Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vánoce jsou jen pro lidi se silnými nervy, komu je víc než deset a disponuje zdravým rozumem, nemůže je vystát. Souhlasíte? Vítejte v klubu.

Klub nepřátel Vánoc. Pojďte mezi nás!

aktualizováno 29.12.2011, 00:00 | 29.12.2011, 00:00 | doma.cz/em

Vánoce jsou jen pro lidi se silnými nervy, komu je víc než deset a disponuje zdravým rozumem, nemůže je vystát. Souhlasíte? Vítejte v klubu.

Když si uděláte soukromou anketu a položíte většímu počtu lidí otázku, jaký vztah mají k vánočním svátkům, možná vás ani nepřekvapí, že k nim mají zpravidla vztah velice negativní. Kromě malých dětí a hrstky sentimentálních šílenců už mají "nejkrásnější svátky roku" jen zavilé odpůrce.

 

 

Neboť kdo je má mít rád? Hospodyňky, udřené k zešílení? Pivní fotříci, kteří nenávidí nakupování jako mor a pohádky v televizi jim zabraňují sledovat fotbal? Osamělí dědoušové, jimž je tímto surově připomínána jejich samota?

 

 

Osoby s podprůměrnými platy, kteří by si ten notebook také rády pořídily, ale nakonec jim vždycky zbude jen na pivo, párek a startky? Takzvaní singles, žijící programově sami, kterým se z podobných akcí nepochybně zvedá žaludek?

 

 

Také už nemáte nervy na to, dívat se na infantilní nadpřirozené bytosti v červenobílých čepicích, poslouchat Ježíšku, panáčku a v supermaketu přijít k úrazu, i když jdete pouze pro flašku rumu a aspirin?

 

 

Dejte se do Klubu nepřátel Vánoc. Uleví se vám. Klub má ovšem přísné stanovy a je třeba je dodržovat, v opačném případě hrozí vyloučení. Co vám bude odměnou? Definitivní vysvobození!

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

VÁŠ PŘÍBĚH: Je konec! Nenávidím jeho rodinu

VÁŠ PŘÍBĚH: O Vánocích zazvonila jeho milenka

VÁŠ PŘÍBĚH: Opustil mě o Vánocích, jsem s malou sama

VÁŠ PŘÍBĚH: Na Štědrý den sama. Jak to přežít?

 

Stanovy Klubu nepřátel Vánoc

 

1. Slovo Vánoce už nikdy nevyslovím, nezazpívám jedinou koledu. V době od 24. prosince do 26. prosince nepustím rozhlas ani televizor a na internetu se vyhnu čemukoli Vánoce jen vzdáleně připomínajícímu. Nikdy neupeču ani nepozřu ani kousek cukroví, vánočky či ryby jménem kapr.

 

2. Každému Santa Clausovi, kterého uvidím, strhnu čepici. Mohu jej zároveň i nakopnout do zadku, pokud to stihnu.

 

3. Zavazuji se, že v době od 24. prosince do 26. prosince budu mluvit neuvěřitelně sprostě, a to i v případě, že jsem ve všech ohledech docela slušný člověk. Budu sprostý v zaměstnání, při nakupování, na návštěvách, v restauracích, na sportovištích a na všech veřejných prostranstvích.

 

4. Pokud mi někdo popřeje veselé Vánoce, je mou povinností pokusit se na něj plivnout.

 

5. Nikdy nikomu nepořídím vánočním dárek a pokud ho někdo pořídí mně, hodím mu ho pod nohy.

 

6. Vždy 24. prosince ve 20.00 si pustím film Terminátor - libovolný díl.

 

7. Kdykoli kdekoli spatřím ozdobený vánoční stromeček, pokusím se ho strhnout k zemi. Platí i pro velké stromy na náměstích, zde za použití příslušného nářadí.

 

8. Není povinné a platí jen pro dobře situované občany: před Vánoci se letecky dopravím do některé ze zemí, kde se Vánocům, stejně jako já, vysmívají.

 

9. Společenský život mi ovšem není během Vánoc znemožněn zcela: je možné vyjít na ulici v roztrhaném a špinavém oblečení a zpívat neslušné koledy (texty viz Zpěvník Klubu nepřátel Vánoc).

 

10. Je také možné sdružovat se během svátků v prostorách Klubu, kterých bude přibývat. Zde je možné kouřit, pít alkoholické nápoje (kromě svařeného červeného vína a punče), konzumovat ovar, jitrnice a jelita, sledovat akční filmy či sportovní přenosy a zpívat (texty viz Zpěvník Klubu nepřátel Vánoc).

 

 
16 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

nela 07:53 07.01.2012
Ach, to jsem ráda, že v tom nejsem sama. Prožít Vánoce mě brání asociace z dřívější doby, kdy jsem prakticky kvůli všemu byla nucena vystát frontu. Sice vím, že je to recese, ale mnoho z těch pravidel bych s chutí dodržela .....
Misha 21:46 29.12.2011
no konecne vidim, ze ve svem nazoru nejsem sama. Ale ty stanovy jsou trosku moc :-)
olesja 12:11 29.12.2011
Po přečtení stanov Klubu nepřátel Vánoc myslím,že bych přestoupila ještě do většího blázince.