Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Holobrádek ženy neupoutá

Pořádné strniště slibuje mužnou sílu

aktualizováno 10.04.2009, 09:36 | 10.04.2009, 00:02 | tn.cz/kat

Holobrádek ženy neupoutá


George Clooney, Colin Farrell, David Beckham jsou důkazy toho, že mužné typy letí. Rozhodně se neholí každý den, jak prozrazuje jejich strnitá tvář.

Možná je za tím strategie svádění, možná jen pleť citlivá na každodenní holení...
 

George Clooney:

vousy
(Foto: Korzo)

 

vousy
(Foto: Korzo)


Vědci zjistili, že ženy více přitahují muži se strništěm na tváři, než ti, kteří mají tvář hladkou jako dětský zadeček, uvedl to britský deník Telegraph.
 

Ženy ve věkovém rozmezí 18 až 44 let přiřazovaly mužům s narašeným vousem vlastnosti, jako je zkušenost, dominance, agresivita nebo atraktivita pro trvalý vztah i jednorázový sex!Výsledky studie daly zapravdu celebritám, mezi něž patří George Clooney nebo Brad Pitt, když si udržují svůj neoholený image. Jak jim to sluší bez nebo se strištěm můžete posoudit sami.
 

Brad Pitt:

vousy
(Foto: Korzo)

 

 

Proč ženy upřednostňují vousáče není přesně jasné. Nicméně vědci se domnívají, že to souvisí se zdůrazněním typicky mužských znaků, mezi které v neposlední řadě patří výrazná spodní čelist. Ta totiž např. ve zvířecí říši dává vyniknout velkým a silným zubům, které slouží jako zbraně.
 

Jiří  Langmajer:

 

 


 

Psychologové, kteří se podíleli na studii, tvrdí, že ženy se domnívají, že muži se strništěm jsou ženě schopni zajistit bezpečí a ochranu. Nejsou to přitom takoví neandrtálci jako muži s plnovousem.
 

Hladce oholeni pohořeli

 

Vědci využívali počítačové animace. Měnili vzhled 15 mužů - hladké tváře jim postupně nechávali zarůstat až do plnovousů. Vytvořili 5 stupňů "zarostlosti“: čerstvě oholen, třídění strniště, strniště, bradka a plnovous.


Obrázky posuzovalo 76 žen, které měly určit, jak na ně dotyčný působí co se týče mužnosti, atraktivity, věku, dominance a sociálních dovedností. Měly také říct, který muž by byl přijatelný jako krátkodobý nebo jako dlouhodobý partner.

Tomáš Matonoha:

 

 Vousatí muži byli hodnoceni jako mužní, agresivní a obratní v mezilidských vztazích. Obecně také prý vypadali o 5 let starší než ve skutečnosti byli.

 

 Radimu Fialovi alias doktoru Hanákovi  z Ordinace v růžové zahradě dodává strniště vzhled drsňáka:
Zarostlíci získali nejméně bodů pro krátkodobý vztah. Muži se strništěm působili nejvíc dominantně. Vyhráli jako největší romantici. Hladce oholení ve studii úplně pohořeli, co se týče mužnosti a přitažlivosti.


Závěr je tedy jasný: zarostlá tvář láká ženy jako sekundární pohlavní znak.

Anketa
Jaký porost mužské tváře je nejslušivější?
88 hlasů
Hladce oholen
4 hlasy
Knír
10 hlasů
Bradka
149 hlasů
Strniště
9 hlasů
Plnovous
Hlasovalo 262 lidí
 


 

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře