Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Po letech vyprchala láska a do života vám vstoupil nový muž? Jenže odejít nechcete. Máte s manželem přece děti! Má šanci to fungovat?

Má smysl udržet manželství jen kvůli dětem?

Problémy v rodině
zdroj: Getty Images Problémy v rodině
aktualizováno 08.08.2019, 00:00 | 08.08.2019, 00:00 | doma.cz

Po letech vyprchala láska a do života vám vstoupil nový muž? Jenže odejít nechcete. Máte s manželem přece děti! Má šanci to fungovat?

Ať už je váš důvod jakýkoliv, musíte nastolit pravidla, která budete oba tolerovat. Je těžké vysvětlit dětem, proč musí tatínek odejít, ale aby zůstal v jedné domácnosti? Není to nic neobvyklého!

 

Pro a proti

 

Rozvod? Nemusí být. Pokud oba dva cítíte, že vaše láska zmizela a je tatam, je těžké se domluvit na tom, co bude následovat. Odejde? Rozdělíte si majetek? Nebo prostě zůstane jako váš spolubydlící?

 

 

Anketa
Jste rozhodnutí bojovat za své manželství kvůli dětem?
13 hlasů
Ano
35 hlasů
Ne
Hlasovalo 58 lidí
 

 

Musíte se oba rozhodnout, co je podle vás nejlepší. Nekoukejte pouze na sebe, ale také na děti, které rozchodem rodičů trpí nejvíce. Důležitým krokem je fakt, že jste se pro rozchod domluvili oba dva. Pokud je jeden z vás stále zamilovaný a nehodlá vás jen tak pustit, není dobrý nápad, abyste zůstávali v jedné domácnosti. Ublížíte nejen sobě, ale i partnerovi.

 

Jaká musí být pravidla?

 

Domluvte se, zda dětem vaši situaci vysvětlíte, nebo jestli před nimi budete chtít hrát divadélko. Každý z vás by měl mít vlastní ložnici, také byste si měli rozvrhnout časové vytíženosti ostatních pokojů, zejména koupelny.

 

 

Domluvte se na situacích, které vás mohou čekat. Pokud si jeden z vás najde jiného partnera, druhý to bude tolerovat, ale domů si ho nepřivede. Velmi důležité jsou také finance. Domluvte si, že budete každý platit polovinu všeho, co využíváte. Ať už jde o nájem, či internet. Domluvte se také, jak budete financovat potřeby dětí a společného jídla.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Děti jako ze škatulky: Nakupte ve slevách trendy na celý rok!

Co dělat když děti lžou? Neřešit to

 

Důležité jsou i maličkosti!

 

Domluvte se na tom, jestli mu i nadále budete vařit jídla. Pokud ano, přispěje vám na potraviny. V opačném případě si musí vařit sám, ale potravin, které si pořídí on, si nevšímejte. Pokud vám něco dojde, vždy se zeptejte, zda si to můžete půjčit. Stejné to musí být i s televizí či jinými aktivitami. Musíte se shodnout na všem. Není možné, abyste si dělali vzájemně naschvály.

 

Co když se na něčem neshodnete?

 

V tomto ohledu se musíte shodnout na všem. Napište si na papír pravidla, se kterými budete oba souhlasit. Pokud narazíte na bod, který se jednomu z vás nebude líbit, promluvte si o tom a navrhněte kompromis. Můžete do toho zapojit i vaše děti. Zeptejte se jich, kdy chtějí trávit čas s vámi a kdy s partnerem. Předejdete tak případné nechtěné shodě, když vy budete mít lístky do kina a jejich otec zase na fotbal.

 

Děti si nekupujte!

 

Nesoutěžte se svým partnerem o to, kdo se bude dětem nejvíc věnovat a kdo jim koupí dražší dárek. Výchova dětí by měla mít stejný řád, jako když jste byli spolu. To stejné vyžadujte od partnera. V opačném případě vás čekají hádky a rozmazlené děti. 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Mája 20:47 15.08.2012
Tak tenhle článek mi připadá totální nesmysl. Děti nejsou ani hluchý, ani slepý a pochybuju, že by jim to dalo něco dobrého do života. Naopak znám spoustu už dneska dospělých lidí, kteří si něčím podobným prošli a prý to bylo otřesné a nikdy by to svým dětem neudělali. A ne nadarmo se říká, že až ten šťastný rodič může být dobrým rodičem. Nedokážu si představit, že bych měla svůj život žít podle tohohle článku, starat se o děti na střídačku a mít holt bokem nějakého milence. Takhle bych šťastná být teda nedokázala.
Děvčátko 11:02 15.08.2012
Manželství kvůli dětem nemá vůbec cenu udržovat, naopak jim akorát uškodí. Do dospělosti si přinesou strašné vzory partnerského soužití a sami nebudou schopny navázat fungující vztah.
Navíc člověk by měl myslet především na sebe a svou spokojenost až potom může udělat spokojenými i své nejbližší.