Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Právě jste se to dověděla. Partner je vám nevěrný, prozradil vám to jeho mobilní telefon. Co teď?

NEVĚRA aneb HROZNÁ PRAVDA v partnerově mobilu. 5 RAD, co dělat

Nevěra
zdroj: Thinkstockphotos Nevěra
aktualizováno 20.04.2013, 00:00 | 20.04.2013, 00:00 | doma.cz/em

Právě jste se to dověděla. Partner je vám nevěrný, prozradil vám to jeho mobilní telefon. Co teď?

Spíše než co dělat bychom vám měli prozradit, co jste dělat neměla. Neměla jste pátrat v partnerově mobilním telefonu. Máme na to dokonce i poetické přísloví: Kdo se moc ptá, moc se doví. Odborníci radí: nepátrat, nechovat se hystericky, důvěřovat a neprověřovat.

 

Notoricky známý doktor Plzák říkával ono již zlidovělé: Zatloukat, zatloukat, zatloukat. A populární psycholog Petr Šmolka doplňuje: Mazat, mazat, mazat (čímž myslí kompromitující esemesky ). Jenomže hříšníci jsou roztržití, omámení láskou, jejich myšlenky se zaobírají spíše nadcházející nocí nežli ničením usvědčujících důkazů - a to jim přijde draho. Jak se zachovat v "soudný den", tedy tehdy, když v mobilu objevíte něco jako: Miláčku, v noci jsi byl naprosto úchvatný! Čekám tě v sobotu na chatě, Jiřina...

 

Co byste v takové situaci dělala vy? Těšíme se na vaše odpovědi, čekáme je na adrese: redakce@doma.cz

 

PSALI JSME:

 

Nevěra prozrazená mobilem! Co teď? Radí psycholog Petr Šmolka

ORDINACE: Zdenu ničí nevěra, ale chová se jako dáma. Zvládla byste to také?

 

 

1. Nepanikařte a dělejte "mrtvého brouka"

 

Vždycky a ve všech situacích je nejlepší zachovat klid. První a nejlepší rada zní, pokusit se na nevěru nepřijít. Na to už je v našem případě pozdě. "Někdy je lepší vědět a nedat to najevo. Nic nezkazíte, budete-li nevěrníkovi vzácnější, uděláte-li si svůj program, nebudete nic vyčítat a rodinný provoz bude dál fungovat. A vy tiše doufat, že to nevěrného partnera přejde..." radí renomovaný odborník Petr Šmolka. Tato rada je určena pro ženu, která se dokáže až nelidsky ovládat, a zároveň pro situaci, kdy hříšník včas dostane rozum.

 

PSALI JSME:

 

VAŠE PŘÍBĚHY Jarní láska: májový románek zničila jediná esemeska!

NEVĚRA V ULICI: Poraďte chudákovi Jardovi, jak získat odpuštění

VAŠE PŘÍBĚHY Jarní láska: Svatba v máji? Nejhloupější nápad mého života!

 

2. Svěřte se kamarádce

 

Pokud jste rozená diplomatka a rozhodla jste se mlčet a čekat, blahopřejeme, zvolila jste obdivuhodně racionální přístup. A pak že jsme my ženy hysterky (i když někdy hysterky jsme...)! Nicméně dusit v sobě nepříjemnou pravdu je ubíjející a škodí to zdraví. Stres může odstartovat třeba i rakovinu... Povězte o svém trápení kamarádce, mamince, sestře, poplakejte si (sebelítost bývá docela sladká, pokud ji nepoženete do extrémů), vyslechněte jejich rady, vyprázdněte krabici s čokoládovými bonbóny.

 

 

3. Buďte ze všech nejkrásnější

 

Ale pozor, krabici s čokoládovými bonbóny vyprázdněte jen jednu, neboť štíhlá linie je v tomto exponovaném období naprosto nevyhnutelná. Buďte ze všech nejkrásnější (nebo se aspoň chovejte, jako by vám to zrcadlo třikrát denně potvrzovalo), usmívejte se, zpívejte si v koupelně, buďte u kadeřníka "pečená vařená". jen ať si ten váš nevěrník všimne, že do starého železa ještě nepatříte...

 

ČTĚTE TAKÉ NA KRASNA.CZ:

Máš chuť prolustrovat mu mobil? Tak bacha!
Když mu najdeš v mobilu SMS od jiné…

 

4. Stanovte jasná pravidla a čekejte

 

Pokud se nevěra vleče a mlčet už nelze, protože ani ta vaše trpělivost není bezedná, jasně a bez emocí, bez hysterie si s nevěrníkem promluvte. Pokud vám za to stojí, navrhněte, aby se co nejdříve rozhodl, se kterou z vás chce strávit zbytek života. Stanovte termín. V případě, že vše skončí happy-endem, pokuste se udělat tlustou čáru a při každé sebemenší vzpomínce na sokyni neronit slzy, neobvińovat a nevyčítat, to je ta nejrychlejčí cesta do pekel.

 

 

5. Anebo jednejte radikálně

 

Ale u úporné nevěry, kdy hrozí, že se vztah rozpadne, se nabízí alternativa: rozvod na zkoušku. Spočívá v tom, říci protějšku: Pojď si na čtyři nebo pět měsíců zkusit, jak by to vypadalo po rozvodu. Já budu bydlet doma s dětmi, ty někde jinde. "Miláček odchází k milence a zjistí, že mu chybí jeho křeslo, děti, ale kupodivu i partnerka, tady se osm z deseti nevěrníků vrací," nabízí zkušený psycholog Petr Šmolka něco jako lék na nevěru. Ve výjimečných případech může nevěra zkomírající vztajh oživit, až na kraji propasti si uvědomíte, že byste o druhého neradi přišli.

 

 Minipříběhy našich čtenářek

 

Příběh Verči: Já jsem nikdy do manželova mobilu ani e-mailu nekoukala. Až jednou ho zapomněl doma a několikrát zvonil, pak mu přišla sms. Koukla jsem a zjistila, že má milenku ( 100%) , znám ji a táhne se to několik let. Protože ho mám i tak ráda ( známe se takřka 30 let), nic jsem mu neřekla. Od té doby to ale neklape, dělám si, co uznám za vhodné. Ostatním bych to moc nedoporučovala.

 

Příběh Marty: Já jsem nekoukala do mobilu ani na mail. Dostala jsem roztomilý anonymní dopis coby vánoční dárek. Manželovi jsem věřila, až jsem se po půli roce přece jen kvůli anonymním mailům podívala do mobilu - sms byly skutečně zajímavé, protože on nemazal a nemazal. Táhlo se to skoro 5 let a mohu říct, že to byl takový tlak na nervy a emoce, že jsem se i při mé dost zaťaté beranovité povahy sesypala, protože jsem měla svého muže ráda...

 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Světla 23:11 14.09.2017
Neuveritelne,jeste se tady doctu ze hajzl co podvadi a lze,nehlede na to co za svinstvo muze dotycny dotahnout,je vlastne naproto O.k. a nelegalni je cumeni do mobilu a neni to slusne. Ale podvadet slusne je!!
vanessa 18:08 11.03.2016
Takže je podle vás uplne normalní neverac
Sárinka 14:25 19.07.2013
Důvěřuj prověřuj!!
Ale víte co se stalo mě ? Bejvalka mého muže mi dokonce volala na můj telefon a ptala se mě jestli by Můj nezašel sní na večeři :D že ho dlouho nevyděla a tak... Dávala jsem jí od mého číslo a ona ho nechtěla. Prostě ta husička chtěla ve mě vyvolat žárlivost. Což se jí podařilo. Nakonec to dopadlo tak že mi psala sms jako že je píše mojemu :D jsem jí poslala tam od kud přišla s mojim jsme se pohádaly pač se mě zeptal jestlí může :D teťkom se tomu směju, ale docela nám všechno rozházela. Nakonec si našla jinou oběť a ten chudák klučina skončil sám. Když vám jednou chlap zalže už mu prostě nebude tak věřit jako dříve.
jáá 09:47 30.05.2013
nejraději si čtu ty diskuze :-) a za sebe říkám, do mobilu druhýho čumte a nenechte ze sebe dělat .íču nebo .uráka.. Pokud tam nic nenajdete, tak si můžete jenom gratulovat, že máte doma fajn partnera nebo partnerku ;-)
Alena 21:56 20.04.2013
je to neslušný koukat do mobilu , ale když mají čistý svědomí tak proč by se jeden druhýmu nekoukl do mobilu u nas to tak funguje a jeden na druhého se nezlobíme
petra 19:45 20.04.2013
A nevěra je něco určitě slušného.
blondeeee 14:03 20.04.2013
Tak tenhle článek dělal chlap, nebo úplná píč*. Pochybuju, že bych se zvládla usmívat na někoho, kdo by mi zahnul a nebo ho i jinak oblažovala, aniž bych se nepozvracela. Jinak do mobilu se zásadně neleze, ale přijde mi naprosto stupidní dělat z nevěry běžnou věc, kterou je potřeba přejít a chápat že je to normální věc ve vztahu jako třeba hádka nebo krize. Nakonec ještě napište rady, jaké kondomy bych měla chlapovi koupit nebo jaký motel na soulož doporučit.
Nejlepší věc, jakou může ženská (nebo i chlap - proč by měli zahýbat pořád jenom muži že) udělat, je podobnou věc rozdýchat a pak se protějška v klidu zeptat. Třeba o nic nejde a jen si dělal srandu nebo flirtoval...v opačném případě kopnout protějšek do zadku a najít si takového člověka, který se udrží.
Lucka 11:25 20.04.2013
V první řadě do mobilu svého partnera bez jeho dovolení nekoukejte...je to neslušné a taky nelegální. Tečka