Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte pořád z něčeho strach?

Mám stavy úzkosti!

aktualizováno 09.08.2008, 11:48 | 09.08.2008, 00:20 | tn.cz

Máte pořád z něčeho strach?


Často prožívám stavy, které bych nazvala jako úzkost. Mám pořád z něčeho strach, třesou se mi ruce, píchá mě u srdce. Zajímalo by mě, jestli je úzkost nemoc, která se dá léčit.


Dita


Milá Dito,

Úzkost je přirozenou součástí našeho života, je to taková součást pudu sebezáchovy. Je ale důležité oddělit všední strach od úzkosti, která je poruchou.


To je tehdy, kdy je už úzkosti moc a brání nám v tom, abychom žili normální život, omezuje nás v našich aktivitách a činnostech. Úzkostné poruchy jsou chronická onemocnění, nebojte se, že by vás někdo v tomto případě označil jako simulanta.


Třes rukou, píchání u srdce - to všechno jsou fyzické projevy, které mohou úzkost doprovázet. Dále k nim patří například nadměrné pocení, průjem, mravenčení končetin, napětí ve svalech atd.


Na dálku ale těžko radit, doporučila bych vám návštěvu odborníka, který celou situaci posoudí a vyhodnotí. Na vašem místě bych ale úzkosti vyhlásila válku, protože bez ní se vám bude žít daleko lépe. Držím vám palce!

 
3 hlasů
Vaše hodnocení