosí vejce jsou výjimečná svým složením, protože obsahují 55 % bílku a 45 % žloutku, což dělá jejich chuť lahodnější a jemnější v porovnání s obyčejnými vejci slepic domácích. Důležité jsou i nutriční hodnoty, které jsou pro naše tělo příznivější než u obyčejných vajec. Pštrosí vejce mají nízký obsah cholesterolu a obsahují omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny, které tělo využívá v řadě klíčových procesů, jako je například činnost mozku. Bílek obsahuje velké množství bílkovin a žloutek je zase významným zdrojem vitamínu D.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře