Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Partner vám utekl, jste sama, samotinká. Neplačte. Buďte ráda.

Jste rozvedená a opuštěná? Radujte se!

aktualizováno 12.07.2010, 05:31 | 12.07.2010, 00:01 | doma.cz/em

Partner vám utekl, jste sama, samotinká. Neplačte. Buďte ráda.

Ano, bývá zvykem plakat a smutnit, je-li žena zrazena, podvedena a uvržena do samoty. Nicméně nepodléhejme vžitým stereotypům. Každý konec v sobě nese příslib nového začátku. Možná znáte báseň Jaroslava Seiferta, v níž se praví: Otři si oči, usměj se uplakanýma očima, každého dne něco začíná, něco překrásného začíná...

 

ČTĚTE TAKÉ: 

VÁŠ PŘÍBĚH: Nepouštějte do bytu cizí chlapy

Jedeme na dovolenou S CHOLERIKEM

 

Rozvod je těžké trauma. Bude to znít možná divně, ale v tomto směru se na ženách dosti negativně podepsaly pohádky. Dívenkám ze vzorných rodin odjakživa maminky, babičky a tetičky vyprávěly, že princ s princeznou měli veselou svatbu a pak žili šťastně až do smrti.

 

Pohádky bezostyšně lžou

 

Správně by se mělo holčičkám říkat: "A po určitý čas spolu princ s princeznou šťastně žili. Pak šli do manželské poradny, kde jim poradili, ať to raději zabalí, protože za měsíc už by se mohli honit po královském paláci se sekerou, což by traumatizovalo jejich malého prince a v neposlední řadě by také mohlo dojít ke zranění."

 

 

Samota a opuštěnost má nejednu výhodu

 

Kromě nevýhod má osamělost i spoustu předností. Donedávna jste si možná myslela, že máte vedle sebe člověka, s nímž už zůstanete navždy. Napořád. Ale nebyla by to nuda? Nyní můžete myslet na totéž, na co jste myslívala, když vám bylo osmnáct: na novou lásku. Je velmi romantické uléhat a přemýšlet o tom, že máte možná před sebou úžasnou love story.

 

Jen si vzpomeňte, jak jste uléhala předtím. Buďto chrápal jako starý medvěd, a usnout vedle chrápajícího medvěda je nesplnitelný úkol, anebo nechrápal, protože vůbec nebyl doma. Spal samozřejmě u NÍ. Zatímco vy jste nespala vůbec, slzela do polštáře, hlava hučela jako včelí úl. To všechno je už pryč. Radujte se!

 

 

Doma bude konečně naklizeno

 

Už žádné drobky na ubruse, žádné ponožky uprostřed ubýváku, zrcadlo v koupelně již nebude umatlané. Z balkonu zmizelo překážející kolo, ze skříně lyže, které tvrdošíjně padaly na každého, kdo se ji statečně pokoušel otevřít. Bude uklizeno. Zmizelo mnoho nepotřebných a překážejících předmětů. Není to nádhera?

 

Konec zbytečných řečí

 

Už žádné hádky. Konec s řečmi, které vám snižovaly sebevědomí. Nikdo vám nebude vyčítat, že neumíte zaparkovat. Možná je to pravda, ale proč to omílat neustále dokola?

 

Nikdo se vám nebude vysmívat, že na mapě nenajdete pomalu ani Prahu, natož Pardubice (no a co?). Že se vám bábovka vždycky srazí a vypadá jako miniatura. Že máte pět kilo nadváhu. Že jste stejně nesnesitelná jako vaše matka. Bude konečně klid.

 

Omládnete

 

Jste zase svobodná jako kdysi. Jako by vám bylo znovu sedmnáct. Chovejte se tak, nebo aspoň téměř tak. Uspořádejte doma parádní mejdan. A ne jeden. Flirtujte. Lovte. Anebo nelovte a vyčkávejte, třeba někdo uloví vás. Můžete uléhat s touto romantickou představou. Bez chrápajícího medvěda po boku.

 
7 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Petra 13:50 09.11.2010
No já bych s tím článkem až tak moc nesouhlasila. Ano je fajn si nějakou dobu užívat klidu, pohody a samoty. Ale určitě není dobré být dlouho sam - a -. Já jsem sama už téměř rok když nepočítám měsíční nezdařený vztah a ten " medvěd " mi už pomalu začíná chybět.
Olina 11:46 25.07.2010
S článkem úplně souhlasím.Jsem rozvedená 6l,jsem spokojená,známosti jsem měla,ale žádný se nesměl zdržet déle jak víkend.Je mi 37l,dětem 17 a 13l.Až odejdou,třeba svůj názor změním a budu chtít s někým bydlet,ale zatím bych neměnila......
Helena 17:48 16.07.2010
Poprvé za cely život jsem sama, je mi přes padesát. Sama jsem 3,5 roku a přesně podle tohoto článku. Nejdřív pláč a zoufalství, sebelítost. Ale to jsem dopustila pouze par tydnů. Ted? Nádhera a sama být nejen umím,ale užívam si to. Omladla jsem a vidím zájem mužů..Jenže už NIKDY nikoho domů nechci. Vecer nejsem vubec smutná, o svátcich /vánocích / mi bylo doslova blaze. Nic nemusim, můžu ovšem cokoli. Chodím víc do přírody, nikdo mi do toho nekecá. Prostě ten článek má naprostou pravdu. A lepšího muže najít samozřejmě lze, jen ho nikdy nechci domů..
Miriam 19:56 12.07.2010
Taky jsem ted sama ten můj odjel za prací 350km a řeknu vám pár dní bylo fajn nemusím vařit ,uklízet ,(né , že neuklízím, nevařím,neperu ale nemám po kom ) prát , žehlit můžu si jít kdy chci ven vrátit se taky kdy chci , spát a vstávat taky kdy chci !!! Ale kdo neumí být sám pak je to hrozné měla jsem takový den kdy jsem od rána měla na krajíčku a večer už jsem to nevydržela a plakala jsem jak dítě !! Jo chlapi jsou hrozní ale bez nich to není ono jen fakt na chvíli !!! Věřte baby je to tak !!! A čekat , že najdete něco lepšího než co máte doma tak to se šeredně mýlíte !!!!! Jsou vyjímky ,ale kde je hledat ????
Janča 15:53 12.07.2010
Joo být sama tak 14dní jako slaměnná vdova odpočinout si po mnoha letech"ponorky"od sebe náádherně si načančat byt dát si ervic do zásuvky a když přijdu z venku do takového bytu kde se na mně jako první nevyvalí zaschlý smrad po jeho cigaretach.Ale časem by mi bylo potom všem smutno člověk by neměl být dlouho sám pokud nejsme jinak orientovaní,tak partnera pes nenahradí.Bůh řekl Milujte se a množte se,ale s tím množením opatrně stát už dávno pro nás nepracuje at naše děti neživoří jako jejich rodiče vše je dnes o penězích,které pokud je nemáme ochuzuji o lepší život.
- 11:38 12.07.2010
Tohle mi vyznívá jako oslava samoty. Někde zase psali o studii, že ti, co žijí sami nebo se rozešli, tak mají spoustu zdravotních potíží, hlavně se srdcem. Mně se nikdy samota nelíbila a neuspokojovala mě. Ono je někdy lepší uléhat vedle medvěda než spát v prázdném bytě a slyšet jenom hrobový ticho.