Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud si to lidé mohou dovolit, nechávají si stavět oddělené ložnice.

Manželské postele vymírají, ukazují statistiky

aktualizováno 22.09.2010, 09:56 | 22.09.2010, 09:23 | tn.cz / kap

Pokud si to lidé mohou dovolit, nechávají si stavět oddělené ložnice.

Tradiční představa, kterou máme o partnerském životě, počítá se společnou ložnicí a manželskou postelí. Nejnovější trendy ale ukazují, že tento obrázek pomalu mizí, píše server Quad-City Times.

 

Průzkum provedený v USA Národní nadací pro spánek ukázal, že téměř každá čtvrtá americká rodina má oddělené ložnice pro oba partnery – tento trend přitom drží i různé slavné páry, jako jsou Brad Pitt a Angelina Jolie nebo Tom Cruise a Katie Holmesová. Podle průzkumu také čtvrtina dvojic má problémy v sexu kvůli potížím se spánkem.

 

Národní asociace stavitelů domů také uvedla, že do roku 2015 bude mít 6 z 10 nově stavěných rodinných domů oddělené ložnice pro oba partnery.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Milujeme se, ale máme oddělené ložnice

Je lepší spát společně, nebo odděleně?

Blackberry a iPhone ničí ženám sexuální život

 

Důvody, proč manželé ruší společnou ložnici, jsou logické: kvylita spánku. Jeden z partnerů často nemůže spát, protože ten druhý trpí apneou, chrápe, v noci se vrtí nebo vypouští plyny. Spánek může narušovat i "majetnické" zacházení se společnou přikrývkou, a také zvyk nechávat děti spát dohromady s rodiči.

 

Do spánkových rituálů začíná zasahovat i technika. Některé lidi ruší televize v ložnici, jiné zase otravují partneři, kteří i pod peřinou kontrolují mobil a Facebook.

 

Škodí to? Odobrníci nejsou jednotní

 

Co ale se vztahem udělá, když mají partneři oddělené ložnice? ptá se server. Podle odborníků je klíčové, aby s tímto uspořádáním byli oba partneři srozuměni. "Musí si také vyhradit čas na intimnosti. V tom musí být cílevědomí," zdůrazňuje psycholožka Sarah Becková.

 

Podle jiných odborníků mohou oddělené ložnice vztahu uškodit. Může jim totiž ze života "intimní prostor", jehož vytvoření pak oba musejí věnovat zvýšené úsilí. "Logické rozhodnutí má následky i v jiné oblasti. Následky tu vždycky jsou," varuje poradce Derek Ball.

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Verona 14:17 19.08.2015
To se mi teda vůbec nezdá. Nevím si ani představit oddelenú ložnici. Já jsem za klasiku http://www.matrace-vegas.sk/iron-art-kovana-postel... . Žádne spekulace. Bez partnera se už ani nevyspím.