Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vánoční čas má být obdobím klidu, míru a pohody. Ale všichni víme, že je to hektická doba plná stresu z vánočních příprav.

7 rad, jak se neztrapnit u vánočního stromku

Dárky
zdroj: Isifa / Archiv Dárky
aktualizováno 17.11.2013, 00:00 | 17.11.2013, 00:00 | / Doma.cz/trm

Vánoční čas má být obdobím klidu, míru a pohody. Ale všichni víme, že je to hektická doba plná stresu z vánočních příprav.

Nejnáročnější je výběr dárků pro naše nejbližší. I když je známe mnoho let, málokdy je pod stromkem opravdu potěšíme. Naopak při Štědrém večeru zažíváme perné chvíle v očekávání nad úspěchem vybraných dárků. Věc, která nám připadala skvělá a originální, najednou působí jako úplná hloupost, což nám dokáže i kyselý obličej obdarovávaného. Přinášíme vám několik rad, jak se vyhnout trapasu a ušetřit si zpocená čela pod vánočním stromkem.


1. Originální není za každou cenu nejlepší. Pokud vybíráte dárek pro konzervativního člověka, pak ho originální dárek vůbec nepotěší. V takovém případě zapomeňte na výzvy prodejců, kteří nabízejí bungee jumping nebo jízdu tankem a zvolte starou dobrou klasiku. Ušetříte si ostudu, až na vás bude partner křičet nehezká slova z koše létajícího balónu nebo vás bude proklínat při vaření vlastního piva, když by raději ležel v posteli a četl novou knihu.


2. Myslete na to, že nekupujete dárek pro sebe. Pokud se vám zalíbí nějaká věc, pak přemýšlejte, jestli se bude líbit i obdarovanému. Žena pravděpodobně netouží po nářadí a váš děda nechce nový iPod. Dárek byste stejně používali jen vy, a proto si věc radši kupte pro sebe. Taky vám přece musí Ježíšek něco nadělit, ne?


3. Rozhodně nekupujte prošlé nebo rozbité zboží. Pokud na dárku šetříte, později se to někde projeví. A není většího trapasu, než když obdarovaný půjde zboží reklamovat a dozví se, že s vadou už bylo koupeno.

 


4. Trapný nemusí být ale pouze samotný dárek, ale i způsob jeho předání. Pokud už jste si dali práci s výběrem pěkného dárku, nesnižujte jeho hodnotu levným nebo poškozeným obalem. V rodinách často putují dárkové tašky, které se používají několikrát za sebou. V případě, že je to u vás doma zvykem, vyvarujte se této „tradice“ mimo rodinný kruh. Papír nebo dárková taška má být vždy nová a nepomačkaná. Vyhnete se tím například situaci, kdy předáte dárek v taštičce s nápisem babička svému kamarádovi. Vybírejte obal podle situace, pod vánoční stromek nepatří tašky přející hezké narozeniny.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dárky v britské královské rodině? Mýdlo a ponožky
Nejlepší DÁRKY pro ŽENY ve vašem okolí: Překvapte je jako nikdy!
Vánoce jsou za dvěřmi, co komu koupit?
Všechno, co byste měla vědět o jídle na Vánoce
Tahle kniha vás připraví na příští Vánoce

 

5. Přemýšlejte nad tím, kdo všechno bude u vánočního stromečku. V případě, že chcete přítelkyni koupit sexy prádlo nebo erotickou pomůcku, rozhodně není vhodné, aby ho rozbalovala před svým dědečkem. Dárky tohoto druhu si schovejte jako překvapení na chvíli, kdy budete mít soukromí.
 

 

6. Vyvarujte se putovních dárků. Nápad poslat dárek dál se často nevyplatí. Musíte být připraveni na to, že vaše tajemství může „prasknout“ a vy budete mít z ostudy kabát. Dárek předejte dál jen ve chvíli, kdy jste si opravdu jistí, že se bude další osobě líbit. Pokud se nechcete pomstít, tak nevystavujte dalšího člověka zklamání po rozbalení zcela nevhodného dárku.
 

7. Cena dárku vás do trapné situace dostane velmi rychle. Kvůli vánocům neničte svůj rozpočet. Bohatě postačí, když si budete všímat toho, co má druhý rád a nemusí to stát miliony. Vaší partnerce určitě nebude dobře, když si v příštích měsících budete stěžovat, že jste kvůli vánocům před bankrotem. Pokud volíte drahé dárky, pak se nechlubte jejich cenou. Stanovte si cenu dárku podle toho, komu ho věnujete. Příliš drahým nebo naopak levným dárkem můžete obdarovávaného uvést do rozpaků a způsobit si ostudu.

 
24 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře