Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kladný vztah k dětem a angličtině byly rozhodující, říká majitelka anglické školky FlowerGarten Andrea Vřešťálová.

Láska k dětem byla rozhodující, říká majitelka školky

Andrea Vřešťálová
zdroj: Oficiální zdroj Andrea Vřešťálová
aktualizováno 22.01.2011, 00:32 | 22.01.2011, 00:01 | doma.cz/em

Kladný vztah k dětem a angličtině byly rozhodující, říká majitelka anglické školky FlowerGarten Andrea Vřešťálová.

Co může být krásnějšího než se věnovat tomu, co milujeme, co nás baví a naplňuje pocitem, že jsme užiteční. Ne každý má to štěstí, aby se v životě věnoval svým láskám a snům. Jsou ale mezi námi tací, kteří díky vytrvalosti a píli svých snů dosáhli. Patří mezi ně jistě i majitelka soukromé anglické školky pro děti od jednoho roku do šesti let sídlící v Praze na Zbraslavi Andrea Vřešťálová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Druhý rozvod odstartoval katastrofu

PĚT typů žen, které muži prostě nenávidí

 

Co vás přivedlo k nápadu založit si vlastní soukromou školku?
 

Byla to souhra mnoha událostí, stejně jako u všech zásadních kroků v mém životě. Hlavní roli hrála práce s dětmi, do které jsem se naprosto zamilovala, ale samozřejmě i vzdělávání a angličtina mě k tomu tak trochu vedla. Věděla jsem, že by vlastní školka nedělala radost pouze mně, ale především mé dceři Julince.
 

Jaké za sebou máte studium a čemu jste se věnovala před vstupem do soukromého školství?
 

Vystudovala jsem anglické gymnázium a nyní se zuby nehty držím na vysoké škole. Bohužel nemám na studium mnoho času, ale věřím, že ji jednou dokončím. Co se týče mé předchozí práce, jednalo se o naprosto jiný obor než práce s dětmi. Pracovala jsem ve světě vrcholové sportu, v prostředí NHL a hokejových turnajů.

 

 

Cizí jazyk se člověk zřejmě nejlépe naučí v zahraničí. Patříte i vy mezi ty, kteří vycestovali za angličtinou?
 

Ano, je to skutečně nejlepší způsob, jak přijít na chuť cizímu jazyku. Já osobně jsem v cizině strávila krásných šest let. Žila jsem v Londýně a v New Yorku. Na čas vycestovat bylo jedno z těch lepších rozhodnutí v mém životě. V cizině se ze mě stala velká holka, nedám na tamní životní styl dopustit, ale s věkem mě to táhlo zpátky domů. Moc ráda se ale do US vracím se svou rodinou.

 

Jak vaše rodina vnímá to, že řídíte školku a že jste velice vytížená?

 

Rodina to naštěstí vnímá velmi pozitivně. Práci k životu potřebuji, potřebuji být vytížená, jinak nejsem spokojená. A když jsem v pohodě já, je pohoda i doma.
 

Máte se školkou nějaké další plány?
 

Protože školku provozuji přesně rok, je na čase ji vylepšit, zvětšit a rozšířit. Proto se na jaře stěhujeme do větších prostor, kde se děti i učitelé budou cítit jistě mnohem lépe a budou mít více prostoru na hry a poznávání angličtiny.

 

Jedná se o hodně stresující zaměstnání?
 

Být ředitelkou znamená mít především spoustu práce. Zásadní je umět se sama správně rozhodnout. Jsem stresař, takže je to stresující zaměstnání, ale v žádném případě bych neměnila.
 

Lze skloubit rodinu a vedení vlastní firmy?
 

Pokud máte tolerantního manžela a paní na úklid, tak ano.

 

ZDROJ: oblazek.cz

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře