Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kdo to nezažil, neumí si představit, jak to vypadá, když se ze vztahu vytratí jiskra, vášeň, romantika...

Když ze vztahu zmizí romantika… Co dělat?

Svatba
zdroj: Mediafax Svatba
aktualizováno 02.08.2012, 00:00 | 02.08.2012, 00:00 | doma.cz/em

Kdo to nezažil, neumí si představit, jak to vypadá, když se ze vztahu vytratí jiskra, vášeň, romantika...

S "diagnózou" ztracené romantiky se zpravidla potýkají mnohaleté vztahy a dlouhotrvající manželství. Dívenky se domnívají, že je budou jejich princové nosit na rukou jako princezny... ale když dospějí a vybudují si vztah, pochopí, že to byl jen sen.

 

Každý vztah zevšední, vždycky se musíme snést z obláčku na zaprášenou zem. Jde o to, jak se dvojice s tímto "sestupem" vyrovná a zda ho dokáže vybalancovat a důstojně zvládnout. Pokud ne, vztah skončí špatně.

 

Manželství
(Foto: Mediafax)

 

Zeptali jsme se několika žen středního věku, jak se vyrovnaly s fenoménem "mizející romantiky". Zde máte jejich odpovědi - každá z nich je svým způsobem samostatným a svébytným příběhem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Chlapi, proboha, nenoste to! ZAKÁZANÉ ODĚVY

PŘÍBĚH LÉTA: Jak vdanou ženu očaroval studentík

VÁŠ PŘÍBĚH: Těhotná s Chorvatem aneb Suvenýr z prázdnin

 

Já s tím počítala

"S fenoménem mizející romantiky snad každá rozumná žena počítá, ne? Namouduši že jsem si nemyslela ani ve dvaceti, že po letech manželství promilujeme sedm nocí do týdne a budeme si dennodenně šeptat do ouška sladké nesmysly. S Romanem jsme spolu dvanáct let, vychováváme desetiletého Románka a já si ani v nejmenším nestěžuji.

 

Anketa
Je váš vztah stále plný lásky a romantiky?
33 hlasů
Jen občas.
47 hlasů
Ani náhodou!
Hlasovalo 99 lidí
 

 

Úplně mi stačí, že Roman přinese domů slušnou výplatu, hezky si hraje s malým, v domácnosti dokáže opravit téměř všechno a dokonce mi udělal i prádelník. Co víc si přát? Nedávno jsme byli na dovolené a on mi dokonce při měsíčku zašeptal do ucha sladký nesmysl. Asi po půl roce, ale věřte mi, že mně to ke štěstí úplně stačilo..."

 

Irena, 38 let

 

Proplakala jsem noci

 

"Vím, o čem mluvíte. Prošli jsme s manželem obdobím, kdy jsem se domnívala, že to budeme muset skončit. Úplně na mě kašlal. Byl zanedbaný, denně usínal u televize s pivem a dýmající cigaretou, promluvil na mne třikrát za večer a znělo to většinou jako: To už fakt není nic k jídlu?

 

Společná dovolená neexistovala, odjel s kamarády s tím, že si ode mne rád odpočine. Proplakala jsem celé noci. Byli jsme spolu pět let, což není zase tak dlouho, nebylo nám ani čtyřicet. Pomohli nám v manželské poradně, vysvětlili mi, že chyby děláme oba.

 

Špatné manželství
(Foto: Mediafax)

 

I já jsem na sebe doma nedbala, tak jak bych měla (tepláky, natáčky), neustále jsem mu něco vyčítala, také manželské intimity nebylo mnoho. Oba jsme začali u sebe a dle svých sil a možností napravili chyby. Netrvalo dlouho a oba jsme byli spokojenější. Naše manželství znovu funguje, což je skvělé i kvůli tomu, že máme malou dceru..."

 

Milada, 40 let

 

Dostávám květiny

 

"S manželem žijeme devět let, předtím jsme spolu dva roky chodili. Mně je 37, manželovi o rok méně. Asi tomu nebudete věřit, ale jsme spokojení. Romantiky jistě není zdaleka tolik co na začátku, ale... Já osobně mám romantiky dost a dost.

 

Nalézám ji ve společných večerech, kdy si pouštíme oblíbenou hudbu a povídáme si (jindy zase já sleduji seriál a on se mi posmívá, to ale asi nepatří do kategorie romantiky), na procházkách, kdy se díváme na západ slunce, na společných večeřích v restauraci, kam chodíme často, i když nejsme nijak přehnaně bohatí. Čas od času dostanu dokonce i malou kytičku."

 

Zdena, 37 let

 
7 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře