Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte mladšího přítele? To může bohužel přinést i nevýhody. Budete vedle něho vypadat ještě starší, než ve skutečnosti jste.

Mladší partner? Budete vypadat JEŠTĚ starší!

Dospělý syn s matkou
zdroj: Thinkstockphotos Dospělý syn s matkou
aktualizováno 18.01.2017, 00:38 | 18.01.2017, 00:38 | doma.cz / tvnoviny.sk/doma.cz/em

Máte mladšího přítele? To může bohužel přinést i nevýhody. Budete vedle něho vypadat ještě starší, než ve skutečnosti jste.

Mladší partner totiž podtrhne váš vlastní věk, a tak budete prostě vypadat starší. Tato nemilosrdná pravda platí oboustranně: jak pro dámy, tak pro pány.

 

Dokázala to nejnovější studie německých psychologů z Univerzity v Jeně. Tato studie bohužel potvrdila obavy mnohých lidí, kteří si vzali výrazně mladší partnery.

 

Vědci zjistili, že pozorujeme-li někoho ve společnosti mladších lidí, pozorovateli je ihned naprosto jasné, kdo ze skupinky je nejstarší. Přičemž věkový rozdíl se dokonce jakoby zvýrazní, a tak pozorovatelé připisují pozorovanému vyšší věk, než je jeho skutečný.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Velké trápení po rozvodu

Co chtějí muži od manželek? JEN TŘI VĚCI

VÁŠ PŘÍBĚH: Můj život s roztroušenou sklerózou

 

Trik je v tom, že opačně to platí rovněž. Pozorujeme-li někoho mladšího ve společnosti starších lidí, bude se nám zdát mladší, než je ve skutečnosti.

 

Vědci zorganizovali experiment, kdy se dobrovolníci pokoušeli uhodnout věk různých neznámých osob v různých situacích a se společníky různého věku. Pokud byly osoby na fotografiích samotné anebo s lidmi téhož věku, dobrovolníci odhadli jejich věk poměrně přesně.

 

 

Jakmile se však lidé na fotografiích objevili se staršími či mladšími partnery, začali se dobrovolníci v odhadování věku mýlit. Nezáleželo na tom, zda fotografovaní byli muži, nebo ženy.

 

Podle psychologa Stefana Schweinbergera je vnímání lidské tváře velmi subjektivní. Jako konkrétní příklad psycholog jmenuje zakladatele časopisu Playboy, jenž vypadá oproti mladým přítelkyním, se kterými se fotografuje, velmi staře. A tak mu lidé hádají daleko vyšší věk, než je jeho skutečný. Studii přinesl časopis Vision Research.

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře