Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Muži a ženy - to jsou vskutku dva rozdílné světy. Důkazem je i video, z něhož se dozvíte, jak odlišně vnímají muži a ženy tutéž situaci.

Jak vidí rande muži a jak ženy? Je v tom FATÁLNÍ rozdíl!

Vložit video na:

aktualizováno 20.10.2011, 15:56 | 20.10.2011, 15:54 | doma.cz/em

Muži a ženy - to jsou vskutku dva rozdílné světy. Důkazem je i video, z něhož se dozvíte, jak odlišně vnímají muži a ženy tutéž situaci.

Muži a ženy jsou natolik rozdílní, že se jedná vlastně o zázrak, když spolu dokáží žít... aspoň pár měsíců. Pokud spolu žijí roky, je to už skutečně regulérní zázrak a měli by za to být odměněni medailemi, čestnými uznáními a pochvalnými články v novinách.

 

 

Z našeho videa je dobře patrné, nakolik rozdílně vnímá tutéž situaci muž a nakolik rozdílně ji vnímá žena. Přitom oba prožívají totéž! Ale když o tom vyprávějí později (muž kamarádovi, žena kamarádce), vypadá to, jako by každý z nich prožil úplně jiný příběh.

 

Modelová situace, kdy je muž spokojený a žena nešťastná:

 

Žena čeká na nápadníka doma. Předtím hodiny a hodiny uklízela, vařila několik chodů a také samozřejmě vylepšovala svůj vzhled, což znamená, že si nejméně pětkrát vyčistila zuby, pečlivě se vykoupala, umyla si vlasy, oholila si nohy, navoněla se a nádherně oblékla do výstavních koktejlových šatů. Není vyloučeno, že se předchozí večer také zastavila u kadeřníka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

8 vět, kterými zcela zničíte vztah

VÁŠ PŘÍBĚH: Chcete zešílet? Bydlete s tchyní!

PŘÍBĚH LÉTA: Nevěra byla krásná, ale musela skončit

 

Muž jde na rande rovnou z práce, ani se nepřevlékne z montérek. Kdy se koupal si ani přesně nevybavuje, kdy byl u kadeřníka - zřejmě když byl ještě malý chlapec. A tehdy se tomu říkalo holič. Cestou nevšímavě míjí výlohu s květinami, zato se vedle zasněně zadívá do výlohy uzenářství, kde spatří nádhernou vepřovou hlavu.

 

 

A napadne ho, že jeho přítelkyně bude namísto toho servírovat špagety s krevetami. Podrážděně zavrčí. Než dojde k místu bydliště přítelkyně, čtyřikrát se ohlédne, vždy za pěknou mladou kočkou.

 

Máte za sebou také nějaké nezapomenutelné rande? Napište nám tento příběh na adresu: soutez@doma.cz. Autor uveřejněného příběhu získá báječnou odměnu.

 

Žena si představuje nádherný romantický večer s plápolajícími svíčkami, vážnou hudbou, polibky, povídáním, milováním a usínáním. Muž to vidí trochu jinak. Po příchodu k přítelkyni ji zapomene políbit, což ji zklame. Vrhne se ke stolu (aniž si umyl ruce před jídlem), neuvěřitelně se přejí (v duchu si říká, že chybí špek a bůček a že ty mořské potvory lezou do zubů).

 

Poté se rovnou bez dlouhých řečí či příprav vrhne na ženu. V hloubi duše možná tuší, že si to přítelkyně možná představovala trochu jinak, ale domů je to kus cesty a za hoďku začíná fotbal! Takže není čas na hlouposti...

 

Modelová situace, kdy je žena spokojená a muž nešťastný:

 

Žena očekává muže v příjemné a romantické restauraci, což ji mimochodem stálo spoustu přemlouvání a trpělivosti. Oblékla si nádherné večerní šaty, navštívila kadeřníka, nalíčila se, jak nejlépe umí, cítí se jako královna.

 

 

Muž je sklíčený, nikam se mu nechtělo, jediné, co se mu doopravdy chtělo, bylo zalézt do pelechu a zírat na sportovní kanál. Teď tady musí sedět jako blbec, tísnit se v saku, zubit se na číšníka, dávat pozor, aby při jídle nevypadal jako pračlověk a vnitřním zrakem si představovat účet, který bude katastrofální! Ve skutečnosti je to ještě horší, nezbylo mu ani na taxíka, a tak předstírá, že mu bude potěšením projít se s milovanou bytostí pod oblohou plnou hvězd. Ve skutečnosti ho to hluboce děsí.

 

Žena je tím nadšená a říká si, že kamarádky zítra snad ani neuvěří, že se jí podařilo chodit s natolik romantickým a chápavým mužem, kterému se líbí procházky pod noční oblohou.

 

Muž se v duchu proklíná, představuje si, co teď zrovna dávají (kulečník, ragby, tenis) a ten pocit ho fyzicky bolí. Navíc je mu příšerná zima, protože cítil povinnost půjčit ženě sako. Je tak unavený, promrzlý a deprimovaný finančními ztrátami způsobenými pobytem v té zatracené restauraci, až ztrácí sexuální apetit. Maskuje to tím, že si chce v posteli povídat. Žena je nadšením bez sebe. Konečně má citlivého milence!

 

Vyjádření renomovaného psychologa, doktora Petra Šmolky:

 

Asi vás moc neuspokojím. Jsem totiž ochoten připustit, že mezi muži a ženami jsou maximálně tak jisté anatomické a fyziologické rozdíly. Zvláště ty anatomické jsou navíc docela praktické a někdy i příjemné. Vše ostatní lze však považovat spíše za produkt výchovy, kulturních vzorců a dalších socializačních faktorů.

 

I proto je pro mne dost těžké přijmout tvrzení, že muž jako živočišný druh nemá smysl pro romantiku. Takové konstatování totiž realitu pouze nepopisuje, ono ji navíc i vytváří. Podobně jako výroky, že „kluci nepláčou“, „holčičky se neperou“… Vždyť nejeden muž si krásně zaslzí nejen nad výplatní páskou, ale třeba i u Lásky nebeské, jen se za to, na rozdíl od žen, stydí. Proč? Protože má v sobě toho kluka, jemuž odmalička vtloukali do hlavy, že kluci nepláčou.
 

Z vývoje partnerských preferencí je zároveň známo, že paní móda je dost vrtkavá. Někdy jsou populární spíše drsní chlapíci, jindy přicházejí do módy spíše romantičtí chlapci. Přičemž móda není nic, co by na nás spadlo odněkud shůry. Častí nám ji vnutí okolí, částí – možná rozhodující – i kulturní vzorce, např. v podobě filmových herců. Oldřich Nový by si dnes jako sexuální idol příliš neškrtl, jen těžko si jej lze představit třeba v roli Terminátora.

 

Leonardo DiCaprio osloví asi jiné divačky než Bruce Willis nebo Steven Seagal (pokud by zrovna ten tedy nějaké vůbec oslovit dokázal). Brání-li se tedy dnešní muž projevům romantiky, pak nikoli proto, že by ji v sobě neměl, ale proto, že žije v zajetí představ o nepatřičnosti jejích projevů. Budou-li nám však dávat naše partnerky – stávající i potenciální – najevo, že je romantickými projevy oslovíme víc než tou najnadupanější muskulaturou, pak možná i my budeme s verši na rtech častěji skotačit po lučinách než bez nich hekat v posilovnách.

 

 
26 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Pavla 14:29 22.10.2011
Pan Borec je typickej kecal co vi vsechno nejlip, vsude byl a od vseho ma klic =) Vsadim se ze jeho soukromy zivot nestoji za zlamanou gresli. Ty tu pises svoje predstavy o muzich s zenach, jak bys chtela aby to vypadalo, ale mas silne zuzeny pohled na vec.
Toz to je jedno, nicmene dneska bysme si s pritelem mohli udelat romantickou veceri pri svickach, pritel tu atmosferu ma rad ( i kdyz verejne by to pred chlapama nikdy nerekl :D ) ...jdu neco vymyslet, papa.
Simona 19:58 16.10.2011
Souhlasím, už by stačilo. Každopádně ti děkuju za hodnotnou "konverzaci". Přinutilo mě to se nad tím zamyslet
Borec 13:35 16.10.2011
Zase vedle. Jen o věcech přemýšlím do hloubky, zvláště o těch, co se mi nedaří a v čem to vězí. Musíš při všem myslet a představovat si, jak se na životních křižovatkách budeš rozhodovat a proč tak budeš činit. Musíš mít v sobě jasno. Představuj si, jak se bude rozhodovat on a máš z poloviny vyhráno. Jestli je twen muž tupý a nechápe, nestojí za to s ním ztrácet čas. Když potkáš muže, který zaujme, je nezávislý, má sebevědomí a svou hrdost, ženu zaujme. A je jedno, kolik má IQ, titulů nebo svalů. Chlapi jsou zkrátka mimo a jen tak někdo to nechápe. Muž nemusí být psycholog či sexuolog, aby to pochopil. Může to být uklízeč z Lídlu, ale bude rajcovní. Ne vulgární ani sprostý, dovede stočit myšlení ženy žádaným směrem. Přitom se nevnucuje, má času spousty. To on dává impuls a čeká reakci. A podle reakce to buď jiskru dostane nebo ne. Záleží na tom, jak z obou stran tu hru ovládají a čím lepší strategie, tím lepší úspěšnost. Nikdo nebude na 1. schůzce otevřený a nepůjde s intimními informacemi ven. To je přece jasné. Pořád upřímnost, pravda atd. Tu upřímnost sdílíš s člověkem, kterému plně důvěřuješ. Tak vidíš, zpočátku to musí být hra. Jaká jseš hráčka, tak budeš úspěšná. Víc už nevím, tak to asi zabalím. Měj se, Borec
Simona 12:11 16.10.2011
:-) Nabyla jsem z tebe dojem, že jsi snad psycholog, sexuolog, dokonce možná žena! Musím uznat, že máš ve spoustě věcí pravdu!
Ale nemůžeš házet všechny ženy do jednoho pytle! Ne každá se chlapovi vrhne do postele po týdnu. Chtěla bych ale vidět chlapa, který by čekal i ten mizerný půlrok.
Možná je opravdu chyba ve mně, nemůžu tvrdit opak, protože si tím nejsem jistá. Ale nejsem laciná, vím, co chci, mám svůj cíl, jsem sebevědomá a neberu každého chlapa jen proto, že se nabídne. MOžná mám přehnané nároky, díky kterým nemůžu najít toho pravého.
A ne, nechci muže, který o mě nestojí. Myslela jsem to tak, že než by se chlap trochu posnažil, raději si vybere snadnější cíl, aby si ušetřil námahu.
Borec 11:31 16.10.2011
A Ty bys Simonko chtěla muže, který o Tebe nestojí a může si za rohem ulovit jinou, povolnější ? Není právě ta hra, to napětí to nejlepší ze vzrušení ? Musíte se s těmi chlapy do týdne vyspat, aby vás pak opustil ? Není lepší to dávkovat, užívat si té hry a hrát s tou strategií ? Dříve ženy to dávaly mužům za odměnu, nejdříve za půl roku. Víte, jaké to potom musely být emoce ? Některé ženy jsou šťastnější, protože to s muži umějí, pak ale tedy musejí hrát s určitou strategií. Stejně je to u mužů. Musí mít strategii, umět zaujmout, přitáhnout zájem - a aby toho docílili, musí na sobě makat a pěstovat si zdravé sebevědomí a sebedůvěru.
U žen je to stejné, když chce sex a nechce počkat - není to ten pravý muž. Jak to, že to nechápete ? Jestli za to stojíte / duševně /, pak i u chlapa sex počká. Víš vůbec, jak může být obyčejná pusa neobyčejná a erotická ? Vždyť i z všedních věcí a denních činností můžete udělat vzrušující události. Musíš mít jiný úhel pohledu. Je jedno, že to muž zatím nechápe, to ty ho pomalu dotlačíš tam, kde ho chceš mít. Pak ale musíš mít strategii. Musíš mít respekt sama k sobě a nebýt závislá na nikom. Ženy, které se věší na chlapa a cicmají se na veřejnosti taky rychle končí. Jsou až příliš závislé a nemají úctu samy k sobě. Píšeš, že jsi měla dost vztahů, ale ještě jsi to nepochopila. Dovolím si trvdit, že je chyba v tobě. Pěkné ženy mohou být přitažlivé, ale když jsou hloupé a mají neinteligentní projev, zájem mužů ztrácejí....naopak a méně fyzicky přitažlivé ženy mohou být daleko více přitažlivé, když umí na tu strunu - ty pak hrají se strategií a jsou daleko úspěšnější. Musí mít ale to zdravě sebevědomí. Tak vidíš, nakonec se mnou budeš souhlasit. Nedotlačil jsem tě tam, kam jsem potřebobal ?
Simona 11:05 16.10.2011
Správně jak říkáš! Chlap na sobě musí pracovat, pokud mu o něco jde. Musí se snažit, protože ženy chtějí být dobývány. Jenže málokterému chlapovi se chce. Je to namáhavé, zbytečné, když si za rohem může ulovit jinou, která bude povolnější. Nechce se jim naslouchat, když meleme kraviny a nemluvíme o fotbale nebo pivu. Většině chlapům prostě chybí to, co tady popisuješ a zůstává jim jen ta sebedůvěra (ve většině případů neoprávněná). Těch, co za něco stojí je málo! A jak si má pak chudák ženská vybrat?
A proč chtějí chlapi jen krásné ženy? Copak ty ostatní nemají šanci na lásku? Nestojí za to? Samozřejmě, vzhled je to, co na první pohled zaujme, ale krása jednou pomine a co zůstane? Mnohdy nic. A co mě zaráží nejvíc? Že i chlapi vzhledově průměrní ba až podprůměrní se vždy snaží ulovit královnu krásy! Vídám to dost často. A to mě dost zaráží, prostě to nechápu.
Borec 10:15 16.10.2011
A tady je Simonko kámen úrazu. Vy ženy chlapy znáte jako svoje boty. Jsou to jednoduché bytosti, téměř nikdy nehrají, nemanipulují, nepředstírají a vše říkají na rovinu. Takto je to mezi chlapy. Jsme průhlední, na vše nám přijdete, lež nám neprojde. Ženě stačí poznat jednoho chlapa a zná základní filozofii každého muže. Pravda, také jsou mezi nimi rozdíly. Ve světě žen je to zcela jinak. Potíž je v tom, že málokterý muž pronikne do uvažování žen. Ten, který pronikne, ví jak na vás, pak žena s ním bude šťastná. Ostatní jdou ode zdi ke zdi a nikdy vás chápat nebudou a vy budete nešťastné....Každý chlap chce mít kásnou ženu se všemi vlastnostmi, ale nic pro to nedělá. Musí začít u sebe. Vzhled samozřejmě nestačí. Musí na sobě pracovat, musí si vydobýt postavení, respekt, mít zdravé sebevědomí a věřit si. Musí chtít, mít tah na branku, věřit si, ale zároveň umět být jemný, naslouchat, umět pomoci druhému. Pravý muž se nesníží jít pod laťku, ať je to cokoli. Musí si věřit, přece chce dosáhnout maximálního cíle, a to je i u žen. Jenže tady to chce strategii. Naznačit malý zájem - pak nezájem, aby zájem vznikl. Chápeš. Toto ňouma nikdy nepochopí, ale vy to tak podvědomě chcete. Chlap se mám chovat jakochlap, hodného poctivéhou ňoumu nikdo nechce. Pokud tedy nemáš ráda nudu, to je samozřejmě jiná....
Simona 09:52 16.10.2011
Máš pravdu, ještě jsem nenarazila na toho pana "pravého", ale mám za sebou už dost vztahů, abych věděla co chci a co hledám. Myslím, že i v hlavě to mám docela srovnané. Bohužel jsem ještě neměla štěstí na muže, který by něco nepředstíral, nezamlčoval nebo nehrál. Možná je to váš sport, já nevím, chlapovi do hlavy nevidím. Ale když chci s někým být, jsem k němu snad upřímný ne? Nemusí se mi svěřovat úplně se vším, o tom to není.
A proč by měla být se slušňákem nuda?
Zřejmě nejsem jak ty říkáš citlivá na ten správný impuls, ale na tom snad až tak nezáleží. Říká se, že chlap nikdy nepochopí ženskou mysl a já mám pocit, že žena nikdy nepochopí tu mužskou.
Borec 07:38 16.10.2011
Elen,
vy ženy jste velmi vnímavé, vše poznáte z non verbálního projevu a jste vrozeně duševně silné. Když k tomu máte ještě inteligenci, muž nemá šanci. Pokud bude průhledný a pravdomluvný a svěří se úplně se vším, pravděpodobně se mu každá žena vysměje a ještě ho bude pomlouvat. Takové jste vy ženy. Musí se otevírat velmi pomalu, po částech a terpve zjistit, zda na něho nečíhá nějaká kudlanka. Ano, to my muži se před vámi máme mít napozoru. A abychom vás získali, musíme být před vámi. Nwení třeba vás znát individuálně. To vy budete zvědavý, co je to za borce.... Vy se budete chtít kouknout pod pokličku a budete hořet nedočkavostí, co tam naleznete. Musíme sázet na vaši zvědavost.
A ještě něco Elen, já také umím číst non verbálně a mezi řádky, neměj v sobě už ty bloky, neboť se nemohu ubránit dojmu, že to hraješ. Že by také strategie ?
Elen 22:51 15.10.2011
No Borče, Simona to má v hlavě srovnané, ale Ty jsi na tom hůř. Nechce každá žena to samé. To, co se jedné na chlapech líbí, druhou odpuzuje. Pořád jsi mi neodpověděl, proč si myslíš, že víš lépe, co já nebo Simona chceme, než my samy.

A to "zůstanete samy nešťastné z celého světa", není to spíš tvůj případ? Znám svou cenu a samoty se nebojím. Můžeš ty říct totéž o sobě? Zkus raději najít sám sebe a nic nehrát, veř mi každá žena, která za to stojí, to ocení víc, než nějakou pózu, které se nám (a sobě) tady pokoušíš vnutit.
1 2 3