Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I seberozumnější žena ztratí rovnováhu, když odhalí nevěru. A pak se dějí věci.

JE VÁM NEVĚRNÝ? 10 nejhorších chyb, které teď uděláte!

mobilní telefon
zdroj: Thinkstockphotos mobilní telefon
aktualizováno 21.10.2015, 16:00 | 21.10.2015, 16:00 | doma.cz/em

I seberozumnější žena ztratí rovnováhu, když odhalí nevěru. A pak se dějí věci.

Nevěra! Nebo třeba jen pouhé podezření, že je vám partner nevěrný. Která žena dokáže zachovat chladnou hlavu? Málokterá. Nicméně chcete-li doopravdy zachránit manželství, alespoň to zkuste. Nebo také ne - a pak se pravděpodobně dopustíte mnoha hrubých chyb, před kterými varuje zkušený psycholog Petr Šmolka v knize Nevěra pro podvádějící a podváděné (nakladatelství Grada).

 

1. Označíte viníka, pojmenujete jeho hříchy

 

Výrok typu: Ty někoho máš patří mezi ty nejjemnější a nejnoblesnější. K údernějším řadíme: Seš děvkař, případně: Sbal se a táhni za tou svou štětkou! To by bylo, aby partner nepadl na kolena a nezačal prosit o odpuštění. Anebo - ano, i toto riziko hrozí - se skutečně sbalí...

 

PSALI JSME:

VÁŠ PŘÍBĚH: Můj muž obtěžuje mou dceru! Jsem k smrti vyděšená!

VÁŠ PŘÍBĚH: Manželova bejvalka mě připraví o rozum!

VÁŠ PŘÍBĚH: Čekám dítě s milencem! Manžel nic neví, těší se!

 

 

2. Do vězení s hříšníkem

 

Trvejte na vězeňském režimu, však si ho ten bídák zaslouží. Velmi vhodné je zvolání: "Nikam nepudeš, doma budeš, nebo se už taky nemusíš vrátit!" Partner ocení, že se může v klidu hřát u rodinného krbu a být pod vaší kontrolou. Proč by se trmácel někam do baru za tou svou povětrnou blond slečinkou a večeřel s ní při svíčkách, když je doma tak pěkně a k večeři je chléb s máslem a "játrovkou"?

 

PSALI JSME:

VÁŠ PŘÍBĚH: Nevěra na pláži. Proč skončila katastrofou?

VÁŠ PŘÍBĚH: Moje tchyně? Zlý sen! Proč mě nenávidí?

 

3. Řekněte to všem!

 

Jistě, máte právo, aby to všichni věděli, všichni vás litovali a jeho odsuzovali. Jen ať se to pěkně dozví jeho matka, vaše matka, nezapomeňte na veškeré rodinné přátele, na pratetu, a také dětem neprodleně vysvětlete, co je jejich milovaný tatínek ve skutečnosti zač, rády to uslyší.

 

 

 

PSALI JSME:
 

VÁŠ PŘÍBĚH: Tchyně mi ničí život

 

4. Vyslýchejte jako tajná policie

 

Ignorujte partnerovy pokusy převést řeč na neutrální téma. To by se mu líbilo! Vyslýchejte ho v každou denní i noční dobu. Bombardujte ho výkřiky typu: Kde jste se seznámili? Kolik je jí let? O kolik let je mladší než já? V čem je lepší než já?

 

5. Ukažte mu, jak dalece vás ničí

 

Je vám bídně a on to způsobil, tak ať to také ví. Fňukejte, pokud si toho nevšímá, vzlykejte, plačte, stupňujte záchvaty pláče. Nereaguje? Přejděte k vyhrožování sebevraždou, do koupelny malebně rozmístěte spoustu lahviček s léky, aby viděl, kam až vás dohnal. Teď už se nad sebou dozajista zamyslí a nepůjde k té druhé, která ho čeká ve svém útulném bytě v krajkovém prádle za zvuků romantické hudby.

 

6. Chceš sex? To určitě! Nechceš sex? To určitě!

 

Použijte generacemi ověřené zbraně. Pokud se dožaduje sexu, tvrdě ho odmítněte. Ale pozor, platí to i naopak. Pokud sex nechce, tvrdě ho vyžadujte.

 

 

7. To se nedá odpustit

 

Nedá! Jen ať si to uvědomí. Ublížil vám tak nelidsky, že to bude mít navěky věků na talíři a nikdy, nikdy mu neodpustíte. Ani kdybyste se podruhé narodila, neodpustíte.

 

8. Jak se hraje kufrovaná?

 

Je snadná, ta vám půjde. Čas od času mu sbalte kufry a položte je za dveře. Aby viděl, že jistota neexistuje a že když si nevážil střechy nad hlavou, může o ni také přijít.

 

9. Přestaňte vařit, prát, starat se o děti

 

Nad vaší domácností se začne smrákat, všichni budou chodit špinaví a potrhaní, doma bude neuklizeno a neútulno, všem bude kručet v žaludku, děti přinesou ze školy pětky, protože budou psychicky na dně... A užívejte si to, vždyť za veškerý úpadek může on...

 

10. Vraťte mu to

 

Ano, dokažte si, že i vás ještě někdo chce do postele, ať už soused, pošťák nebo spolužák ze základky. A pak se postarejte, aby se to partner dověděl. Ať pochopí, že i o vás chlapi ještě stojí.

 
13 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Milan 21:31 22.11.2015
Zažil jsem to - odhalil jsem nevěru u manželky a musím přiznat, že jsem udělal (i když jsem se snažil je neudělat) plno z těch "10-i chyb co nedělat".
Odhalení byl příšerný šok, protože jsem jí fakt miloval a vše pak silnější než já a proto prosím (i za ostatní budoucí ....) aby autor článku popř. pan doktor Šmolka, nastínit né co nedělat. ale co mají lidé dělat v tomto případě?
M.
ajaj 22:06 22.10.2015
titul článku zní - 10 nejhorších chyb, které uděláte - takže to, co je tam popsané by se nemělo stát, ovšem realita je poněkud jiná, nedovedu si představit, že bych partnera za nevěru chválila
nepochopili? 16:26 22.10.2015
Ahoj lidi, jde o ironii a popisuje to 10 CHYB, které žena obvykle udělá a které dost pravděpodobně povedou ke KONCI vztahu....... Není to návod (tedy je, ale ironicky myšlený)....... ;-)
hhh 07:16 22.10.2015
total pi..vina.....jen blbnete holkam hlavy....no aspon vim odkut to maji...
Antifeminista 12:22 22.11.2013
Tak tento článok je kompletne chorý. Určite ho písala nejaká zatrpknutá ženská, lebo z neho vypýva, že len a jedine chlap môže byť ten, ktorý podvádza a žena nikdy... No ja práveže vo svojom okolí poznám hlavne ženské pohlavie, ktoré sa rado "rozdáva"...
A dať radu, aby to partner oplatil rovnakou mincou?!
No a s tým prezradením takého niečoho deťom, to bol klinec. Prečo by ešte aj deti mali trpieť za niečo, za čo nemôžu???

Ty by si si fakt zaslúžila minimálne prefackať!!!
Jméno: 16:02 11.09.2013
Tento clanok pisal nejaky d*bil ze?