Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Číňanka ve 12 letech přišla o nohy, objedne se ale bez pomoci. Naopak sama pomáhá dětem.

Nemá nohy, přesto je "mámou" pro 130 dětí

aktualizováno 24.12.2010, 02:35 | 24.12.2010, 00:01 | tn.cz / kap / doma.cz

Číňanka ve 12 letech přišla o nohy, objedne se ale bez pomoci. Naopak sama pomáhá dětem.

Neuvěřitelnou houževnost prokazuje pětapadesátiletá Číňanka Sü Jüe-chua. Sama vyrůstala v sirotčinci bez rodičů, a proto se v dospělosti rozhodla starat o opuštěné děti. To vše přesto, že nemá nohy a po světě se pohybuje "chůzí" se dvěma stoličkami v rukou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Na Vánoce budu sama, manžel utekl s první láskou

VÁŠ PŘÍBĚH: Štědrý večer zničila manželova milenka

 

O končetiny přišla Sü ve dvanácti letech, kdy ji srazil vlak. Na kolejích sbírala uhlí. Později také ztratila oba rodiče, a proto v sedmnácti skončila v sirotčinci v jednom z měst provincie Chu-nan. Právě tam se naučila "chodit", a také pomáhat s péčí o děti.

 

Umí prát, krmit, přebalovat, uklízet a dokonce dokáže sirotkům i ušít boty. Během uplynulých 37 let "ošoupala" víc než 40 stoliček a vychovala přes 130 sirotků, kteří jí říkají Velká máma.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Přebaluje dítě a řídí nohama. DALŠÍ OBDIVUHODNÉ ŽENY BEZ RUKOU

Nemá ruce ani nohy, ale má úspěch. DALŠÍ PŘÍBĚHY

Muž bez rukou a nohou přeplaval kanál La Manche

 

Jedno z jejích prvních dětí, dívka Šeng Li, vděčí Velké mámě dokonce za život. Narodila se s rozštěpem a rodiče ji pohodili do škarpy. "Bez Velké mámy bych už dávno umřela. Její chození na stoličkách je pro mě nejkránější zvuk," cituje dívku server Orange.

 

V roce 1987 se Sü vdala za zahradníka v sirotčinci a o tři roky později se jí narodil syn. O sirotky se ale starat nepřestala. "Nejsem žádná velká osobnost, ale dělám to, co musím - dávám těmto ubohým dětem mateřskou lásku," říká.

 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení