Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mnoho žen se bojí po porodu opustit zaměstnání, nebo jsou školky úplně plné. Důvodů je mnoho, ale jak najít zodpovědnou chůvu, na kterou se můžete spolehnout?

Chůva na hlídání. Jak najít tu pravou?

aktualizováno 19.08.2011, 00:34 | 19.08.2011, 00:00 | tej

Mnoho žen se bojí po porodu opustit zaměstnání, nebo jsou školky úplně plné. Důvodů je mnoho, ale jak najít zodpovědnou chůvu, na kterou se můžete spolehnout?

Děti jsou naše největší bohatství, a proto je velmi těžké spolehnout se na někoho, kdo je bude mít na starosti. Stát se může cokoliv, a co když narazíte na slečnu, která vypadá inteligentně a spolehlivě, ale později zjistíte, že se jedná o závislou na drogách? Je opravdu těžké najít někoho, kdo bude odpovídat vašim představám a ještě pro vás bude finančně dostupný.

 

 

Výběr agentury

 

Pokud se rozhodnete pro chůvu přes nějakou agenturu, tak si připravte vyšší finance. Některé agentury si počítají až dvě stě korun na hodinu, což si ovšem některé rodiny nemohou dovolit. Máte-li na chůvu přes agenturu dostatek peněz, hledejte pečlivě. Projděte si na internetu příslušné stránky a pokuste se sehnat ohlasy od ostatních zákazníků. Na internetu také najdete různá hodnocení, které píší obyčejní lidé se zkušenostmi. Nic neberte na lehkou váhu.

 

Vybrali jste si? Potom agenturu zkontaktujte a domluvte si osobní schůzku. Můžete si prohlédnout, jaké mají zázemí, a máte možnost zeptat se na vše, co vás bude zajímat. Prohlédněte si smlouvy a dbejte na složky jednotlivých žen. Správná agentura si všechny zaměstnance důkladně prověří a vede si záznamy.

 

 

Chůva přes známé

 

Pokud se vám nechce navštěvovat agentury nebo chcete ušetřit, zeptejte se známých na jejich zkušenosti. Nechte si doporučit někoho, kdo hlídal jejich děti, nebo o kom ví, že je spolehlivý. Můžete využít třeba starší dceru své kamarádky, která si chce vydělat na studium. Stejně byste si každou dívku měli nejdřív prověřit. Nevěřte nikomu, ani kdyby se vám líbil na první pohled.

 

Studentka, či zkušená žena?

 

Vybrat si musíte sami. Chcete mladé děvče, které si vydělává na studium? Nebo zkušenou ženu, která to s dětmi umí? Každopádně mají obě svá pro a proti. Zatímco mladá žena je plná elánu a energie, zkušená žena může dítko zase mnohé naučit. Malé děti preferují chůvy, které si s ním hrají a mají na něj čas.

 

 

Má mé dítě svou chůvu rádo?

 

Staršího dítěte se můžete zeptat sami, ale co takové batole? Jak poznáte, jestli se k němu chová chůva stejně, když se zabouchnou dveře? Nejlépe to poznáte podle toho, že se dítě na ženu usmívá a v její přítomnosti je rádo. Pokud se vás ale drží zuby nehty a k chůvě nechce, měli byste se nad tím zamyslet. Pokud chůvě nedůvěřujete, můžete do bytu nainstalovat kameru. Vůbec se za to nestyďte, vždyť jde o vaše dítě!
 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Katka 10:56 23.10.2017
Dobrý den, někdy je bohužel nevyhnutelné si pozvat k dětem chůvu, ale zase taková tragedie to není, chůva jim může dát něco jiného než rodiče a o to jsou pak děti bohatší, samozřejmě je důležité si chůvu prověřit nebo zjistit co si o ní myslí jiní rodiče kterým už hlídala. Já mohu doporučit aplikaci na vyhledávání slečen nebo paní na hlídání. Babysitting.today
Anna 13:01 19.08.2011
ja bych svym detickam nikdy neporidila chuvu aby mi je hlidali to nikdy raci bych nechodila do prace ty hruzy co furt vidim co se dejou ve svete jak je hliadj cizi lidi nikdy . tohle to je teda taky hodne odtrsaujici priklad muzeze byt rada ze je holcicka ted uz lepsi a ze to nedopadlo hur a buhvi co jinyho by si treba ta chuva vymyslela!
Amélie Dobrovolná 12:49 19.08.2011
Mišce sme počídili chůvu, když jí byly 4 roky čerstvě - třičtvrtě roku nazpět teď. zdála se být v pořádku, do té doby, než Mišce začala za svoje peníze i přes naše naléhání že o to nejstojíme, kupovat moře sladkostí. podotýkám, že po půl roce byla jako kulička a začaly se jí rychlostí blesku kazit zuby. Chůvu jsme vyhodili a už nikdy žádnou nebudu najímat, ze strachu, že by se mohlo něco podobného nedej bože opakovat. měli jsme obrovský problém jí to odnaučit, my jsme byli Ti špatní a zlí maminka a tatínek, co jí nechtěli koupit na co si ukázala a byl neuvěřitelnej uvztekanej záchvat. Jediné sladké co jsem povolila, bylo a je pitíčko Bimboo, který je slaďounký, ale ne díky cukru jako takovému, ale díky tomu, že v něm je opravdu hodně ovoce a doporučila mi ho i paní doktorka, která by měla určitě vědět co je pro děti dobrý. Takže teď se pomalu ale jistě dostáváme zase ke zdravý stravě. Ale stálo nás to hodně úsilí, takže, chůvu si radši hodně rozmyslete, než ji najmete.