Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pomlouvám, pomlouváš, pomlouváme. I toto je obraz dnešních dnů. Věděli jste, že pomluvami můžete způsobit problémy sami sobě i v práci?

Klepy v práci vás můžou stát místo!

Pomlouvání
zdroj: Thinkstockphotos Pomlouvání
aktualizováno 02.08.2016, 00:44 | 02.08.2016, 00:44 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Pomlouvám, pomlouváš, pomlouváme. I toto je obraz dnešních dnů. Věděli jste, že pomluvami můžete způsobit problémy sami sobě i v práci?

Odbornice na komunikaci Nora Lauková prozradila úskalí drbání v kolektivu. „Důležité je dávat si pozor na to, jak pomlouváme, protože klepy můžou skutečně ublížit a často je to také o tom, že si lidé vůbec neuvědomují, že mohou pomluvami ublížit. Vědci ze Stanforské univerzity zjistili, že pomlouvání způsobuje cynismus, nebo žárlivost na jiného člověka,“ tvrdí Nora Lauková. Někdy ani nechceme ublížit, ale pouze se pomlouvání neuvědomíme. Na druhou stranu mnoho lidí pomlouvá a moc dobře ví, co to může mít na následek.


Kdo víc drbe? Ženy, nebo muži?
„Vědci dokázali, že jsou to ženy, které více pomlouvají. Ale zase muži, co se týče komunikace, dokáží více ublížit.

 


Co dělat, když mě někdo pomlouvá?
„Pokud víme, kdo nás pomlouvá a je to náš blízký přítel nebo partner, pak je důležité mu to říci, protože ten člověk se tím zabrzdí a nebude nadále šířit drby. Když víte, že vás pomlouvá blízký přítel, pak mu můžete říci, že je vám nepříjemné, co o vás vypráví. Pokud neznáme toho, kdo drby šíří, snažte se změnit téma, odejít, ale nekonfrontovat. Pomlouvači mají velmi rádi velké množství posluchačů,“ říká odbornice Nora Lauková.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Bývalý manžel mě pomlouvá a mně to znepříjemňuje život
VÁŠ PŘÍBĚH: Nikdy nebydlete s tchyní, zničí vás to!
Nestyďte se, že jste drbna, klepy léčí!


Jak najít drbnu v kolektivu

Někdy se drby šíří davem a my nevíme, kdo za nimi stojí. Nejjednodušší řešení je, vypustit před podezřelým neškodný drb a pozorovat zda se bude šířit.


Jak se vyrovnat s tím, že nás někdo pomlouvá?
„Důležité je nevyvracet lež a nechat to běžet, protože lež nevyvrátíte. To znamená, že proti lži nejde bojovat. Je důležité od toho odejít, v případě, že nepoznáme, kdo drb šíří. A samozřejmě každý zázrak trvá tři dny a i klepy se rozplynou. Vznikne nový člověk, nové drby,“ dodává Nora.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Kam 15:58 05.08.2016
pomlouvači by měly skončit v kazajce když proti lži nejde bojovat, prostě pomlouvači patři do ústavu.