Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Učitelka z kadaňské mateřské školky zdůrazňuje, že by maminky měly zůstat s dětmi doma co nejdéle. K čemu kariéra, když dítě strádá?

Chudinky děti příliš moderních matek

aktualizováno 23.02.2012, 00:00 | 23.02.2012, 00:00 | doma.cz/em

Učitelka z kadaňské mateřské školky zdůrazňuje, že by maminky měly zůstat s dětmi doma co nejdéle. K čemu kariéra, když dítě strádá?

Včera jsem náhodou zhlédla pořad, kde se hovořilo na téma rodičovství a kariéra, co se tam povídalo, nad tím zůstával opravdu rozum stát, postěžovala si učitelka serveru plenkyvpraci.cz

 

Děti si snad pořizujeme, abychom si je užívali a dobře vychovali, a ne proto, abychom je v roce a půl strčili do firemních školek, nebo je dali nějaké cizí ženské na starost a utíkali do práce.

 

 

PSALI JSME:

 

O těžkém životě pracující matky malých synů

Zaměstnaná matka: Málem jsem se zhroutila, ale zvládla jsem to

 

Pracuji v mateřské škole. Zůstáváme v údivu stát, když přijde nebo napíše e-mail paní a chce umístit třeba dvouleté dítě, prý že potřebuje kolektiv a doma se hrozně nudí. Do tří let věku potřebuje dítě lásku a péči rodičů. A jak se dvouleté dítě nudí? To je snad lenost a chyba matky, že dítě nezaměstná a nevěnuje se mu. Proč si tedy dítě pořídila?

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

ZAČÍNÁM ZNOVU: Po rozvodu hledám novou naději

VÁŠ PŘÍBĚH: Asi budu nevěrná. Ale bojím se!

10 vět, které říkají nevěrní muži

 

Do školky přicházejí děti tříleté, které matka doma nic nenaučila, neumějí se najíst, držet příbor, tužku, utřít si ruce do ručníku. A největší problém je oblékání. Maminkám musíme říkat, aby doma trénovaly a děti to naučily. Stát snad platí matku na mateřské, aby svoje dítě základním věcem naučila.

 

 

Jednou přišla k zápisu do MŠ paní, jejíž  dvouletou dcerku jsme nepřijali z důvodu jejího dalšího těhotenství. Paní naši školku nařkla z diskriminace a dcerku vozila do sousedního města do domu dětí na tři kroužky!! Chudinka holčička. Takže s moderními a feministickými názory nemohu souhlasit. Je dobře, že stát nabízí tříletou mateřskou. Velice se za ni přimlouvám.

 
21 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lucie z písečku 21:08 17.04.2012
Tak pokud někdo považuje za staromódní, že se do těch mininálně do těch 3-4 let matka věnuje váhradně tomu nejdříve mimnku a pak bezbranému špuntíkovi, tak k tomu se nedá říci nic slušného. To, že buď z nutnosti kvůli penězům nebo z vlstní aktivitu samotné maminky, tak která žena stihne i práci je věc druhá, která jistě nemusí být vůvec na škodu ani dítěte ani matky (její duševní hygieny). Ale ona není práce jako práce. On je rozdíl ten přivýdělek či práce z domu (v poledne, při večerech, kdy dítě spí, či když hldá např. otec apod.) a matka se na prvním místě věnuje dítěti.....a něco jiného je žena, která už dopředu má depku, neseberealizuje jí to, nudí jí to a dítě je pro ní jen společenský doplněk a překážka v práci. Je sice dobře, když má i maminka s malým děckem možnosti jiné seberealizace (práce, koníčky, dostudovávání např. jazyka), ale když si pořádím dítě, tak mou prvnotní a hlavní realizací a prací hlavně to dítě......a samozřejmě i dlouhá léta po tom, ale to už samozřejmě úměrně věku a osamostatňováníse dítěte. S článkem naprosto souhlasím. Celou RD jsem si přivydělávala (pokračovala s pomáháním účetnictví ve firmě, ve které jsem předtím pracovala, úklid v domě, kde bydlíme, občasné brigády atd) s čímž zatím s malými změnami pokřačuji i po RD a ráda bych to touto formou "jen" přivýdělků, výpomocí, brigád vydržela do mladšího syna 1-2 třídy, než si začnu hledat něco pořádnýho - teda pokud mne nedonutí neočekávané okonosti...... Děti jsem si s manželem pořizovali s tím, že v těch prvních letech bude vydělávat hlavně on a já hlavně obstarávat děti.
Daniela 10:40 08.03.2012
Tak teď jsem se pobavila :-D Neumím si představit, že bych nepracovala (a to nejen protože mám spoustu času, ale i kvůli rodinnému rozpočtu), ale že by můj syn strádal si teda nemyslím. Pracuju od jeho 2 měsíců, to jsem chodila na 1 hodinu denně uklízet na poštu a Fífa byl s tatínkem (aspoň si ho taky užil, manžel pracuje 12 hodin a krom té hodiny se ani neviděli). S nástupem mateřské jsem se chtěla vrátit na 0,2 úvazek do nemocnice, ale kvůli úsporám mě zpět nevzali a také na mé pův. místo na ambulanci mě už nevezmou. Tak jsem začala pracovat doma, mám e-shop s dětskou metráží a látkovýma plenkama). A že by byl kvůli mé práci syn pozadu si nemyslím (a to pracuju i 12 hodin denně). V šesti měsících už umí kousat, sám pije, sám si drží lahvičku s mlíkem, je veselý a čas na hraní si najdu vždycky. Jednou týdně ho hlídá tchýně a to na ckoro celý den. Aspoň má změnu prostředí. Rozhodně si nepřipadám jako špatná matka jen proto, že se snažím vydělat na hypotéku a na potřeby mého syna. Takové "chytré paní" mám opravdu v oblibě. Asi má doma bohatého manžela, ale my normální lidi si nemůžeme dovolit válet se doma.
gina 16:45 28.02.2012
já jsem chodila do školky taky ode dvou let a nedá se říct, že by mi to nějak "uškodilo na celý život, "poškodilo vývoj, že bych snad "postrádala" lásku, cítila se nemilovaná, něco neuměla a pod. hlouposti.. Na jednu stranu, chápu matky co si chtějí čas s dítětem užít co nejdéle, ale řeči typu..."co je tohle za moderní matky" teda nechápu. Někdy je totiž nutnost, aby dítě šlo do školky co nejdříve, protože by jinak skončili všichni pod mostem. Mez moderními matkami, které nastupují do práce co nejdříve z mateřské, jsou i takové, které neměli na výběr, takže paušalizovat je hloupé. To je jako bych řekla, že všechny matky co jsou s dětmi víc než dva roky, si jenom válí šunky na gauči a po obchoďácích ( a je pravda, že spoustu jich vážně v obchoďácích vysedávat vidím).
Dorka 08:01 26.02.2012
Já tyhlety moderní matky vůbec nechápu.Já jsem stihla při sedmiletém synovi a narozených dvojčatech uvařit do 11 oběd, protože muž chodil domů jíst. Moje snacha nestihne při jednom dítěti ani uvařit, ani uklidit. Také si dítě pořídila už pomalu v babičkovském věku. Dítě je rozmazlené, až hrůza. Ona se do práce nehrne. My babičky děláme všechno špatně. Po pravdě, jsem ráda, že bydlí ode mě daleko, jezdím od nich dost rozladěná.
simba 11:58 24.02.2012
já teda naprosto souhlasím, pokud se dítěti nechcete věnovat tak si jej nepořizujte. Kariera Vám neuteče a všichni -podotýkám všichni jsou v práci nahraditelní - v rodinně těžko, máma je máma -táta je táta.
Být s dítětem doma neznamená sedět na zatku - kolik toho máte dítě naučit,že nebudete vědět ani jak rychle Vám to uteče.
Jana 19:15 23.02.2012
Ježiši takový zastaralý názory, jako kdo by chtěl bejt s děckem doma 3 roky vid je to k zbláznění. A na tom že chce jít žena do práce snad není nic špatného.
Jana 19:13 23.02.2012
Ježiši takový zastaralý názory, jako kdo by chtěl být s děckem doma 3 roky vid je to k zbláznění. Když chce žena do práce tak na tom snad není nic špatného.