Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Agility je psí sport - pro celou rodinu. Sportovat s psím miláčkem mohou jak děti, tak třeba důchodci. Je to činnost nenáročná, potěší však spolehlivě chlupáče i páníčka.

Jak udělat ze smutného pejska veselého? VÍME TO!

Vložit video na:

aktualizováno 24.11.2011, 00:00 | 24.11.2011, 00:00 | doma.cz/em

Agility je psí sport - pro celou rodinu. Sportovat s psím miláčkem mohou jak děti, tak třeba důchodci. Je to činnost nenáročná, potěší však spolehlivě chlupáče i páníčka.

Agility má svůj původ v Anglii, kde vzniklo jako obdoba koňského parkuru. "Je to sport s pejskem, kdy psovod vede pejska na povely přes překážky," vysvětluje cvičitelka agility Bára Banýrová.

 

Nejcennější na agility je, že napomáhá budovat vztah mezi pejskem a páníčkem. "Vztah plný důvěry," říká cvičitelka. "Chodit na agility může jakýkoli pejsek, malinký i velký. Pro pejsky ve městech představuje tento sport možnost cenného pohybu. Máme tady i takzvané gaučové psy, yorkshirky, čivavy, bishonky."

 

Z videa je dobře patrné, že tento sport není pro pejsky mučením či trestem, ale příjemnou zábavou. "Zpočátku musí mít pes motivaci, hračky, ňamky," vysvětluje cvičitelka. "Když chodíte s pejskem na agility, je to pro městské zvířátko opravdu zajímavější než jen se třikrát denně projít okolo baráku."

 

ČTĚTE TAKÉ:

Máte podezření, že vaší rodině šéfuje pes?

Vyrobte dětem krásný vánoční kalendář

Vstupte do království perníčků

 

"Popularita tohoto sportu u nás naštěstí stoupá," pochvaluje si Bára Banýrová. "Sport byl v Anglii určen zpočátku voříškům, později se přidali i pejsci s papíry. V Praze je už osm cvičáků pro agility. Ale nejlépe je začít zprvu chodit s pejsky na běžný cvičák, kde se naučí základní věci, a k nám až poté. Psovod může být prakticky kdokoli. Máme tu sedmileté děti, důchodce starší sedmdesáti let i hendikepovanou paní," uzavírá cvičitelka Bára Banýrová.

 
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře