Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte doma malého prvňáčka a pomalu, ale jistě si připravujete seznam věcí, které bude pro svůj velký den potřebovat? Připravte si značnou sumu! Nebo se podívejte, jak ušetřit.

Nákup školních pomůcek? Poradíme vám, jak ušetřit

Dítě ve školce
zdroj: isifa/Lidové noviny/Viktor Chlad Dítě ve školce
aktualizováno 21.08.2014, 16:22 | 21.08.2014, 16:22 | tej

Máte doma malého prvňáčka a pomalu, ale jistě si připravujete seznam věcí, které bude pro svůj velký den potřebovat? Připravte si značnou sumu! Nebo se podívejte, jak ušetřit.

Některé školy pro rodiče prvňáčků připravily seznam všech potřebných věcí. Bohužel jsou i školy, které na tyto věci nemyslí a rodiče pak marně pátrají, co všechno by mohlo dítko potřebovat.

 

Chtěli byste nakoupit v předstihu? Jestliže chcete ušetřit aspoň pár korun, tak si raději počkejte na konec srpna, kdy většina obchodních domů pořádá slevové akce právě na školní potřeby. Nakoupíte tak až o polovinu levněji, než kdybyste věci pořizovala s předstihem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Blog zoufalého otce: Má se dcerka kamarádit s Mohamedem?

 

Nehodláte-li strávit čas tlačením se v obchodě, je pohodlné pořídit věci na internetu. Vybrané věci můžete sehnat levnější a přijdou vám až domů. Jedinou nevýhodou je, že si je nemůžete prohlédnout. Děti také upřednostňují věci s motivem svého oblíbeného animovaného hrdiny. Pokuste se je přesvědčit, že jim třeba sešity stačí obyčejné. Ušetříte tak několik desítek korun.

 

A co, že to budou prckové potřebovat?

 

Úbor na cvičení – stačí obyčejný, měl by však být pohodlný a prodyšný. Nejlepším materiálem je bavlna. Obuv by měla být lehká, nejlépe s bílou podrážkou. Pořiďte jim také mikinu, či bundu na ven.

 

Cvičební pomůcky – zjistěte si, co všechno škola má a co budete potřebovat. V dnešní době jsou tělocvičny plně vybavené, ale může se stát, že třeba švihadla budete muset kupovat vy. Zeptejte se na to raději v dané škole.

 

Výtvarná výchova – základem je kufřík, do kterého se vejde veškerá výbava. Ta by měla zahrnovat pastely, černý lihový fix, dva kulaté a dva ploché štětinové štětce, hadřík na štětec, plastový kelímek na vodu, houbičku na nádobí, špejle, podložku na modelování a pracovní oblečení s dlouhým rukávem.

 

Penál – v dnešní době se již vyrábí plné penály, které mají veškerou potřebnou výbavu. Pokud se vašemu dítku zalíbí prázdný penál, pořiďte do něj pastelky, fixy, zvýrazňovače, tužky, ořezávátko, krátké pravítko a nůžky, které jdou snadno otevřít.

 

 

Sešity – dnes se již vyrábějí linkované sešity, ale je nepravděpodobné, že je budete v první třídě potřebovat. Postačí vám úplně obyčejné sešity, jejich druh a počet opět určí škola. Jak jsem již předtím navrhli, přesvědčte dítě, že pořídíte obyčejné sešity bez motivu. Každý sešit by měl mít vlastní obal.

 

Další – pořiďte aspoň dvě plastové obálky s drukem. Vaše dítko je bude potřebovat například na papírové číslice a podobně.

 

Každodenní výbava – kupte vhodnou obuv se světlou podrážkou a sáček na ně. Dále ho vybavte krabičkou na svačinu, ve které bude vypratelný ubrousek. Nezapomeňte si věci podepsat, aby později nedošlo k záměně.

 

Hygiena – zjistěte si do jaké míry je daná škola zásobená. Je možné, že bude vaše dítko potřebovat své osobní mýdlo a papírové utěrky. V každém případě by měl mít aspoň kapesníky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Šikana na vzestupu! Rady pro rodiče
Pomoc, náš prvňáček se ještě pořád počůrává!
Mobil malým dětem: ANO, ČI NE?
Nezapomínejte na svačiny do školy

 

Speciální – některé školy žádají koupi ještě mazací tabulky, počitadla, čtvrtky, barevné papíry, tempery a jiné pomůcky. Domluvte se předem se školou, co všechno pořídit. Některé školy vybírají v září poplatek a tyto věci za něj pořizují samy.

 

Aktovka – nejdražší a nejdůležitější výbava prvňáka. Dnes jich seženete nepřeberně. Tuto část by si měl vybrat sám prvňáček, ale pokuste se mu poradit. Je jasné, že se bude ohlížet po svých oblíbených hrdinech, ale pokuste se mu vysvětlit, že aktovka s více kapsami je pro něj důležitější.

 

Nakoupily jsme náhodně na internetu přibližně vše, co budete potřebovat. Podívejte se, na kolik nás to vyšlo.

 

Aktovka 1000Kč
Penál 130Kč
Kufřík na výtvarnou výchovu 120Kč
Kufřík na jídlo 35Kč
Sáček na přezůvky 34Kč
Sáček na cvičební úbor 88Kč
Láhev na pití 50Kč
Přezůvky 150Kč
Boty na tělocvik 350Kč
Triko na tělocvik 50Kč
Tepláky na tělocvik 150Kč
Mikina na tělocvik 200Kč
Pastely 33Kč
Černý lihový fix 37Kč
2 kulaté štětce 50Kč
2 ploché štětce 30Kč
Hadřík na štětce 20Kč
Plastový kelímek na vodu 50Kč
Houbička na nádobí 2Kč
Špejle 15Kč
Podložka na modelování 25Kč
Pastelky 85Kč
Fixy 35Kč
Zvýrazňovače 30Kč
2 tužky 8Kč
Ořezávátko 5Kč
Krátké pravítko 20Kč
Nůžky 23Kč
Sada obalů na sešity a knihy 66Kč
4 malé a 2 velké sešity 77Kč
Plastové obálky 20Kč
Guma 10Kč
CELKEM
2995Kč


 

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Eliška 19:54 09.05.2019
Moc pěkný seznam. Můj syn jde do první třídy letos v září, takže se mi takový seznam určitě bude hodit. Zatím to vidím tak, že všechny pomůcky asi objednám přes internet a při nákupu využiji slevové kupóny z https://slevovykupon.net/ Díky těm se mi už v minulosti totiž podařilo ušetřit celkem dost peněz.
D. 23:12 02.08.2011
Kufrík nedoporučuji. Dceři se smáli, pak mi ho do školy přestala nosit,ale bylo to v 3 tríde. V první by to mohlo být v pohode :)