Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Klasika. Šílíte z odjezdu na dovolenou, nestíháte a váš partner chodí kolem s hlavou v oblacích, nebo ještě hůř s pivem v ruce a pusou od ucha k uchu? Poradíme vám, jak se z cestovní horečky nezbláznit.

Odjezd na dovolenou? Jak ho přežít. KROK ZA KROKEM

Dovolená
zdroj: Thinkstockphotos Dovolená
aktualizováno 30.06.2014, 00:00 | 30.06.2014, 00:00 | doma.cz/ina

Klasika. Šílíte z odjezdu na dovolenou, nestíháte a váš partner chodí kolem s hlavou v oblacích, nebo ještě hůř s pivem v ruce a pusou od ucha k uchu? Poradíme vám, jak se z cestovní horečky nezbláznit.

Letos vše proběhne v klidu, bez zbytečných hádek, stresů a křiku. Nejdůležitější je všechno si pořádně rozvrhnout, ideálně alespoň víkend před odjezdem, kdy máte klid, si rozmyslete, co všechno bude třeba udělat.

 

1) Zkontrolujte šatník. Máte vše, co potřebujete, včetně osušek? Aby se vám nestalo, že den před odjezdem zjistíte, že půlku letního oblečení máte špinavé a na praní vám už nebude zbývat čas.


2) Připravte si kosmetiku! Letní dovolená je obzvlášť na kosmetiku hodně náročná. Neměly by vám chybět opalovací krémy, tělové mléko, peeling, pemza, čisticí maska, vyživující maska na vlasy, nebo ochranné sérum (zvlášť pokud se chystáte k moři). Všechny tyto věci můžete mít sbalené předem, protože je nepoužíváte každý den. Pak jen přibalíte každodenní kosmetiku a je to.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VYSVĚDČENÍ Pozor! Věty, které dítěti opravdu nikdy neříkejte!

Děti odjely NA PRÁZDNINY! Hurá na dámskou jízdu


3) Delegujte úkoly
. Děti ať si připraví knížky, hračky, hudbu nejen na dovolenou ale i na cestu. Partner by zas měl překontrolovat před cestou auto a zajet nakoupit jídlo (raději mu napište seznam, ať ni neopomene.


4) Nezapomeňte zkontrolovat doklady, abyste na hranicích, nebo na letišti nezjistili, že máte prošlý pas. Zároveň je rovnou od celé rodiny vyberte a připravte do tašky zvlášť, měly byste je mít vždy po ruce.


5) Pojistěte sebe
i zavazadla! Nikdy nevíte, co se může stát a těch pár stovek navíc za ten risk nestojí.

 


6) Vyměňte peníze!
Ano je to sice samozřejmost, ale i o tu se musí někdo postarat, ideálně partner.


7) Pokud letíte letadlem, podívejte se, jak těžký můžete mít kufry, u některých společností mohou být ty rozdíly opravdu hodně velké! Tak ať zbytečně nemusíte nic vyhazovat, nebo platit za extra váhu. Nezapomeňte, že v příručním zavazadle nesmí být žádné ostré předměty, ani žádná tekutina s více než 100 ml objemem. Pozor ať u sebe nemáte třeba větší balení parfému, které by tak skončilo bez diskuze v koši.


8) Než odjedete
, prohlédněte lednici, zkontrolujte zavřená okna. Pro jistotu vypněte elektriku i vodu.


9) Přibalte i průvodce, mapy a lékárničku
, ve které by v létě neměl chybět panthenol na spáleniny. Dobré je také si zjistit, pokud cestujete do exotických krajin, jaké jsou místní zvyklosti. Zejména v buddhistických a islámských se tak vyhnete společenským faux pas, která častokrát bývají i zpoplatněny tučnou pokutou.
 

 
32 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Radka 14:02 29.06.2013
Většina domácností má několik obvodů...
Petra 10:23 29.06.2013
Jojo, vypnu elektriku a co pak mě asi tak bude po návratu čekat za příjemné překvapení v lednici a mrazáku !?