Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jste přísný rodič, nebo patřítě k těm, co jsou nezávislí a flegmatičtí? Pokud jste spíše přísný, pak pro vás máme špatné zprávy. Vědci zjistili, že přísná výchova dělá z vašich dětí lháře.

Maminky pozor: Přísná výchova dělá z vašich dětí lháře

Čtenářka
zdroj: Thinkstockphotos Čtenářka
aktualizováno 04.11.2016, 00:00 | 04.11.2016, 00:00 | mak

Jste přísný rodič, nebo patřítě k těm, co jsou nezávislí a flegmatičtí? Pokud jste spíše přísný, pak pro vás máme špatné zprávy. Vědci zjistili, že přísná výchova dělá z vašich dětí lháře.

Podle průzkumu britské psychoterapeutky Phillip Perry striktní rodiče vychovávají ze svých dětí zdatné lháře. Též expertka na sociálně-kognitivní rozvoj dítěte Victorie Talwar na McGill University zjistila, že přísná výchova dětí z nich dělá lháře a děti vědí, jak mají klamat. Je to způsobeno tím, že se v rodině objevuje často napjatá atmosféra, a proto dítěti nepříjde vždy vhodné, říct naplno skutečnou pravdu.

 

Victorie Talwar a jeji kolegové vyvinuli speciální test za účelem nalezení malých lhářů. Test nazvali „Peeping Game“ v překladu „Koukací test“.

 

V rámci experimentu si test napsali žáci s dvou afrických škol. Jeden test dali výzkumníci do školy, kde je uvolněný přístup vzdělávání, a druhý dostali žáci ze školy, kde je velmi přísný režim. Test spočíval v tom, že děti měly během testu odpovědět na otázku, jaký hluk se za nimi odehrává. Nesměly se ale otočit. Jeden z předmětů vyvolával takový hluk, které dítě nebylo schopné správně identifikovat, takže se muselo otočit - a tudíž podvádět.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rodiče naříkají: Týrají nás vlastní děti!
Výchova dětí je nejsnazší pro Norky
10 rad zkušených matek, jak posílit imunitu u dětí

 

Během experimentu dozor odejde ze třídy a poté se vrátí a zeptá se dětí na dvě otázky: Co bylo zdrojem hluku a jestli se otočily. Dr. Talwar zjistila, že děti, které jsou na škole, kde je tvrdší režim, umí rychle a efektivně lhát, přesně věděly, co a jak mají říct. Z druhé školy naopak lhaly, jako běžně děti lžou a  neuměly tak oklamat.

 

A jak vychováváte své děti vy? Přistihli jste někdy své dítě při lhaní? A umí vás oklamat?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře