Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každý zkušený majitel psa ví, že zimní měsíce bývají na péči o čtyřnohého miláčka náročnější. Některá úskalí tohoto období jsou spojená také se stravováním.

5 rad pro spokojené bříško vašeho psa v zimě

Pes
zdroj: Thinkstockphotos Pes
aktualizováno 05.12.2014, 00:39 | 05.12.2014, 00:39 | Doma.cz/trm

Každý zkušený majitel psa ví, že zimní měsíce bývají na péči o čtyřnohého miláčka náročnější. Některá úskalí tohoto období jsou spojená také se stravováním.

Za zažívacími potížemi pejsků stojí ovšem často jejich majitelé. Co lze doporučit a čemu se raději vyhnout?


1. Čerstvou vodu led nenahradí


Co nejlépe zateplená bouda je v případě chovu psů venku samozřejmostí. Z hlediska stravování je v zimě, podobně jako v průběhu celého roku, naprosto zásadní kontrolovat i několikrát denně, že má pes vodu k pití. Olizování ledu či pojídání sněhu totiž může vést ke zdravotním komplikacím, například až k zánětu žaludku.


2. Vývar zahřeje a posílí


Stejně jako si lidé v zimě s chutí dají teplou polévku, také pejskům, především těm žijícím venku, dodáte energii na zahřátí organismu v zimě například tak, že jim granule zalijete teplým nesoleným vývarem z kostí. Vhodné nejen pro venkovní psy je také doplňkové krmivo pro podporu a rozvoj imunitního systému a zvýšení přirozené obranyschopnosti organismu.

 

Krmení psa - 2
(Foto: oficiální zdroj)


3. Pro domácí mazlíky: přiměřené krmivo a dostatek pohybu

 

V případě pejska chovaného v bytě nejsou v zimě nutné žádné zvláštní úpravy krmiva. Stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel. „Pokud pes netrpí nadváhou ani podvýživou, zvolte krmivo se střední energetickou úrovní. Aby pejsek zůstal v kondici, je důležité nepolevit ve venčení. Procházky by měly být kratší, ale o to intenzivnější – ideální je například aportování,“ radí Jan Novák, výživářský specialista značky Fitmin. „Na krmení by mělo dojít rozhodně až po sportování, abyste snížili riziko přetočení žaludku,“ doplňuje Jan Novák.

 

Krmení psa - 3
(Foto: oficiální zdroj)


4. Pochoutky od stolu jsou tabu, přesto psům můžete přilepšit

 

V průběhu vánočních svátků je více než kdy jindy těžké odolat loudícím psím očím. Pokud chcete svému psovi o Vánocích přilepšit, volte rozhodně speciální pamlsky určené pro psy, nikoliv laskominy pro lidi – ty totiž mohou u pejsků působit zdravotní komplikace. Například čokoláda může u psů vyvolat otravu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Život ve městě stresuje i vašeho psa, pozor na to
Nejčastější chyby, které děláme při krmení psa
Jak si poradit s nadváhou psa?

 

5. Povánoční dietka: zachovejte množství, snižte energetickou hodnotu


Nabírání na váze kvůli nedostatečnému pohybu a mlsání o Vánocích není fenoménem pouze mezi lidmi. Při výživě psa je však zapotřebí počítat s energetickou hodnotou krmiva, nikoliv s jeho množstvím. Zmenšit porci krmiva pejskovi, který potřebuje zhubnout, není vhodné. Snížením krmné dávky mu totiž současně odebíráte i příjem potřebných vitamínů a minerálů. Váš čtyřnohý přítel se tak cítí nenasycený a to pro něho může znamenat stresový stav. Východiskem mohou být granule označované jako light.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře