Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na obzoru je nový objev, muž vašich snů. Ale zatím si nejste zcela jista, zda se mu líbíte. Jak to poznáte?

10 znamení, že se mu líbíte!

aktualizováno 19.12.2011, 09:30 | 19.12.2011, 00:00 | doma.cz/em

Na obzoru je nový objev, muž vašich snů. Ale zatím si nejste zcela jista, zda se mu líbíte. Jak to poznáte?

Jste si naprosto jista, že je to ten nejpřitažlivejší muž, jakého jste kdy v životě viděla. Ale co ON? Také si vás všiml? Neztrácíte čas něčím, co je beznadějné? Možná vám připadá uzavřený jako třináctá komnata, nečitelný. Zkuste vypozorovat některá z deseti následujících znamení, že jste ho také zaujala. A jakmile to bude zřejmé, hurá na lov.


1. Narovnal se


Renomovaní američtí psychologové Barbara a Allan Paeseovi vystihli změnu držení těla v okamžiku, když vidíte někoho, kdo se vám líbí, velmi výstižně: "Nejlépe to poznáte na pláži," píší v publikaci Řeč těla, která se stala bestsellerem. "K jasnému signálu dojde ve chvíli, kdy jsou muž a žena tak blízko, aby se mohli střetnout pohledem. Jde o mimovolní proces spuštěný podvědomím. Že se dotyčnému líbíte, lehce poznáte z jeho držení těla. Muž se narovná, tlačí ramena mírně dozadu, vypne hruď, zatáhne břicho. Okamžitě vypadá mladší, silnější, schopnější. Mimochodem, nemyslete, že vy něco skryjete. Pokud vás dotyčný zaujal, vaše tělo reaguje podobně a dává na oplátku znamení jemu."

 

2. Dívá se zvláštním způsobem

 

Jeho tvář se vyhladí a rozjasní. To však na první pohled nezaznamenáte. Co vám ale dá jednoznačný signál, je obočí. Ani velmi zkušený svůdce nedokáže ovládnout mírný pohyb obočí směrem nahoru, když spatří ženu, která ho zajímá. Mimoto ho prozradí i mírně pootevřená ústa, doširoka otevřené oči a jemně se chvějící nozdry. Muži se podle posledních průzkumů dokáží zamilovat do deseti sekund od prvního shledání.

 

3. Pokouší se upoutat vaši pozornost

 

Možná si ještě netroufá vás oslovit, ale aspoň se snaží upoutat vaši pozornost. Například se oddělí od skupiny přátel, jen abyste si ho všimla. Nebo se začne chovat nápadně hlučně, ale co chvíli se podívá přímo na vás. Tak získáte jistotu, že celé to představení je určeno té jediné - tedy vám.

 


4. Dotýká se různých částí těla

 

Ve chvíli, kdy se nám někdo líbí, pokožka získá na citlivosti. Potom se dopouštíme takzvaných autoerotických dotyků. Ženy si dávají vlasy za uši, odhalují tak šíji, muži si podle vědců sahají na ušní lalůčky, bradu či nos. Většina z nich si navíc začne mimovolně upravovat oblečení - rovnají si naprosto upravenou kravatu, uhlazují sako, kontrolují opasek.

.

5. Má pohyby lovce

 

Je vědecky dokázáno, že ženy používají při svádění širokou škálu pohybů a jiných neverbálních signálů než muži. Ti si musí vystačit zhruba s polovinou.

 

Mezi nejvýraznější a nejpoužívanější pohyby muže na lovu patří:

- Natočení se k ženě čelem, vlastně zcela otevřený postoj. Je zajímavé, že muži vůbec nevadí, když je žena bokem. Velmi dobře je to vidět v okamžiku, když si přisedne k ženě, například k barovému pultu.

 - Paže drží podél těla, ti dominantnější muži dávají ruce v bok.

- Zrcadlení. Přibližné opakování vašich pohybů.

- Naklánění se stále blíž.

- Letmé dotyky (uchopení za loket).

- Zrychlené mrkání.

 

6. Dal se s vámi do řeči (není podmínkou)

 

Toto je právě oblast, v níž muži potřebují od ženy alespoň mimimální pomoc. Nepatříte-li k amazonkám, které na nic nečekají a osloví muže jako první, dejte dotyčnému aspoň znamení, že jste ochotna konverzovat. Věnujte mu pohled a úsměv. Základním předpokladem je vyčlenit se ze skupiny. Jen pětina mladých Evropanů do 35 let se odhodlá oslovit ženu, je-li ve společnosti více než jedné kamarádky. Takže... na baru si sednětě tak, aby vedle vás bylo volné místo. Na rautu běžte s talířkem k servírovacímu stolku sama, v práci občas běžte na oběd nikoli ve skupince kolegyň...

 


7. Přehání

 

Zcela pravdomluvný muž nepochází z reality, jen tak ho nepotkáte. Jenže podle vědců je třeba rozlišovat lži na neškodné a zásadní. Muži přehánějí zpravidla více než ženy. Toto přehánění se týká nejčastěji postavení dotyčného v práci, vyrovnání se s minulostí (řekne, že nad rozvod se dávno povznesl) nebo popisování dobrodružných zážitků.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

7 TAJEMSTVÍ KRÁSY moderátorky Kristiny Kloubkové

VÁŠ PŘÍBĚH: Mám dvě rodiny. Kde budu na Štědrý den?

VÁŠ PŘÍBĚH: Mám hrozné tajemství: miluji tchána!


8. Stará se o vás

 

Ochranářská role dělá mužům dobře. Na počátku seznamování je snaha vás chránit jedním z nejprůkaznějších znamení přízně. Muž vám bude dolévat sklenku, sbírat předměty, které vám upadnou, půjčovat sako, je-li vám zima, zajímat se o to, zda nejste unavená. Dejte mu najevo, že vás to těší.


9. Nemá se k odchodu

 

Nerad se s vámi loučí. Jakmile protahuje setkání, znamená to, že je mu s vámi dobře a přemýšlí, jak to zaonačit, aby zorganizoval další setkání. Slitujte se a pomozte mu aspoň drobným náznakem.


10. Druhý den se ozve

 

Dvě třetiny mužů, kteří mají o ženu zájem, se ozvou druhý den poté, co získali telefonní číslo. Tolik strohé statistiky. Samozřejmě existují výjimky, nesmělí jedinci ještě nevymřeli. Moderní dáma může udělat první krok, ale zbytek nechte na nich. Ať se cítí jako chlapi.

 
31 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře