Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nedávno jsme psali o příběhu nevěrné Bětky a o dilematu: přiznat se, či nepřiznat? Vy byste se přiznali?

NEVĚRA: Nepřiznávejte se a nechtějte vědět pravdu! Zničíte si manželství!

Polibek
zdroj: Thinkstockphotos Polibek
aktualizováno 29.07.2013, 00:00 | 30.07.2013, 10:28 | doma.cz/em

Nedávno jsme psali o příběhu nevěrné Bětky a o dilematu: přiznat se, či nepřiznat? Vy byste se přiznali?

Nejprve si dopřejme trošku teorie ústy známého psychologa Petra Šmolky. "První věc je pokusit se na to nepřijít," radí Petr Šmolka. "Lidé pak mají potřebu to s partnerem probírat, což je cesta do pekel, to si nevysvětlíte..."

 

Z uvedených slov jasně vysvítá, že prozrazená nevěra je podle odborníka zhoubná, a tak není nad onu okřídlenou, i když ne zcela morální větu, kterou už možná znají i předškolní děti: "Zatloukat, zatloukat, zatloukat..."

 

Anketa
A vy byste se manželovi přiznala?
26 hlasů
Ano.
154 hlasů
Ne.
Hlasovalo 180 lidí
 

 

Já kvůli tomu ztratila kluka!

 

A velké množství našich čtenářek sdílí názor psychologa Petra Šmolky. Například Borůvka na facebooku doma.cz Bětce radí následovně: "Je to poučení, chvilku výčitky mít budeš, ale časem se vzdálí. Držím palce a neříkej mu to, ztratila bys všechno... já kvůli hloupostem taky ztratila kluka!"

 

 

PSALI JSME:
Příběh nevěrné Bětky (32): Stalo se to na chatě. Mám se manželovi přiznat?

VÁŠ PŘÍBĚH: Měl učit výtvarné výchově, ale učil mě sexu! Bylo mi 14!

VÁŠ PŘÍBĚH: Třídní učitel mě svedl a zradil!

 

Anketa
Komu byste se s nevěrou svěřila, když ne manželovi?
108 hlasů
Nikomu.
29 hlasů
Kamarádce.
3 hlasy
Sestře.
7 hlasů
Svojí mámě.
Hlasovalo 150 lidí
 

 

Hlavně psst!

 

A teď rada chlapa. Jan zastává tento názor: "Manželovi to rozhodně neříkejte! Vám se sice uleví, že to před ním nebudete skrývat, ale jemu tím ublížíte, raníte ho a způsobíte mu trápení. A kdo ví, jestli po tom, co mu řeknete, s vámi ještě bude chtít být, zkrátka přiznáním byste nic nevyřešila. Takže zatloukat, zatloukat, zatloukat! Ať vás ani nenapadne mu to říkat, jen byste si zničila manželství!"

 

PSALI JSME:
VÁŠ PŘÍBĚH: Ukradla jsem muže kamarádce, i když to není fér!

6 typů letních lásek. Proč jsou tak pomíjivé?

ČTEME V OBLIČEJI! Co prozradí partnerova tvář

 

Podruhé bych to neudělala

 

Názor čtenářky Heleny vás dozajista také zaujme, je velmi poučný a především: je ze života! "Já se přiznala," vzpomíná trpce pětatřicetiletá Helena. " V duchu hesla Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí jsem jednoho večera řekla manželovi pravdu. Že se to stalo jen jednou v opilosti, že mi na tom chlapovi nezáleží ani za mák, že to byl úlet a nikdy toho nepřestanu litovat."

 

 

Co se stalo pak? Heleně se podle očekávání ulevilo, ale to  bylo tak vše, co shledávala na nastalé situaci pozitivní. Dál už následovalo peklo. "Můj klidný muž, se kterým vychováváme dvě malé děti, se začal chovat jako šílenec. Nejenže rozbíjel nádobí, ničil dokonce i nábytek a strhával obrazy ze stěn. Strašně jsem litovala, že jsem se přiznala, podruhé bych už na přiznání ani nepomyslela," s trpkostí konstatuje Helena.

 

"Děti plakaly, nechápaly, co se děje - naštěstí. Když manžel poničil byt, vzal si kabát a zmizel. Ukonejšila jsem děti a do rána se třásla hrůzou v posteli a příšerně si vyčítala - nikoli nevěru, ale to, že jsem ji přiznala!" Od tohoto dramatu uplynulo už téměř pět měsíců, ale v Helenině rodině to "skřípe". Manžel stále komunikuje málo nebo vůbec, bývá často pryč a odmítá říci, kde, a když už na Helenu promluví, je z toho hádka...

 

 

Můžeš ho ztratit!

 

Misha na facebooku doma.cz také nepropaguje přiznání: "Ulevíš možná sobě, ublížíš ale manželovi a můžeš ho ztratit. Nech si to pro sebe, anonymně se přihlaš na chat a s někým si o tom pokecej, ale jemu to hlavně neříkej!" Pepino přizvukuje: "Zapírat, zapírat, zapírat. A dál v tom nepokračovat a nejlépe na všechno rychle zapomenout," - zní jeho praktická rada. "Nepřiznávat, chlap by se taky nepřiznal," míní Olga.

 
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Micha 15:16 25.09.2013
Zatloukání je zbytečné když se partner chová tak že už musí být podezříván, nemyslíte? Při rozvodech by se měl zohlednít ten z partneru který nenese vinu na rozvodu.Nevěra je jen důvodem k rozchodu ale nikoli řešení problému ve vztahu.
Tina 20:28 29.07.2013
jooo, radsej budem niekomu celý zivot klamamať, sak hej, taky vztah aj tak nemá ziadnu zivotnost.. to je riadna blbost ten clánok..
Ondra 17:29 29.07.2013
Nevěra je strašně odporná věc. A ohledně paní Heleny - když si vyčítala přiznání a ne nevěru, tak asi někde něco není v pořádku. A ohledně chování jejího muže, když se dozvěděl pravdu - choval se adekvátně. Manželství se jim už nikdy nesrovná, již z něho vyprchala věrnost a důvěra. Nechápu ženy (ani muže) kteří mají milence/milenku a zároveň žijí se svým protějškem, takový člověk je pro mě nula, absolutní póvl.