Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rodiče, pozor! Tohle byste rozhodně měli vzít na vědomí: nejvíce dětských úrazů evidují pojišťovny právě na začátku školního roku!

Pozor na dětské úrazy, září je krizový měsíc!

aktualizováno 01.09.2011, 05:14 | 01.09.2011, 00:01 | Mediafax / doma.cz

Rodiče, pozor! Tohle byste rozhodně měli vzít na vědomí: nejvíce dětských úrazů evidují pojišťovny právě na začátku školního roku!

Začátkem září registruje Allianz pojišťovna zvýšený počet nahlášených dětských úrazů, jejich počet každoročně stoupá právě v období, kdy se děti vracejí po prázdninách zpět do školy. Ve středu o tom informoval mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

 

Měsíc září dokonce v počtu nahlášených dětských úrazů převyšuje i jinak vcelku "rizikové" prázdninové měsíce červenec a srpen.

 

Druhým vrcholem po září je pak únor a březen, do něhož se promítají úrazy ze zimních sportů. Naopak z pohledu četnosti zranění je nejklidnějším prosinec.

 

Necelá polovina dětských úrazů se přihodí v domácnosti, což znamená, že v převaze jsou úrazy, které se dětem stanou mimo domov.

 

"Nejčastěji registrujeme zranění při rekreační činnosti – na hřišti, při turistice nebo při rekreačním sportu," prohlásila  Ivona Šejvlová, vedoucí oddělení likvidace úrazového pojištění.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Blog zoufalého otce: Už jen dva dny!

Jak připravit prvňáčka na to, že je škola za dveřmi

Blog zoufalého otce: Nechápu školní řád!

 

"Úrazy, které se stanou přímo ve škole nebo při školních aktivitách – škola v přírodě, kroužky a podobně, představují šestnáct procent z celkového počtu dětských úrazů. Přibližně osm procent dětských úrazů se stane při dopravě – při jízdě na kole, při přecházení silnice," dodala Ivona Šejvlová.

 
18 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře