Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nevěra pustoší už tolik domácností, že lze považovat za zázrak, že si lidé vůbec ještě troufnou uzavírat manželství...

Češi jsou přeborníci v nevěrách! Polovina mužů a třetina žen podvádí!

Nevěra
zdroj: Thinkstockphotos Nevěra
aktualizováno 21.10.2013, 11:12 | 21.10.2013, 19:03 | doma.cz/em

Nevěra pustoší už tolik domácností, že lze považovat za zázrak, že si lidé vůbec ještě troufnou uzavírat manželství...

Podle pravidelných průzkumů sexuologů Petra Weisse a Jaroslava Zvěřiny přiznává nevěru 55 % ženatých mužů a 34 % vdaných žen, zatímco těsně před koncem druhého tisíciletí to bylo bezmála padesát procent žen a dokonce úctyhodné dvě třetiny "ženáčů". Weiss se Zvěřinou s trochou nadsázky hovoří o mírné sexuální kontrarevoluci, ale dlužno podotknout, že ani zmíněná novější čísla nejsou právě lichotivá.

 

PSALI JSME:

10 nejčastějších mýtů o nevěře. Pozor, jsou to nesmysly!

VÁŠ PŘÍBĚH: Tchyně mě přistihla s milencem a vyhodila z domu!

JAK TAJÍTE NEVĚRU VY? Další příběhy našich čtenářek

 

 

Zahne vám? Možná

 

Vyplývá z nich, že uzavřete-li, plná romantických snů a nádherných představ o budoucnosti někde na Karlštejně či Křivoklátě sňatek, můžete se těšit z více než padesátiprocentní pravděpodobnosti, že vám váš vyvolený "zahne". Ale nevěšte hlavu, neboť třetina či více než třetine žen je rovněž nevěrných, a tak máte reálnou šanci, že to miláčkovi oplatíte...

 

PSALI JSME:

TEST: Je vám partner NEVĚRNÝ? Náš test odhalí pravdu!

VÁŠ PŘÍBĚH: Čekám dítě se švagrem. Jsem na dně!

 

Ale všichni víme, že takové průzkumy nelze považovat za stoprocentní pravdu. Všeobecně platí, že muži si hrají na frajery a nevěrami se rádi chlubí, zatímco distingované dámy raději před vlastními hříchy zavírají oči a nepřiznávají je ani samy sobě, natožpak statistice. Fakta tudíž nemusí nutně korespondovat s oficiálními čísly, a je tudíž docela dobře možné, že skutečnost je ještě horší...

 

PSALI JSME:

VÁŠ PŘÍBĚH: Plížila jsem se za nevěrníkem do lesa! A pak... hrůza!

JAK TAJÍTE NEVĚRU? Příběhy našich čtenářek

VÁŠ PŘÍBĚH: Nevěru prozradily esemesky! Našla jsem je!

 

 

Muži se předvádějí

 

"Muži mají tendenci se předvádět, přehánět, vymýšlejí si tunu zážitků, ženy jsou rezervovanější a spíš si uberou," míní i renomovaný psycholog Petr Šmolka. "A když máte relativně často nevěru typu: ženatý muž, nezadané děvče, děvče to nevnímá jako nevěru - ona přece nevěrná není," vysvětluje psycholog. "Je to přece jen daleko častěji varianta než vdaná žena a pubescent."

 

Oproti dřívějšku je ale podle Petra Šmolky jeden rozdíl. Víc nevěr praskne, protože málokterý poštovní holub byl tak hloupý, aby psaníčko odnesl manželce místo milence - kdežto dnes to esemesky kvůli roztržitosti jejich odesilatelů bohužel dělávají.

 

 

Nejlepší je na to nepřijít

 

Nejracionálnější se pokusit se na nevěru vůbec nepřijít, což je v případě je-li nevěrník patřičně lehkomyslný, dost těžké. "Lidé pak mají potřebu to s partnerem probírat, což je cesta do pekel, to si nevysvětlíte. Někdy je lepší vědět a nedat to najevo. Nic nezkazíte, budete-li nevěrníkovi vzácnější, uděláte-li si svůj program, nebudete nic vyčítat a rodinný provoz bude dál fungovat. A vy tiše doufat, že to nevěrného partnera přejde..." navrhuje ten nejlepší postup psycholog. Ale kdo dokáže být takhle rozumný? Ruku na srdce: vy byste to dokázala?

 

Z nedostatku lásky

 

Zajímavý je rovněž ten nejčastější důvod, proč jsme my ženy nevěrné. Z nedostatku lásky! Často jen z domnělého nedostatku lásky. Ostatně znáte to. V dětském pokoji se perou sourozenci, rozbila se lednička, zdá se, že teče, pes zle potrhal koberec a nechtějte vědět, kolik stál, guláš se připálil a manželovi, který to vše ignoruje a řve v obýváku góól, snížili výplatu o dvacet procent. Tak to už ani na tu večeři v restauraci při svíčkách, kterou jste absolvovali jednou za uherský rok, nebudete mít!

 

A pak stačí, aby na vás pohlédl kolega z práce během vánočního večírku tak nějak jinak, dotkl se vaší ruky, utrousil poznámku o vašich modrých očích... Možná pak obohatíte výše uvedenou nechvalnou statistiku.

 

 
7 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře