Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dělá vám alkohol problémy v práci?

Alkohol v práci: Způsob, jak zahnat stres, nebo recept na pořádný malér?

Pracovní oběd
zdroj: Thinkstockphotos Pracovní oběd
aktualizováno 09.09.2016, 00:51 | 09.09.2016, 00:51 | / doma.cz/jaknaalkohol.cz

Dělá vám alkohol problémy v práci?

Práce je často hlavním stresovým faktorem v našem životě. A často se tomu bráníme skleničkou alkoholu. Výsledek je, že naše práce nestojí za nic, protože máme v práci kocovinu. Špatně se soustředíme, špatně pracujeme. A stydíme se za to.


Také se bojíte, že si vaši kolegové všimnou, že máte problém s alkoholem? Například že z vás budou po ránu alkohol cítit? A je tady další stres.


Dostali jste se už do stadia, že máte neodolatelnou chuť dát si skleničku po obědě, jenom proto, abyste zvládli práci? Anebo k večeru sledujete každou minutu, abyste už mohli z práce vypadnout a dát si panáka, na kterého se strašně těšíte?

 


Jsou i lidé, pro které je alkohol součástí jejich práce – obchodníci, číšníci, barmani. Pak je to ještě komplikovanější. Obchodní jednání v pátek odpoledne končí drinkem, protože týden už přece končí a jedna sklenička neuškodí. Alkohol sbližuje a navazuje přátelství, soukromá i obchodní.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co vede k alkoholismu stále více žen?
První pomoc při kocovině: Co pomůže a které léky rozhodně neužívat
Víme, jak odstranit chronický stres v práci


Co dělat, když je alkohol součástí vaší práce? Jak to řešíte vy? Jak odmítáte pozvání na skleničkuod vašeho obchodního partnera? Nebo neodmítáte?


Budeme rádi, když vložíte komentář.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře